zamknij

Aleksander Larysz

Ojojoj, ojojoj. Ale mi się dostało,,,,,, ,

2018-05-14

Witajcie. Po opublikowaniu na blogu artykułu pt: Dlaczego, poważnie, zastanawiam się  itd…

Oprócz różnych komentarzy, najwięcej oberwało mi się na czacie za….?

 

 Ano za podanie, że P.Kuczera zatrudnił sobie  nowych 280 urzędników i pracowników służb miasta.

Najdelikatniejsze sformułowania to:

 • Chłopie coś ty na głowa upodł. Jak coś wstawiosz to sprawdź, bo ci się cyfry dwa razy stuknęły na pewno...

albo

 • Panie Larysz to nieładnie tak na forum kłamać i oczerniać Prezydenta. Przeciez wiadomo,ze to niemozliwe i bezsensowne.…

Dalszych, mniej cenzuralnych, postów nie będę przytaczał.

Powiem jednak i przypomnę, że ta ekipa jest doskonała PR-owsko, informacyjnie jak i... dezinformacyjnie ;)

Jednak  wszystkim niedowiarkom,  wstawiam link i wczytajcie się w treść artykułu:

 

A jeszcze większym niedowiarkom, wstawiam link z You Tube z sesji na której omawiano tę sprawę m.in zatrudnienia “nowych” itp. (ale warto tez posłuchać na co i jak, nowa ekipa wydaje Nasze pieniądze)

 • https://www.youtube.com/watch?v=qfcjAu681jk&list=ULpRzFbRAEg6I&index=28https://www.youtube.com/watch?v=qfcjAu681jk&list=ULpRzFbRAEg6I&index=28 (wystarczy kliknąć na link)
 • Jak komuś nie chce się całej 7 godz. sesji oglądać, to można zobaczyć od 2-giej godz. gdzie Andrzej Wojaczek dokonał analizy, czy np. wysłuchać opinii pani radnej Anny Gruszki od 2 godz.18 min.
 • Dlaczego podaje akurat te dwie osoby? Ano dlatego, że te osoby reprezentują, podobnie jak ja, ugrupowania bezpartyjne i opozycyjne. No oczywiście, możecie oglądać dalej i poznać stanowiska partii.)
 • Hmm. Po dokładnym obejrzeniu materiału na YT:
 • No tak, muszę przeprosić, bo z materiału wynika, że nie 280, a 342 nowych pracowników zatrudnił Nasz nowy włodarz, od początku kadencji....Tak, że przepraszam za pomyłkę... heh ;)
 • Miłego czytania i oglądania. I jak coś to czat lub priv.

Chciałbyś pisać bloga? Napisz do nas: kontakt@tupolska.com

Aleksander Larysz

Aleksander Larysz

Aleksander Larysz jest przedsiębiorcą, prezesem Klubu Olimpijczyka Sokolnia oraz Stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto.

Redakcja Rybnik.com.pl nie odpowiada za treści oraz materiały publikowane przez użytkowników platformy blogowej. Treści i materiały publikowane przez Użytkowników stanowią prywatne opinie Użytkowników, za których publikacje Redakcja nie ponosi odpowiedzialności.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 41

 

Komentarze (19):
 • ~Mateusz Kubis 2018-05-15
  21:47:01

  40 11

  Olku, niestety ale Twoja teoria opiera się na niczym nie popartym wyliczeniu pani Gruszki. Z resztą w podanym przez Ciebie materiale jest też odpowiedz prezydenta. Analizując te wypowiedzi widzę że do kalkulacji wciągnięto pracowników oświatowych. Także naciągane. Jeśli chcesz być merytoryczny a nie uprawiać demagogię to udowodnij zatrudnienie tych 340 nowych urzędników. Wypowiedzi radnych opozycyjnych to nie dowód, język jest w stanie przekazać wszystko ale prawda potrzebuje dowodu. No i jeśli chodzi o apolityczność wspomnianych przez Ciebie radnych. Odświeże Ci pamięć, po wyborach w PiS doszło do sporej kłótni i tymczasowa bezpartyjność nie świadczy tu o niczym. Wszyscy radni o których wspominasz byli kandydatami PiSu w minionych wyborach.

 • ~Aleksander Larysz 2018-05-16
  12:37:13

  18 47

  Panie Mateuszu Kubis. Prosiłem, sugerowałem, ostrzegałem. I mówię ponownie, że nie życzę, sobie z Pana strony, tej poufałej formy “per ty”, sugerującej moim licznym znajomym, że istnieje między nami jakaś poufałość i dlatego pewne sformułowania wydają się dopuszczalne.
  Oświadczam Panu, że taka poufałość, niezależnie od tego co Pan wypisuje, nigdy nie miała, nie ma i miejsca mieć nie będzie. Jest Pan w moim odczuciu osobą pod każdym względem nieodpowiednią żebym Pana do takiej poufałości dopuścił.
  Być może kiedyś, nieopatrznie, zwróciłem się do Pana przez “ty” mając na względzie to, że jest Pan synem mojego znajomego z czasów dzieciństwa. Prawdopodobnie miało to miejsce w jednym z rybnickich lokali gdzie zaraz po moim z niego wyjściu, obrażał mnie Pan i obgadywał ( co zostało potwierdzone przez uczestników tego wydarzenia i żałuję, że wtedy nie zareagowałem inaczej m.in z powodu znajomości z Pana ojcem) i co wg mojego postrzegania robi Pan nadal.
  Na szczęście znaczna większość moich i nie tylko moich znajomych zna Pana i zdaje sobie z tego sprawę, kim Pan i jest i zdecydowanie poparła np. wyproszenie Pana z mojego prywatnego konta na FB.
  A tak przy okazjiI słuchajcie moi mili z FB i nie tylko.
  Jak takie osoby, na Waszym profilu się wymądrzają czy wręcz obrażają, to nie czekajcie na nic i nie dawajcie sobie różnej maści hejterom wmawiać, że tak się robi, że takie czasy itp. i blokujcie ich od razu to przestaną się lobbować.Bo niby po co oni na Naszych profilach? Bo czy cię pochwalą, poradzą, choćbyś nawet “Amerykę odkrył”? No właśnie…. .
  Tym bardziej, że najczęściej są to osoby z żadnym lub mizernym dorobkiem życiowym czy zawodowym i tylko w ten sposób starają się zostać zauważone.
  Co zaś do Pana taty , to ma Pan rację. Nie jestesmy jakimiś szczególnymi kumplami, a moje okreslenie “kumple z piaskownicy” które być może mi się wymknęło, było przypadkowym, kolokwialnym określeniem.
  W latach dzieciństwa i wczesnej młodości byłem po prostu członkiem grupy sportowej skupionej przy kortach na ul. Kościuszki i terenach sportowo-rekreacyjnych “RYFAMA” i czasami, aczkolwiek niezbyt często Pana ojciec w takich naszych sportowo-rekreacyjnych uczestniczył.
  Pana “gra” jako zwolennika, aktualnej władzy i jej rozwiązań jest prosta, a sposób wymądrzania się, wg mojej oceny, humorystycznie-nudny.
  Jednak proszę to od teraz czynić w formie oficjalnej lub nie robić w ogóle.
  Bo ta bezkrytyczność w ocenie działań władzy, pomijanie niewygodnych tematów jest po prostu, jak już wspomniałem kuriozalnie nudna i świadcząca o jakimkolwiek braku doświadczenia ( oczywiście oprócz wiedzy encyklopedycznej którą ciągle Pan wszędzie wrzucasz) w tematach które Pan poruszasz.
  A może, Pan sam w końcu sam jakiś pomysł przedstawi, od siebie? Bo przecież zależy Panu na miastu i nawet startował Pan w wyborach.

 • ~zbrudzinski 2018-05-16
  12:51:50

  40 6

  Tyle tekstu, a do żadnych punktów Pana Kubisa się Pan nie odniósł.
  Więc może ja zapytam, jakim Pan źródłem dysponuje i na jakiej podstawie twierdzi Pan, że to pieniądze źle wydane? Wygląda mi to na tani populizm (O nie! 340 darmozjadów z urzędu!) - taki jest Pana cel?

 • ~Aleksander Larysz 2018-05-16
  14:25:32

  10 36

  Szanowny Panie zbrudzinski. W tekście odniosłem się do nieco innych spraw. Jednak odpowiadając Panu. Podałem źródła z których czerpię wiedzę. Czyzby Pan sugerował, że dziennikarz rybnik.com.pl i radni rybniccy kłamali?. Może Pan również prześledzić co inni mieli na ten temat do powiedzenia. Dodam tylko, że mnie osobiście, zatrudnienie na pełnych "socjalnych" etatach nie wydaje się to zbyt sensownym posunięciem wiedząc, że miasto się wyludnia i spadają wpływy do budżetu. Odsyłam też do poprzedniego artykułu tam szczegółowiej się na ten temat wypowiedziałem. pozdrawiam

 • ~Łukasz Cesarski 2018-05-16
  20:10:38

  4 13

  1.Chciałem w miejscu targowiska utworzyć hale targowa z prawdziwego zdarzenia z parkingiem na poz.1, a na parterze z cała infrastruktura handlowo-kulturalno-usługową.
  2.Jeżeli toby biznesowo wypaliło, a tak ciagle uwazam, to można to samo przenieść na druga stronę ulicy, własnie tam gdzie ma powstać ten gniot za 20 mln, takie same rozwiązanie, a nad Hallera np. puścić dodatkowo przejście nadziemne i stworzyć np. “Regionalne Centrum Targowe”.
  3.Jeżeli gealogicznie nie da sie zrobic tego koło sądu to tam zrobić piękny klasycystyczny park, a na drugiej stronie tę halę z parkingiem.
  4.I najważniejsze!
  Koszt to ok 4 mln i w dodatku finansowany w formule PPP z prywatnym inwestorem który był i tak naprawdę jest w wys.50%, 20% przez uczestników czyli kupców i 30 % miasto.
  Oczywiście szczegółowych rozwiązań w tym finansowych nie podam bo mam już dość podkradania i po prostu psucia pomysłów i rozwiązań przez totalnie nieodpowiedzialną nieprzygotowaną do zarządzania miastem ekipę.
  Co myślicie o tym projekcie?
  Czy nie lepiej te tereny w takiej formie zagospodarować jak proponuję? JA MYSLE ZE TO SUPER POMYSŁA NA TEN PAKING NA UL - HALLERA I POPIERAM PANA POMYSŁ I PROSZE MI POWIEDZIEC CO PAN MYSLI O RZADOWYM PROGRAMIE MIESZKANIE + DLA NASZ MIESZKANCÓW RYBNIKA BO JA MYSLE ZE TO JEST TO CO KAZDY BY CHCIAŁ WIEC CO TYM PAN MYSLI O TYM PANIE LARYSZ JAKBY PAN ZOSTAŁ NASZYM PREZYDENTEM MIASTA RYBNIK PANIE KANDYDACIE NA TEN ZASZCZYTNY URZAD MIASTA RYBNIKA ??! ŁUKASZ Z RYBNIKA NOWIN FLORIANSKA 2 KOŁO BUSHIDO

 • ~Łukasz Cesarski 2018-05-16
  20:23:55

  3 7

  PANIE LARYSZ MAM PYTANIE CO Z ULEPSZENIEM ZTZ RYBNIK CZYLI CO PAN ULEPSZYŁ W TRANSPORCIE MIEJSKIM ?? BO NIESTETY TRZEBA BO TEN ROZKŁAD JAZDY W NASZYM MIESCIE JEST DUZO DO POPRAWY Z GODZINAMI JAZDY DO POPRAWKI CZYLI BUSY POWINY JECHAC CO 20 MINUT A JADA CO 30 MINUT A W NIEKTÓRYCH 40 MINUT ZA DUZO CZEKANIA NIESTETY I ZMIENIŁ BUSY NA ELEKTRYCZNE CZYLI -E-BUSY EKOLOGICZNE I UŁATWIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH I BILETY DARMOWE CZYLI BEZPŁATNE JAZDY MIEJSKIE JAK W ZORACH I ELEKTRYCZNE BUSY JAK W JAWORZNIE TAK CHCIAŁBYM JA JAKO MIESZKANIEC RYBNIKA ZROBIC CO PAN NA TO PANIE LARYSZ JAKO KANDYDAT NA WŁODARZA RYBNIKA MOWI MIESZKANIECŁUKASZ 34 RYBNIKA Z DZIELNICY NOWIN KOŁO BUSHIDO

 • ~Mateusz Kubis 2018-05-16
  23:27:50

  36 7

  Panie Larysz, zero merytorycznych odpowiedzi tylko kolejny raz argumenty ad personam. Dyskutować Pan nie potrafi. Napiszę to już chyba 5 raz, no ale jak już tak bardzo oczekuje Pan szacunku to proszę bardzo, szkoda tylko że to Pan tego szacunku nie potrafił przez ostatnie 4 lata okazać w stosunku do mojej osoby. Spotkałem na swojej drodze ludzi wiele starszych, w sytuacjach kiedy w których oni byli zdecydowanie na wyższej pozycji, przykładowo profesorowie na uczelni. Żadnemu z nich nie przyszło do głowy żeby do studentów nawet pierwszego roku zwracać się na TY bez uprzedniej propozycji. Bo zasady dobrego wychowania mówią jasno, na TY przechodzimy gdy obie strony się na to zgodzą. Istnieją jasno określone zasady kto propozycję może złożyć, np kobieta mężczyźnie, osoba starsza wiekiem, zwierzchnik podwładnemu etc. W momencie gdy Pan od pierwszego spotkania zwraca się do mnie na TY bez uprzedniej propozycji z Pana strony, miałem pełne prawo odebrać to jako brak szacunku. Dlatego też forma w jakiej zwracałem się do Pana była podyktowana PANA ZACHOWANIEM!

  Wracając do meritum. W artykule który Pan podlinkował CYTOWANA jest wypowiedź radnego Wojaczka. Nie ma tam żadnych danych, to tylko cytat. Dlatego proszę aby Pan udowodnił że zatrudniono 342 nowych pracowników. W jakich jednostkach, na jakie stanowiska. Ilu z nich zostało zatrudnionych na wakat który się zwolnił bo przykładowo ktoś zmienił pracę lub przeszedł na emeryturę. Urząd Miasta Rybnika to nie tylko budynek przy ul. Chrobrego, to również MOSiR, RSK, Zieleń Miejska, ZGM, oświata, Straż Miejska itd. Wszystko to można wliczać w zatrudnienie, tworzenie nowych miejsc pracy w urzędzie, można kreatywnie grać liczbami właśnie po to by uprawiać taki populizm i demagogię jaką uprawia Pan. Ale już trudniej powiedzieć że te nowe miejsca pracy to przykładowo, 50 nowych miejsc pracy w oświacie, 40 nowych pracowników RSK czy ZM. Jedno wiemy na pewno o ile liczba 342 jest w ogóle prawdziwa nie są to w większości etaty urzędnicze gdyż, w przeciągu ostatnich 4 lat obiekty wchodzące w skład UM nie urosły, na placu Kopernika nie stanął nowy „hangar" na 350 osób. Ponadto nawet zwiększając posady urzędnicze można też to robić z korzyścią dla obywatela. Po dzisiejszej wizycie w wydziale komunikacji zauważyłem jedno, wszystkie stanowiska są czynne. Kiedyś działała raptem połowa. Nowe etaty w takim wydziale, który jak wiadomo codziennie przeżywa oblężenie petentów jest celowe i poprawia jakość obsługi w UM. Oczywiście nie wiem czy jest to kwestia nowych etatów, reorganizacji pracy czy przypadku bo żadnych danych na ten temat nie widziałem, to tylko moje subiektywne wrażenie.

  Podsumowując, nie mam nic przeciwko Pana kandydowaniu, nie mam nic przeciwko prezentowaniu przez Pana, Pańskiej wizji Rybnika, ale będę jasno i otwarcie sprzeciwiał się uprawianiu populizmu i demagogii. Jak na razie z tego co czytam nie widzę wizji, widzę natomiast personalne ataki na prezydentów, widzę naciągania faktów, widzę wylewającą się demagogię bez grama merytorycznego podejścia. No i najważniejsze czego nie widzę to umiejętności dyskusji z Pana strony. Na każde niewygodne pytanie lub dowód że naciąga Pan fakty, wytacza Pan nic nie wnoszące uwagi personalne, odpowiada Pan wymijająco.

 • ~Mateusz Kubis 2018-05-16
  23:51:02

  21 7

  Łukasz Cesarski, odniosę się do kwestii komunikacji bo trochę się tym interesowałem jeszcze za kadencji Adama Fudalego. Nie wchodzę w kwestie reorganizacji działania bo się najzwyczajniej nie znam, natomiast proponuję abyś przejrzał kilka kwestii. Sprawdź ile pieniędzy wydają Żory na komunikację a ile Rybnik. Porównaj to z powierzchnią Żor, miasta Rybnik i całego powiatu Rybnickiego i porównaj ilość mieszkańców tych terenów. Bardzo szybko powinna Ci się nasunąć odpowiedź dlaczego nie mamy darmowej komunikacji. Żory to małe, gęsto zaludnione miasto-powiat więc obsługa takiego terenu nie powinna być kosztowna, w przypadku Rybnika i powiatu robi nam się z tego zdecydowanie większy teren o mniejszej gęstości zaludnienia w efekcie obsługa takiego terenu musi być bardziej kosztowna, gdyż ilość kilometrów jakie trzeba przejechać jest większa a chętnych do korzystania mniej. I tak ceny biletów spadły. Sprawę jak już wspominałem śledzę jeszcze za czasów prezydenta Fudalego i tak jak wtedy tak i teraz UM mówi dokładnie to samo, darmowa komunikacja byłaby dla Rybnika bardzo drogim przedsięwzięciem wynikającym ze specyfiki naszego miasta. Analizując tylko dane geograficzne i demograficzne, zestawiając je z obecnymi kosztami myślę że nie jest to żadna bajka tylko racjonalne podejście do tematu. Co do taboru to myślę że tak najgorzej u nas nie jest, dużo nowoczesnych autobusów po Rybniku, wymiany są dokonywane na bierząco więc myślę że i te najbardziej ekologiczne trafią w przyszłości do Rybnika.

 • ~Aleksander Larysz 2018-05-17
  13:05:29

  4 28

  Panie Łukasz Cesarski
  Poruszył Pan ważny dla mnie i nie tylko dla mnie temat, czyli mieszkania. Powiem nieskromnie, że zasygnalizowałem ten problem jak i jego wagę, zanim ruszył program mieszkanie +. Prosze np. wbić w google tekst "Larysz dzieli równo Juliusz dla seniorów lofty dla młodych( zresztą sam ten projekt za niedługo “wyciągnę i dodatkowe rozwiązania). Powiem szczerze, że ta kampania, jeżeli zdecyduję się na kandydowanie, pod względem programowym będzie łatwa. Ponieważ P.Kuczera idzie w zupełnie odwrotnym kierunku niż ja proponowałem już w poprzedniej kadencji i zamiast obiecanych zmian mamy nieudolne administrowanie Rybnikiem , w formule podobnej jak to czynił poprzednik w trakcie ostatniej kadencji czyli wpompowywania ogromnych pieniędzy niekonieczne w rzeczy niezbędne. Wpompowywania w miasto jako twór architektoniczny zapominając o najważniejszej dla mnie sprawie czyli jego mieszkańcach. Szanuję pana A.Fudalego za cały dorobek prócz ostatniej kadencji kiedy to moim zdaniem zbyt mało troszczył się o mieszkańców właśnie. Dziękuję Panu również za uwagi na privie. Na razie nie będę merytorycznie, na forum, się do tego ustosunkowywał bo chcę to zrobić bliżej wyborów, podyskutować z osobami które również chcą podjąć ten wysiłek wyborczy i nie chcę zdradzać swoich rozwiązań z wiadomych powodów. Jednak zapraszam na priva lub też do siedziby grupy który ze mną działa na ul. Wieniawskiego 11. Gdzie jestem b. często, a żeby się umówić wystarczy kliknąć na privie. pozdrawiam.

 • ~Aleksander Larysz 2018-05-17
  13:20:08

  6 25

  Panie Łukaszu Cesarski. W kwestii komunikacji miejskiej powiem tak. Mamy w ekipie parę pomysłów które uważamy za dobre, a nie są zbieżne z aktualnymi pomysłami. To co wypisuje poprzednik, świadczy tylko o tym ,że ani on, albo ekipa za którą się opowiada po prostu nie potrafią wymyślić niczego oprócz tego co jest teraz. A ocenę czy to dobre rozwiązania pozostawiam wszystkim z komunikacji korzystających. Nasze i nie ukrywam tutaj, że to inne niż obecne rozwiązania zaprezentuję w kampanii i dam je mieszkańcom pod ocenę. Pozdrawiam

 • ~zbrudzinski 2018-05-17
  16:44:18

  26 3

  Dialog z Panem to ciężki kawałek chleba. Ciągłe uniki i zero konkretów, zapytałem o źródła (liczby, oficjalne materiały), a Pan odsyła mnie do przemówień radnych. I nie, nie oskarżam nikogo o kłamstwo, ale będąc konsekwentnym nie przyjmuję wszystkiego co mówią (nawet radni) jako prawdę. Dodatkowo, potrzebne są też dowody na to, że Pana zdaniem zwiększone zatrudnienie wiąże się z niegospodarnością - posiada Pan takowe? Ciągle mam wrażenie, że uprawia Pan tanią demagogię nastawioną na tanią sensację. Nie widzę też żadnych konkretnych rozwiązań z Pana strony - wyłącznie obietnice, że zostaną podane podczas kampanii (co jest ciekawe, bo w jednym z postów nie jest Pan pewny czy będzie kandydował, a w następnym pisze wprost, że pomysły przedstawi w kampanii).
  Na koniec, drobna uwaga - proszę bardziej szanować czytelników - pomijając wartość merytoryczną wpisu, formatowanie i styl są fatalne. Od potencjalnego włodarza miasta oczekiwałbym większej dbałości o szczegóły.

 • ~Aleksander Larysz 2018-05-17
  17:26:41

  5 23

  Panie Zbrudzinski. Pozwoli Pan, że sprecyzuję. Jeżeli podejmę decyzję o starcie, to wszystko przedstawię w kampanii. Te ogólniki w tym okresie są celowe. Dlaczego? Jestem pewien, że Pan wie. Co do dowodów w poruszanej kwestii. Jeżeli nie wystarczą Panu wystąpienia radnych i materiał na portalu. To odsyłam do Budżetu Miasta (BIP to chyba wiarygodne źródło?) i przepraszam, że tego nie czynię. Co do stylu i formatowania , to przyznaję Panu rację. Piszę i mówię w sposób specyficzny, używając przenośni, metafor i neologizmów, celowo i niecelowo, ignorując zasady pisowni. Ponieważ jest Pan nie pierwszą osobą która zwraca na to uwagę myślę ,że “pro publico bono”, będę ten styl musiał zmienić;)
  Choć na koniec powiem tak: Od Prezydenta oczekuję przede wszystkim propozycji i pomysłów na rozwiązanie problemów miasta, a nie tylko poprawnego, oczywiście w ogólnie przyjętych kryteriach, pisania. Mieliśmy już ekipę, a w mieście mamy dalej u władzy, która poprawnie pisze. No oczywiście oprócz Pana od “bulu”. Reasumując, obiecuję Panu konkrety(później) i poprawę stylu(od już, choć będzie to trudne;) .Oczywiście… później. I mam nadzieje,że z wrodzoną, dziennikarską:), dokładnością i sumiennością, Pan się do tego ustosunkuje.pzdr.

 • ~Mateusz Kubis 2018-05-17
  18:01:29

  24 4

  Panie Larysz, odpowiedź że coś jest w BIP to żadna odpowiedż. Pokaże Pan gdzie, w jakich dokumentach itd. Stawia pan tezę więc by ją udowodnić potrzebuje Pan dowodów. Na razie to o czym Pan pisze to czysta demagogia, kłamstwo, oszczerstwo, pokaże Pan jakiekolwiek wiarygodne dowody, wtedy będzie można mówić o konkretach.

 • ~Piernik Mały 2018-05-17
  22:49:18

  31 3

  Jakie "przenośnie, metafory i neologizmy"??? Bardzo smutne... Po prostu ma Pan problemy z językiem polskim, ale zdaje się, że za to niezwykle wysokie mniemanie o sobie.
  Śledzę tę dyskusję od początku i jestem nią, prawdę mówiąc, zmęczona a nawet zażenowana. Rzeczywiście, Pana teksty bardzo źle się czyta, i to, proszę mi wierzyć, bynajmniej nie z powodu metafor (przy okazji: metafora to to samo co przenośnia), a Pana odpowiedzi składają się głównie z ataków na rozmówcę, przy czym jakichś prywatnych, niezwiązanych z tematem, mało merytorycznych. Dużo w nich braku szacunku, złośliwości a nawet pogardy. Jeśli chciał Pan w ten sposób zjednać sobie zwolenników, to nie był to najlepszy pomysł...

 • ~Stańczyk 2018-05-18
  12:46:52

  2 22

  Piernik Mały. A to co ma być.Przyganiał kocioł garnkowi. Przecież ten twój post jadem ocieka dogryzaniem i jakimś pouczaniem. Co to szkoła jakaś jest? Co do czytania. Może jestem nienajlepiej wykształcony, ale ja nie mam problemu ze zrozumieniem tego co Larysz pisze. A może też zaraz mi napiszesz, jakie to ja mam problemy z językiem polskim? i połowie fejsbuka też ? I co z tego? Ja wolę ,żeby kandydat na prezydenta miał pomysły na rozwiązanie problemów miasta i za to go ocenię. Wg mnie człowiek wie czego chce i ma jaja, że nie boi się na głos mówić tego co mnóstwo osób gada po kątach . A może ty po prostu jesteś jedną z tych 40 nauczycieli, których jak pisze Kubis zatrudnił P.Kuczera i już się boisz, że to się zmieni?

 • ~Wnikliwy 2018-05-18
  20:40:28

  8 27

  Do Pana Kubisa.
  Czytam te Pana dywagacje i odnoszę wrażenie, że krytykowanie Pana Larysza to jakieś Pańskie natręctwo, by nie powiedzieć mania prześladowcza. Albo prościej – działanie na zamówienie. Może faktycznie Larysz używa nieco niedbałego i nonszalanckiego języka, ale za to jest on barwny. Może jeszcze nie zasypuje nas pomysłami, bo przecież wszystko ma swój czas, ale jak już przedstawia jakieś argumenty, to robi to konkretnie. Tym razem również Pan Larysz wyraźnie wskazał źródła, na które sie powołuje. Rozumiem, że może Pan nie mieć zaufania do radnych opozycji, ale jak to się ma do artykułu na portalu (czyżby redaktor rybnik.com.po kłamał?) Przy okazji, czy zdaje sobie Pan sprawę z tego, że oskarża Pan o kłamstwo samego prezydenta, bo przeciez on ten budżet przygotował. Odbyła się sesja dotycząca budżetu a Pan pisze że to jakieś kłamstwa i Larysz ma coś udowadniać. Jakoś mnie Pan do swoich argumentów nie przekonał. Do swojej osoby, również nie. Myślę, że prezydenta stać na lepszych klakierów...

 • ~Mateusz Kubis 2018-05-20
  11:55:13

  26 6

  Żadne natręctwo. Jak już wspomniałem nie trawie demagogii i populizmu. Z racji że Pan Larysz nie rozumie zasad działania Facebooka, nie rozumie że zapraszając mnie do grona znajomych, zaprasza jednocześnie do dyskusji na swoim profilu. Nierozumnie też że odmienne zdanie czy wytkniecie błędów, tego że naciąga fakty itd to nie jest hejt. No i przedewszystkim pan Larysz nie rozumie że usuwając ze znajomych ludzi, którzy wchodzą z nim w polemikę nie jest dobre wizerunkowo. Za chwile zostanie na fb ze swoim damskim alter ego :) dlatego też komentuje wypowiedzi tutaj, gdyż tu pan Larysz ich nie usunie, nie zablokuje itd. Szkoda tylko że nie potrafi się on ustosunkować w sposób merytoryczny.

  No ale do meritum. Artykuł z rybnik.com.pl cytuje wypowiedz a nie podaje danych. To jest różnica. Tak samo jak stwierdzenie że coś jest w BIP. Mogę powiedzieć że w BIP jest zapis o zielonej żyrafie w fioletowe kropki, czy oznacza to że jest to prawda? By udowodnić tezę trzeba dowodu w postaci konkretnego dokumentu wyciągniętego z BIP. Ja nawet jestem w stanie przyjąć że przez kadencje Piotra Kuczery UM zatrudnił te 342 osoby. Tylko wszystko jest kwestią w jakich jednostkach zostali zatrudnieni, ilu z nich zastąpiło pracowników odchodzących z pracy lub na emeryturę i sam fakt oceny gospodarności, czy zatrudnienie nowego pracownika to od razu dowód niegospodarności? Jak prywatna firma tworzy miejsca pracy to jest rozwój, jak urząd zatrudnia nowych nauczycieli, strażników miejskich, urzędników, pracowników służb miejskich to od razu mówimy o niegospodarności. Przecież to absurdalne podejście.

 • ~mixmax 2018-06-08
  09:40:34

  8 0

  Że się komuś chce w ogóle z tym ojojoj dyskutować?

 • ~Iwona Krystyna Pawlovicz 2018-06-11
  00:19:26

  7 0

  Ojojoj ta kandydatura to chyba jakiś ponury żart a sam "kandydat" jak widać uważa rybniczan za idiotów ,Tymczasem koń jaki jest każdy widzi.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.