zamknij

Tadeusz Gruszka

Mój program wyborczy jest już realizowany

2018-07-13

Jeżeli w tym tempie, prezydent Kuczera będzie realizował mój program wyborczy, to może okazać się, że prawdopodobnie będę pierwszym w Polsce kandydatem na prezydenta, który przystępując do wyborów będzie miał już zrealizoawane wszystkie swoje postulaty wyborcze. I bardzo dobrze. Po wygranych wyborach będę miał więcej czasu na załatwienie innych ważnych spraw rybniczan.

29 czerwca br. moje stowarzyszenie, Samorządowy Ruch Demokratyczny ogłosiło chęć udziału w wyborach samorządowych. Pisał o tym Rybnik.com TUTAJ. W trakcie konferencji prasowej przedstawiłem kilka postulatów wyborczych, które w przypadku wygranej chciałbym realizować w pierwszej kolejności. Jednym z nich jest „Przyjazny urząd”. Oznacza to, że z magistratu powinny zniknąć wszelkie ławki, które są symbolem niewydolności urzędu i rosnących kolejek. Stwierdziłem, że każdy mieszkaniec powinien mieć możliwość umówienia się na konkretną godzinę, by załatwić swoją sprawę. Więcej z programu wyborczegoTUTAJ.

Zbliżające się milowymi krokami wybory samorządowe wywołały panikę u prezydenta i po ogłoszeniu naszego programu wziął się do roboty. Zgapiając mój pomysł wprowadza możliwość wcześniejszego umawiania się na konkretną godzinę w celu załatwienia spraw w urzędzie (na razie w wydziale komunikacji). Potwierdza to informacja na rybnik.com z dnia wczorajszego (12.07.2018r.). Mam nadzieję, że wkrótce znikną sprzed tego wydziału ławki, bo ich miejscem nie jest urząd a park, gdzie proponuję je przetransportować.

Można ? Można! Jeden punkt z mojego programu wyborczego mogę sobie odfajkować.

Obstawiam, że teraz nastąpi burza w Zakładzie Transportu Zbiorowego i wprowadzone zostaną zaproponowane przeze mnie darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży, a może światło dzienne ujrzy Karta Mieszkańca Rybnika. Wszystko jedno który postulat będzie wprowadzony jako kolejny. Każdy z pozostałych siedmiu postulatów jest równie ważny dla mnie jak i dla rybniczan.


Chciałbyś pisać bloga na Rybnik.com.pl? Napisz do nas: redakcja@rybnik.com.pl

Tadeusz Gruszka

Tadeusz Gruszka

Tadeusz Gruszka jest prezesem rybnickiego Samorządowego Ruchu Demokratycznego i radnym sejmiku. W latach 2007-2011 był senatorem RP.

Redakcja Rybnik.com.pl nie odpowiada za treści oraz materiały publikowane przez użytkowników platformy blogowej. Treści i materiały publikowane przez Użytkowników stanowią prywatne opinie Użytkowników, za których publikacje Redakcja nie ponosi odpowiedzialności.

Oceń publikację: + 1 + 21 - 1 - 124

 

Komentarze (7):
 • ~JulianUrsynNiemcewicz 2018-07-13 14:16:07

  OMG - przecież ta opcja funkcjonuje już od dawna - informacja portalu to jakiś odgrzewany kotlet - jedyne co się zmieniło, to to że przenieśli na inną stronę. Jak Pan masz takie pojęcie o tym co się dzieje w Rybniku to wpisz se Pan dziś do postulatów budowę drogi Rybnik-Pszczyna - jak się jutro Pan obudzisz to dopiero poznasz moc swoich przedwyborczych postulatów.

 • ~Tadeusz Gruszka 2018-07-13 17:48:47

  Do Pana JulianaUN. Skoro używa Pan pseudoniumu polskiego powieściopisarza i poety powinien być Pan wyczulony na podtekst i prześmiewczość. Skoro nie to wyjaśniam. Po pierwsze ważne, że UM Rybnik zareagował na wskazany problem i poczynił działania w celu zmniejszenie kolejek przed Wydziałem Komunikacji. Po drugie istnienie systemu w internecie nie rozwiązuje sprawy, gdyż kolejki są i jak myślę nadal będą. Mimo XXI wieku w wielu domach nie ma jeszcze dostępu do internetu, a jak już jest to obsługiwanie aplikacji, chociażby takich jak te napawają użytkowników obawą. Być może Kluby Seniora, o których wspominam w programie wyborczym, z dostępem do internetu oraz szkolenie zainteresowanych na obsługę internetu będzie krokiem w przód. Internet wsparty innymi środkami teleinformacyjnymi może pomóc w rozwiązaniu problemu. Sednem sprawy jest jednak poczynienie takich zmian organizacyjnych w UM, żeby nasza dyskusja stała sie bezprzedmiotowa. I o tym właśnie mowa w moim programie. Pozdrawiam.

 • ~JulianUrsynNiemcewicz 2018-07-13 23:17:46

  Poważnie - bicie piany drogi Panie to jest przydatne przy pieczeniu biszkopta. UM na nic nie reagował,a w szczególności na Pana postulaty. To co Pan tu wypisujesz to jakiś politykierski bełkot - nie ma wstydu w przyznaniu się do błędu - miał Pan szansę ale sorry wyszedł mega szejm.

  85 9
 • ~Barakuda 2018-07-14 19:51:34

  Jak czytam to co pisze Pan Gruszka to jestem przerażony. Przerażony tym, że w takim mieście jak Rybnik nie ma poważnych ludzi chcących wystartować w wyborach na Prezydenta Miasta. Poziom obu kandydatów ( Gruszka i Larysz) jest żałosny. Błagam powiedzcie, że są inni??

  95 5
 • ~dupree 2018-07-26 15:22:56

  Szanowny Pani Kandydacie skoro wszystkie Pana postulaty będą już zrealizowane to nie widzę sensu aby Pan startował... Ambitny ale zrealizowany program to nie program... no dramat.
  Niestety do polityki w większości ciągną ludzie bez pomysłu na siebie i bez pojęcia o tym co mówią... pieniądze przeciętne, odpowiedzialność żadna, nie ma w polityce miejsca da fachowców... przykre

  12 2
 • ~Grzegorz Masorz 2018-07-29 21:41:00

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~ka22 2018-08-10 13:11:05

  Panie Gruszka, zapewniam Pana, że nigdy, przenigdy nie dostanie Pan mojego głosu. Larysz zresztą też nie.

  7 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.