zamknij

Aleksander Larysz

Gwiazdka z Nieba dla Prezydenta.

2019-11-24

Ło kurcze! Chcę podarować P.K gwiazdkę z nieba? 

Coś mi się z głową stało?(choć to akurat możliwe;), bo przecież mój stosunek do działań tego Pana jest znany.. .

Nie, nie, spokojnie, te gwiazdkę ten Pan właśnie dostał. 

Ale do rzeczy.

 Jak wiecie czasami przewrotnie, niekoniecznie humorystycznie, tytułuje moje artykuły. 

No i oczywiście tym razem nie jest inaczej, bo co gwiazdka z nieba ma wspólnego z podwyżkami które zafundował nam nasz szanowny Włodarz ? No właśnie…. 

O tym dowiecie się poniżej.

 

 

 

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że od wielu lat, nie tylko ja, ale i inni (przynajmniej ci którym na sercu leży dobro miasta, a nie traktują go jako kolejny szczebel w swojej politycznej kariery)sygnalizujemy, wręcz "ryczymy" w każdy dostępny sposób: synek nie rozwalaj tej kasy w taki sposób czyt: byle jak, byle gdzie, byle tylko pijarowsko zaistnieć, a w dodatku na projekty które nie zarabiają na siebie, nie są niezbędne dla miasta, a bardzo często generują koszty i "ryczymy" że to się może skończyć źle, bo "gospodarzenie" ma swoje wymogi, a ty je wszystkie pomijasz.

Aż tu nagle, skończyły się środki które zostawił AF i które “uskładaliśmy”  jako mieszkańcy

Z pożyczonych pieniędzy niewiele zostało, a koszty rosną i co to teraz mamy zrobić-pyta P.K? 

Jak zaczniemy podnosić opłaty i wszystko co możliwe, to nas wyborcy zjedzą, a tu nagle....

UWAGA!!!

Gwiazdka z Nieba.

Czyli, co to jest według mnie? 

* ano dodatkowe obowiązki które dostał samorząd od rządu.

Zgłupiałem? - oto co myślę.

Więc ucieszony włodarz z ekipą odetchnął.Hurra!!! Nie muszę się niczym martwić, podnoszę wszystko na maksa i jestem wytłumaczony, bo to wina rządu przecież, bez żadnych analiz bez skrupułów, po prostu na maksa i co mi zrobicie ?

No to macie tę “moją” Gwiazdkę z Nieba”.

A tak przy okazji.

 

Dodatkowo intryguje mnie fakt zachowania naszej, w stosunku do prezydenta opozycji.

Bo jak ja bym miał możliwość, w nieco głośniejszy sposób, artykułowania swoich myśli np.na Radzie Miasta i to w momencie jak od początku kadencji, a już nawet, jak być może pamiętacie na debacie prezydenckiej, TK mówił: tego nie mogę bo jestem ograniczony, tego się nie da zrobić bo są przepisy, , na to nie mam, tego nie zrealizujemy itp,...  

No to szanowny Panie-bym powiedział- jak nic się wg Pana nie da, i nie można wg Pana zrobić to podaj się Pan do dymisji.

Nikt ci tego przecież robić nie każe…. . i to właśnie mnie zastanawia, bo tu “na dole”,a raczej na górze ( bo to przecież mieszkańcy są tą władzą nadrzędną?) Tak, tak, wiem. Tak Nam się tylko wydaje… takie głosy zaczynają się pojawiać, ale wracając do pytania. Proste?Proste…. ale chyba nie dla wszystkich.

I to o tak w ogólnym skrócie, bo miałem się już nie odzywać.Bo myślicie, że to jest miłe, jeżeli od 5 lat wszystko jest na “nie” i sami mi to wypominacie?  No okej, ale jeżeli tak uważam, to co, mam to zatrzymać dla siebie? 

Wierzcie, chciałem się nie odzywać, ale po 10, 20 i więcej telefonach i postach co myślisz, zrób coś, napisz, nie wytrzymałem. No to macie, ale w takim ogólnym skrócie. 

Czy to co się dzieje nie daje Wam do myślenia?.No chyba nie. Ja proponuję-przemyślcie to, bo zaraz będzie za późno i podzielimy los na np. Świętochłowic, .Kolejny raz powtarzam,zero polityków wystawianych przez partie na tzw. "przetarcie", z których część”zaistnienie “ w mieście traktuje jak kolejny szczebel swojej kariry politycznej, nie mają zadnej wiedzy niezbędnej do zarządzania miastem, zespołem ludzkim czy wiedzy dot. prowadzenia "rozsadnej" polityki finansowej. I “zero” partii w mieście, które powinny, moim zdaniem, zatrzymać się na sejmikach wojewódzkich, tylko gospodarz i "gospodarzenie" a nie politykowanie To ma być chłop z wizją doświadczeniem biznesowym i z gotowymi rozwiązaniami na erę dzisiejszych czasów, a nie nauczyciel, czy partyjniak

 Podsumowując powiem tak: I może to kogoś zaskoczy:

Idziemy w złą stronę z działaniami w mieście, ale myślicie, że standardowo powiem, że to wina P.K?

 No i tu się mylicie….. Bo uważam, że to jest…, Wasza wina! Tak, tak wasza…, a w szczególności tych co dali P.K zielone światło na drugą kadencję. Bo co? 

Nie wiedzieliście jak i co robi? Jak gospodaruje finansami i na co wydaje? 

No właśnie. I średnio mnie interesuje wytłumaczenie z którym wielu po wyborach do mnie przychodziło i mówiło :No wies,  dobre masz te pomysły i wizje rozwoju miasta, ale rozumiesz było hasło: oby nie na PIS, no to macie…. .

Nie, nie rozumiem i chyba ze mną rzeczywiscie jest coś nie tak, bo nie rozumiem, że wy nie rozumiecie ,że trzeba mysleć przed oddaniem głosu, a nie ulegać np. powodzi autoreklamy wizyjnej którą nam w wyborach zafundował w niespotykanej dotąd skali PK. A wiecie za czyje pieniądze to zrobił? 

Miałem kończyć, ale powiem jeszcze, że trochę mnie zaniepokoił i zastanowił post przedstawiciela opozycji p.Ł. Dwornika, który jasno wskazał na FB, ile w tym wszystkim, a w szczególności w"śmieciach" jest rzetelności w wyjaśnianiu takich, a nie innych kalkulacji podwyżek cen które nam zafundował P.K, i jak się  ma do tego tzw. opłata Marszałkowska na którą to się z upodobaniem powoływano w czasie ostatniej sesji. Bo jeżeli wbrew temu co zrozumiałem z budżetu miasta do U.Marszałkowskiego nie trafia ani złotówka to...?

Więc jeżeli to prawda, to już nic nie powiem, ale sami sobie możecie wyobrazić jak to wszystko się ma do rzetelnego i realnego podejścia do wszelkich podwyżek w mieście i obciążania nimi mieszkańców.

Jednak, nie ukrywam, że z ciekawością czekam na info. z poszczególnych komisji gdzie nasi, wasi wybrańcy będą kolejne podwyzki ustalali i argumentowali ich zasadność.

No to do pogadania.

 


Chciałbyś pisać bloga? Napisz do nas: kontakt@tupolska.com

Aleksander Larysz

Aleksander Larysz

Aleksander Larysz jest przedsiębiorcą, prezesem Klubu Olimpijczyka Sokolnia oraz Stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto.

Redakcja Rybnik.com.pl nie odpowiada za treści oraz materiały publikowane przez użytkowników platformy blogowej. Treści i materiały publikowane przez Użytkowników stanowią prywatne opinie Użytkowników, za których publikacje Redakcja nie ponosi odpowiedzialności.

Oceń publikację: + 1 + 30 - 1 - 45

 

Komentarze (4):
 • ~submarin11 2019-11-29 10:42:57

  Działam sam i proszę Rybniczan by do mnie dołączyli.

  Do
  Prezydent Miasta Rybnika Pana Piotra Kuczery.

  Zwracam się z uprzejmą prośbą do Pana Prezydenta o zorganizowanie w Teatrze Ziemi Rybnickiej konferencji pod pana patronatem pt. ,,Ochrona zasobów wodnych, ziemi i powietrza w dobie w dobie walki ze smogiem potencjałem wzrostu gospodarczego Polski,,
  Jako mieszkaniec naszego miasta pragnę zaproponować by zaprosić do współorganizowania i patronatu :
  - FUNDACJA DLA AKADEMII GÓRNICZO HUTNICZEJ IM STANISŁAWA STASZICA W KRAKOWIE
  - Polska Geotermalna Asocjacja im. prof. Juliana Sokołowskiego
  - IZBA GOSPODARCZA SPRZEDAWCÓW POLSKIEGO WĘGLA
  - STOWARZYSZENIE ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GEOTERMIA W POLSCE IM. ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI
  - Fundacja Ogrody Królewskie ( w przygotowaniu)
  - Polska Grupa Górnicza
  - Stowarzyszenie Gmin Górniczych w Polsce
  - Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla.
  oraz innych organizacji wskazanych przez Pana Prezydenta Piotra Kuczerę czy też Radnych Miasta Rybnika z Przewodniczącym Rady Miasta Panem Wojciechem Kiljańczyk.

  Do patronatu medialnego proponuję zaprosić za zgodą redakcji:
  Tygodnik Regionalny Nowiny Rybnickie.
  Kurier ,,Wnet,, i Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

  Proponowana Agenda konferencji:
  1. ,,Węgiel jest o key,,...doktor Paweł Bogacz.
  2. Potencjał pozyskania metanu i podziemne zgazowanie pokładów węgla węgla na podstawie zasobów kopalni Krupiński dyr Krzysztof Tytko.
  3.Geotermia impulsem rozwoju polskiej gospodarki doktor Marek Kaźmierczak.
  4. Potencjał technologii sorbentowej ER 1 w walce ze smogiem plus prezentacja wyników badań Kacper Biernacki
  5. Kwasy huminowe dla rolnictwa prof. R.H. Kozłowski.
  6. Utylizacja odpadów po ściekowych oraz odpadów powyżej 6 MJ/kg doktor Roman Borecki.

  W/g danych nie kłamstwo klimatyczne ( CO2 nie jest gazem cieplarnianym- kłamstwo nauk podstawowych a w tym wypadku fizyki) a walka z globalnym zatruciem wody, powietrza i ziemi ma być podstawą działalności człowieka. Badania wskazują, że ok. 2060 r. cywilizacja może zginąć ze względu na zatrucie otaczającej nas biosfery. Jeżeli Pan Prezydent wyrazi zainteresowanie to proszę o podanie dwóch terminów aby proponowani prelegenci mogli wybrać optymalny, który nie będzie kolidował z ich pracą zawodową czy dydaktyczną. Natomiast technologia sorbentowa, o której już od około trzech lat informuję na spotkaniach antysmogowych jak również poinformowane są wszelkie instytucje państwowe z prezydentem Andrzejem Dudą jest niesłusznie niezauważalna a daję natychmiastowe efekty jeżeli chodzi o niską i wysoką emisje. Spełnia ona wyśrubowane normy Dyrektywy IED Unii Europejskiej jeżeli chodzi o emisję tlenków siarki, tlenków azotu i metali ciężkich w tym rtęci do atmosfery.
  -do wiadomości:
  Przewodniczącego Rady Miasta Rybnika Pana Wojciecha Kiljańczyk
  Radni Miasta Rybnika
  z poważaniem Zbigniew Martyniak

  29 13
 • ~jabibe 2019-12-15 20:23:29

  Panie Larysz, tak czasami czytam te Pana teksty i uderza mnie jedna rzecz która się zawsze w nich powtarza. Totalny brak konkretów. Teksty są sztuczne, pisane na siłę, 90% tekstu to ogólniki z których nic nie wynika. Redaguje Pan to jakoś przed publikacją? Zamiast "bawić się" jakąś dziwną formą wypowiedzi niech Pan poskłada swoje myśli i napisze konkretnie, bo te wszystkie wstawki naprawdę nie są śmieszne i na pewno, nie uatrakcyjniają wypowiedzi.

  31 7
 • ~Burek Wojciech 2019-12-18 12:52:20

  caly czas w cieniuu caly czas z tylu caly czas gdzie w gwiadach nosi fantazja pana Larysza. Pania L od paru lat pisze pann jedno i to samo w kolo macieja.... nikt nigdy niedał i nieda panu tego zielonego swiateka czas sie z tym pogodzic:) mial pan tyle szans zey sie wybic Nic sie nieudalo... widacc wiekszosc ludzi niemysli tak jak pan - bo pan sie nadaje tylko ,, no to do pogadania,, cale zycie lipa to na starosc pan juz niewsykoczysz :) wyzej tak zwanej dupy

  20 2
 • ~Aleksander Larysz 2020-01-11 16:47:08

  Szanowny~jabibe Przepraszam, że stosunkowo późno odpowiadam, ale ta zakrętka świąteczno-noworoczna… . Dziękuję za uwagi i opinię, ale nie nie ukrywam, że jestem trochę zdziwiony, Piszesz,że czasami czytasz i że ogólniki, a żadnych konkretów. No cóż. Powiem tak. Prawie w każdym artykule staram się wskazać rozwiązania i kontrpropozycje. Prawdą jest,że za każdym razem nie wskazuję, a raczej ich nie opisuje dokładnie bo;
  1.od czasów kampanii prezydenckiej nic się zmieniło i mam jasno określoną wizję rozwoju miasta i projekty żeby ją zrealizować.
  2. Rozwiązania które zaproponowałem są dalej aktualne i są po prostu upublicznione m.in FB i to w formie nieedytowalnej.
  3. Nie piszę wszystkiego, a raczej zapraszam na priva ( ciebie też) bo uważam, że ta ekipa to armagedon niekompetencji( to taki mój ulubiony slogan i niestety wg. mnie i chyba nie tylko mnie coraz bardziej trafny.) i jakoś podpowiadać jej nie chcę… .
  4.Co do formy: chyba raczej się nie znamy bo byś wiedział,że na siłę robić niczego nie muszę, a co do stylu to cóż jednym się podoba, jednym nie, a piszę na portalu bardziej z poczucia obowiązku. widząc co się dzieje, niż z chęci… .
  Podsumowując.Dziękuję za komentarz, a jeżeli chce Pan konkretów to zapraszam na wspomniany FB albo na priva. I jeszcze raz dziękuję za komentarz i pozdrawiam serdecznie

  2 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.