zamknij

Aleksander Larysz

Nie ma Orła !?

2020-02-13

Nie ma Orła.

A dokładnie, naczelnika Janusza Orła

W sumie ktoś by mógł powiedzieć, że to nie moja sprawa. W sumie też się nad tym zastanawiam, ale ocenę tej sytuacji pozostawiam Wam...

 

 

Nie moja, bo kwestia obsadzania etatów w mieście to sprawa prezydenta.

Natomiast jeżeli przychodzę do urzędu i na miejscu (to oczywiście moje zdanie) zasłużonego dla miasta urzędnika wyższego szczebla,  otwartego, profesjonalnego i po prostu dobrego, siedzi ktoś inny, no to zaczynam się zastanawiać co się dzieje.

Może mnie ktoś oświecić co się stało? Może Janusz Orzeł dostał jakiś awans, a ja nic nie wiem?

Coś tam pamiętam o jakimś sporze, ale mi umknęło i taka cisza. Znam wielu urzędników w mieście. Jednych lubimy mniej, drugich więcej, no życie.

Ale jeżeli nie ma J.O profesjonalisty, i rybniczanina, zaangażowanego na maksa w swoją działalność, oczywiście dla dobra miasta, to coś się dzieje/stało, ktoś coś wie?

A może poprostu J.O nie potrafił już patrzeć na to co się dzieje w mieście od paru lat, podbnie jak ten orzeł na zdjęciu i... coraz więcej rybniczan?

A może juz czas żeby zdjąć różowe okulary i założyć na znak nie zgadzania się z tym co się dzieje w mieście okulary koloru takiego jakie mam na zdjęciu?

Szczególnie po tym jak nasz szanowny włodarz chce pożyczyć następne 50.000.000 zł bo sobie po prostu nie radzi z otaczającą go rzeczywistośią ( czyli będzie  dalej nas zadłużać)? Co zapewne jego zwolennicy w Radzie Miasta mu "klepną", a co stanie się być może na następnym posiedzeniu rady... . No bo niestety, wielu z nich podobnie jak PK, nie widzi innego sposobu na kierowanie miastem, jak pożyczanie kasy, na zasadzie: "po nas tylko..... potop", co po pożyczonych w poprzednich latach i totalnie "rozwalonych" 100.000.000 zł na totalne bzdury zdaje się  wskazywać ( no bo gdzie ta kasa?).

 Eh, juz mi się nawet nie chce gadać- "a nie mówiłem...."ale przekornie dokończę: "sami sobie zgotowaliście ten los..."

No to do pogadania. A.L


Chciałbyś pisać bloga? Napisz do nas: kontakt@tupolska.com

Aleksander Larysz

Aleksander Larysz

Aleksander Larysz jest przedsiębiorcą, prezesem Klubu Olimpijczyka Sokolnia oraz Stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto.

Redakcja Rybnik.com.pl nie odpowiada za treści oraz materiały publikowane przez użytkowników platformy blogowej. Treści i materiały publikowane przez Użytkowników stanowią prywatne opinie Użytkowników, za których publikacje Redakcja nie ponosi odpowiedzialności.

Oceń publikację: + 1 + 41 - 1 - 34

 

Komentarze (1):
 • ~Teddy 2020-03-09 00:00:28

  PO było i jest dobre tylko w jednym.... rozkradaniu Polski i dzieleniu sie łupami między swoich. Każdy, kto myśli inaczej jest "niewygodny".
  W mieście dewastuje się kulturę bo instytucja wyższej kultury (PINB) musi mieć siedzibę w Bibliotece. Nie na kampusie w pustych budynkach, nie w pustym lokalu po "Delicjach", nie w połowie pustego budynku Politechniki na Kościuszki, tylko akurat w Bibliotece.
  To samo z wizerunkiem miasta na Miejskiej. Nie odebrano "Koniaczkowi" koncesji bo miasto ma z tego pieniądze. Teraz pijacy siedzą na nowych ławkach pod pocztą i po śmietnikach, np. na Miejskiej 6 :-) Jakoś Pan PK przestraszył się biednego handlowca, który wynajął dwóch prawników i jest tak biedny, ze masz aż 7 punktów handlowych.
  No cóż? Dopóki miastem rządzi taka a nie inna frakcja, dopóty będziemy mieli "dziwne decyzje", plaże w centrum, idiotyczne ścieżki rowerowe po 2 mln za niecały kilometr itd itd. :-(

  15 10

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.