zamknij

Aleksander Larysz

Miasto chce zarabiać na terenach zielonych/rekreacyjnych? Czy to dobry pomysł?

2020-02-11

Witajcie

Nie będę pisał co myślę o wszystkich podwyżkach które szanowny P.K wprowadził w ostatnim czasie i wprowadza dalej, bo możecie o tym pzeczytać w artykule o gwiazdce z nieba dla PK właśnie.

Ponieważ jednak jak wiecie, często powołuje się, że dużo się dzieje u mnie na privie i jestem proszony o reakcję, bo niektórym już nerwy puszczają, a sami nie piszą bo: Panie Aleksandrze,  bo wie pan, żona w urzędzie, ja w służbach, a ten człowiek się dziwnie zachowuje, rozwala miliony na bzdury, a dla swoich pracowników nie ma na, a spróbuj się odezwać. itp, itd.

 No to w nawiązaniu do tej aktywności, dzisiaj taki post:

 

Czyli na zasadzie skopiuj i wklej, oczywiście ze względu na Rodo lekko zmieniony tekst):

 Panie Aleksandrze.

.Może Pan coś niecoś napisać na blogu o ,, dbałości ukochanego prezydenta Rybnika na temat terenów zielonych tzn. rekreacyjno-wypoczynkowych w swoim mieście -  bo w tym roku zniknął zapis w podatkach o ich wyłączeniu z mniejszej stawki i płaci się jak za budowlankę. A szkoda, ale deweloperzy na pewno zacierają ręce, a zielone płuca miasta zostaną zabudowane bo dla niektórych tak duży wzrost podatku to tylko sprzedaż i pozbycie się problemu. 

Uchwała podatkowa za 2019 , do porównania z 2020.

pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego – 0,47 zł od 1 m² powierzchni, za wyjątkiem gruntów sklasyfikowanych w ewidencji gruntów i budynków jako tereny rekreacyjno-wypoczynkowe (oznaczone symbolem „Bz”) i nie związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, dla których stawka wynosi 0,32 zł od 1 m²

Pozdrawiam - xxxxx.

P.S.

pomijając zapis podnieśli podatek prawie o 80 procent - granda, ale jak napewno Pan wie to nie jedyne podwyżki i oczywiście winny jest rząd, a nie on, choć wszyscy od dawna krzyczymy- człowieku przestań rozwalać kasę na bzdury. Ja mam dość! Nie można go odwołać, bo przecież rozwali miasto?

Co Wy na to?

No to do pogadania.

 


Chciałbyś pisać bloga? Napisz do nas: kontakt@tupolska.com

Aleksander Larysz

Aleksander Larysz

Aleksander Larysz jest przedsiębiorcą, prezesem Klubu Olimpijczyka Sokolnia oraz Stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto.

Redakcja Rybnik.com.pl nie odpowiada za treści oraz materiały publikowane przez użytkowników platformy blogowej. Treści i materiały publikowane przez Użytkowników stanowią prywatne opinie Użytkowników, za których publikacje Redakcja nie ponosi odpowiedzialności.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 18

 

Komentarze (2):
  • ~submarin11 2020-02-12 20:41:41

    P.K posiada od chyba trzech lat realną technologię, która likwiduje smog i razem z alarmami smogowymi ich nie chce co szkodzi zdrowiu mieszkańcom Rybnika. Efekty były by od razu ale P.K lepiej wie!!! Do tego pracownik administracji twierdzi, że nie ma emisji SOx i NOx mimo prezentacji pani doktor z Rybnickiej Rady Kobiet czyli wersja uzgodniona?!

    6 9
  • ~Teddy 2020-03-09 00:15:09

    Cóż... nie będę się powtarzał. Oni (wiadomo kto) będą rozwalać ostatnie przysiółki władzy, które jeszcze zajmują, bo już więcej nie mogą rozwalić. Ale póki się da, to trzeba rozwalić tyle ile można. A dlaczego nie można odwołać?? Bo w tym mieście przez wiele lat było przyzwolenie na samowolkę (w wielu dziedzinach). Nie zdrowy rozsądek wygrywał, tylko liberalna swoboda. Dlatego Ci, którym było dobrze, chcą tego dalej i tak też wybrali. I dopóki nie wydarzy się coś, co tej większości otworzy oczy, albo nie zmieni się mentalność, bądź co bądź ludzi napływowych, którzy tu zwietrzyli dobry interes dla siebie, a na wszystko patrzą jedynie przez pryzmat korzyści materialnych, dopóty racjonalne zarządzanie i troska o NASZE podwórko w tym mieście nie zagości :-(

    2 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.