zamknij

Tadeusz Gruszka

Dwugłos radnych

2018-11-24

Do napisania tego bloga zainspirowały mnie wypowiedzi dwóch rybnickich radnych. Pan Wiśniewski, który pyta, „jak to jest - bycie bydlęciem” i dylemat pana Chmielińskiego czy musiał być świadkiem ceremonii ślubowania prezydenta Kuczery.

 

Radny Wiśniewski napisał bloga „Taki tekst dedykowany ulicznemu dnu… czyli ulicznej kałuży….”, gdzie wiersz A. Fredry „Osiołowi w żłoby dano” jest mottem dla „przyłożenia” radnemu sejmikowemu z Żor. Co czyni tak: W przypadku żorskiej kałuży upadek „z głodu” jej nie grozi. Osiołek znalazł właściwe koryto…. A ja mam tylko jedno pytanie: „Jak to jest – bycie bydlęciem?” Tak nawiasem, kałuża bardziej kojarzy się z wyschnięciem, a nie z głodem, ale ad rem. Panie radny, widzisz u innych co prawda belkę w oku, ale u siebie wcale ci ona nie przeszkadza. Czyżby, jak widzę, przyszło Panu łatwo usprawiedliwić czyn prezydenta Kuczery w myśl swój swojego rozumie? Jednak liczę na Pana i czekam na wierszyk i puentę nawiązujący do jeżdżącego po Rybniku prezydenta „na bani”. Do dzieła!

Znów Radny Chmieliński na łamach innego portalu użala się, że w trakcie ślubowania prezydenta Kuczery „czuł się jak śmieć” i dalej zastanawia się „czy w procedurze radni muszą przyjmować takie ślubowanie?”. Tak panie radny. Ślubowanie powinno odbyć się przed radnymi, do czego tego dnia wystarczyła większość, którą prezydent w postaci PO i WdR ma. Czy musiał Pan tam być w tym momencie? Nie. Wystarczyło opuścić salę posiedzeń, a doznanie czucia się jak śmieć byłoby może łagodniejsze. A może Pan i inni radni, którym ceremonia ślubowania prezydenta po jego skandalu z promilami było zagwozdką, powinni byli w sposób zdecydowany dać temu wyraz? Chociażby wzorem radnego Wolnika, który skierował do radnego Kałuży „Po trzykroć zdrajco”, Wy powinniście do pana prezydenta Kuczery wykrzyczeć „Po trzykroć hańba”, czego jednak nie słyszałem … ale najwyraźniej, do tego trzeba (jak to mówią młodzi) mieć jaja, chyba, że…?

 


Chciałbyś pisać bloga na Rybnik.com.pl? Napisz do nas: redakcja@rybnik.com.pl

Tadeusz Gruszka

Tadeusz Gruszka

Tadeusz Gruszka jest prezesem rybnickiego Samorządowego Ruchu Demokratycznego i radnym sejmiku. W latach 2007-2011 był senatorem RP.

Redakcja Rybnik.com.pl nie odpowiada za treści oraz materiały publikowane przez użytkowników platformy blogowej. Treści i materiały publikowane przez Użytkowników stanowią prywatne opinie Użytkowników, za których publikacje Redakcja nie ponosi odpowiedzialności.

Oceń publikację: + 1 + 33 - 1 - 30

 

Komentarze (8):
 • ~marzanna 2018-11-24 22:18:49

  Też czułabym się "jak śmieć". Świadomość wyniku wyborczego może być upokarzająca. Przypomnę: Kuczera (31 994 głosy), Chmieliński (3 278 głosów). A i jeszcze w kwestii tej belki ... czy Pan czasem nie był w PIS ? Rozumiem, że potrzeba wstawienia się za Panem z Żor podyktowana jest "doświadczeniem własnym".

  31 31
 • ~Tadeusz Gruszka 2018-11-24 22:47:53

  Z tą belką to Marzanno nic nie zrozumiałaś i w ogóle nie chodziło mi o wstawienie się za Panem z Żor.

  25 15
 • ~Lateks 2018-11-25 12:19:25

  Panie Tadeuszu tego czytać się nie da. I nie chodzi mi o treść tylko o wymiar czcionki. Proszę o edycję bo można oczopląsu dostać.

  15 7
 • ~Iwona Krystyna Pawlovicz 2018-11-26 10:50:00

  Prezydent za swoje wykroczenie zostanie ukarany z mocy prawa a jeszcze dodatkowo przez hejty ludzi bez skazy.I tu się z panem zgadzam-pan Chmieliński mógł wyjść,żeby nie czuć się tak jak się poczuł.A zachowanie Kałuży to polityczna prostytucja.Widocznie wbrew temu co mówił zrobiła mu sie piska na galotach

  20 20
 • ~rzyt 2018-11-26 12:19:17

  Coś mnie te blogi zaczęły interesować. Proszę o ewentualne wyjaśnienie, bo ja jestem zbyt daleko od UM Rybnika. Podobno wszystkich zatrudnionych w UM, jednostkach budżetowych, spółkach i edukacji jest ponad 12000 ludzi. To pomnożone przez średnią na rodzinę /ok.3 osoby/ daje wynik wyborczy prezydenta. Chmieliński nie miał szans także u mnie, bo w jego ekipie była pani Ewa R. Może marzanna ,która tak dobrze operuje w liczbach głosów ma gotową odpowiedź?
  P.S. Tą czcionkę trzeba zmienić. Fakt.

  25 8
 • ~Tadeusz Gruszka 2018-11-26 15:03:05

  Czcionka zmieniona. Pozdrawiam.

  13 1
 • ~Lateks 2018-11-26 22:56:00

  ~Tadeusz Gruszka dziękuję, znacznie lepiej...

  3 1
 • ~cyd 2018-11-28 02:22:11

  Z tym wierszykiem mnie pan zainspirował więc za wiśniewskiego walnąłem jednego i mnie natchnęło z Tuwima: Lecz choćby przyszło tysiąc atletów I każdy zjadłby tysiąc kotletów, I każdy nie wiem jak się wytężał, nie zrównają pijanego kierowcy z politykiem apostatą - taki to ciężar.

  22 6

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.