zamknij

Aleksander Larysz

Piotrek, jo cie prosza 2.Czyli rzecz o nowej ścieżce rowerowej.

2018-08-15

Jak zapewne pamiętacie, artykuł pierwszy w tej serii, dotyczył naszych nowych, rybnickich rowerów.

Nr 2 w pewnej formie też dotyczy rowerów, ale w nieco innym kontekście.

I żeby nie było!

Sam jeżdzę na kole i jestem bardzo zainteresowany rozwojem infrastruktury rowerowej w Rybniku.

Ale tę formę i sposób, zaprezentowany przez PK w ostatnim czasie na terenie miasta, uważam, mówiąc badzo delikatnie, za nietrafiony... .

Dodając, że szastać pieniędzmi na prawo i lewo i to nie swoimi, każdy potrafi... . 

Jednak od prezydenta, sorry, wymagam więcej rozsądku w tym zakresie.

Już abstrahując od tego, że tak naprawdę nie mógł się tego nigdzie nauczyć, bo niby kiedy i gdzie?

A myślę, że otwarty organizm 140.000 miasta, to nie jest miejsce na "uczenie" się tego "rozsądku" jak powyżej nadmieniłem.

Żeby jednak się za długo nie rozwodzić, zapraszam do klinięcia na link i przeczytania artykułu.

https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,ul-zorska-do-przebudowy-pojawi-sie-tam-droga-rowerowa,wia5-3266-37787.html

No i teraz standardowo.

Co o tym myślę?

Myślę, że nie muszę myśleć, bo komentatorzy czyli w większości mieszkańcy na portalu już wymyslili co myślę;) (Eh, jak ja lubie to igranie z j.polskim.)

A tak na poważnie.

Zgadzam się, niestety, z negatywnym odbiorem tego pomysłu opisanego w artykule.

Jednak podsumowując go jak i wiele mu podobnych, powiem, powtarzając jak mantre:

Miasto ma wiele innych potrzeb w zakresie wydawania "kasy" na infrastrukturę drogową i to nie tylko w śródmieściu, ale przede wszystkim w dzielnicach.

Jest jednak jedna rzecz ważniejsza i pytanie nasuwa się następujące:

Dlaczego piszę ten artykuł? 

Oczywiście nie dlatego, żeby "pomarudzić".

Noo, nie tylko... .;)

Nie wiem jak wy, ale ja mam wrażenie obserwując te wszystkie działania ,w zakresie infrastruktury rowerowej, (którym w takiej formie jestem w większości przeciwnikiem), że zaczynają się one przeradzać w jakąś, delikatnie mówiąc, paranoję czy obsesję... .

Teraz dodatkowo zacznie się problem z parkingiem na Hallera, a raczej z jego wykończeniem, (który też nie wiem po co, jest budowany w takiej formie i stylu).

I pierwsze pytanie, tematyczne, że tak powiem.

To wprowadzamy ten transport do śródmiescia czy wyprowadzamy?Bo juz zgłupiałem... .Tak wracając na chwilę do wspomnianego parkingu.

No i tak analizując wszystko to, co się dzieje w mieście i to nie tylko w omawianym temacie, zadam następne pytanie, które nurtuje mnie od dłuższego czasu, a którego zadać aż się boję... .

Ale oczywiście zadam.. .

Czy ktoś jeszcze panuje nad tym co się dzieje w mieście? W urzędzie, w jego wydziałach, spółkach czy służbach?

Czy tylko ja widzę, że od 4 lat w mieście trwają "igrzyska" roztrwaniające "kasę" rybniczan i nie podejmuje się żadnych konkretnych działań dot. rozwiązania ważniejszych problemów?

Na razie nikt nie pyta o " chleb" ale może ta zasada w wiadomym celu spodobała sie PK jako nauczycielowi historii? Ale ile można?

Te pytania pozostawiam otwarte.

No to do pogadania.

 


Chciałbyś pisać bloga na Rybnik.com.pl? Napisz do nas: redakcja@rybnik.com.pl

Aleksander Larysz

Aleksander Larysz

Aleksander Larysz jest przedsiębiorcą, prezesem Klubu Olimpijczyka Sokolnia oraz Stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto.

Redakcja Rybnik.com.pl nie odpowiada za treści oraz materiały publikowane przez użytkowników platformy blogowej. Treści i materiały publikowane przez Użytkowników stanowią prywatne opinie Użytkowników, za których publikacje Redakcja nie ponosi odpowiedzialności.

Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 48

 

Komentarze (10):
 • ~JulianUrsynNiemcewicz 2018-08-16 16:26:07

  Panie Aleksandrze - czemu tak skromnie. Pisze Pan, iż lubi "to igranie z j.polskim". Nie, Pan nie igra, Pan ten język bierze w posiadanie i przekształca, Pan molestuje składnie i gwałci gramatykę. Po spotkaniu z Panem przymiotnik i przydawka zazdroszczą spójnikom ich pośredniej roli a wszelkie czasowniki przechodzą na bierną stronę.
  Boję się prosić......
  lecz poproszę....
  skończ waść - język polski oszczędź.

  64 14
 • ~rybniczanin861 2018-08-16 16:49:44

  Julian, a może coś na temat? Czy już cię to przerosło?a oprócz poprawnego pisania potrafisz coś jeszcze? Czy taki typowy kujonek z pierwszej ławki jesteś?

  17 43
 • ~Wnikliwy 2018-08-16 18:01:00

  Panie J.U.Niemcewicz,
  jasne że należy szanować zasady gramatyki języka polskiego, ale - z drugiej strony - język jest żywym tworem i wciąż się rozwija. To jest tak jak z ewolucją. Zmiany dokonują się w takim kierunku, by było najefektywniej a nie najładniej.Każdy wie, że w mediach mamy do czynienia z fatalną polszczyzną, ale Panu najwyraźniej wcale nie o to chodzi. Po prostu, przyczepił się Pan do Larysza i z braku argumentów merytorycznych, wytyka mu błędy. Może by Pan założył blog na temat poprawności językowej albo i stowarzyszenie obrońców języka polskiego, i w ten sposób spożytkował swoje talenty polemiczne, bo - co prawda - Larysz faktycznie nieco "molestuje składnię i gwałci gramatykę" ale za to Pan robi wszystko by go zerżnąć w oczach internautów...

  16 34
 • ~jedrek_1_1 2018-08-17 07:40:26

  Irytuje mnie zwracanie się do prezydenta per Piotrek. Nie wiem na ile panowie się znają, ale o ile prezydentowi kultury nie można odmówić, to panu Laryszowi brakuje zwykłej kindersztuby. Brakuje mu także innych przymiotów. Co do tematu - ustalono zasady, których urząd się trzyma. to rzeczywiście jest unikat i co niektórych może wprawiać w osłupienie.

  47 12
 • ~Sajer 2018-08-17 09:06:41

  O znowu odezwały się alterega Pana Larysza :P

  28 3
 • ~Janusz Piotrowski 2018-08-17 19:43:21

  A jak za klasykiem powtórzę: "Źle się dziej w państwie duńskim", to będzie poprawne gramatycznie/ merytorycznie / politycznie? ... Panowie?

  6 10
 • ~zbrudzinski 2018-08-20 10:03:16

  "Panie Mateuszu Kubis. Prosiłem, sugerowałem, ostrzegałem. I mówię ponownie, że nie życzę, sobie z Pana strony, tej poufałej formy “per ty”, sugerującej moim licznym znajomym, że istnieje między nami jakaś poufałość i dlatego pewne sformułowania wydają się dopuszczalne." - tak reagował pan Larysz na formę "Olku" - więc trochę hipokryzją zalatuje, nie uważa Pan? Zupełnie już pomijając to, że zwracając się do Prezydenta per "Piotrek" znieważa pan również powagę urzędu, nie tylko wyborców obecnego prezydenta ale i każdego uczestnika naszej młodej demokracji. Więcej szacunku!

  22 4
 • ~MatiW 2018-08-20 15:51:52

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  3 0
 • ~Juls Cziwello 2018-10-21 11:38:17

  Ja tam jestem zadowolony z powstałej infrastruktury rowerowej. Najważniejsze że infrastruktura jest i jest całkiem przyzwoita. Cały czas się rozwija. Oczywiście każdy może się tu czegoś czepić ale trzeba jasno powiedzieć że błędów nie popełnia tylko ten co nic nie robi.

  12 9
 • ~Andrzej Siwicki 2018-10-22 13:38:53

  Aleś napisoł....... same banialuki i ŻADNYCH konkretów ani wniosków. Po prostu Pie.....nie.

  14 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.