zamknij

Aleksander Larysz

Stodoły-Wielka, mała dzielnica Rybnika.

2018-06-29

Któż z Nas nie zna tej fajnie położonej na skraju miasta, zielonej dzielnicy. Z kortami , hotelem, kiedyś końmi, (tak, tak, kiedyś- bo biznes koński wyniósł się z tamtego terenu niestety,,.) ,golonkiem u Żyda i ośrodkiem żeglarskim, który stoi zamknięty i oczywiście z przesympatycznymi mieszkańcami.

 

Oczywiście mógłbym coś powiedzieć o udziale naszych władz w tych obydwu, nazwijmy to “bisnesowych” sytuacjach, ale nic nie powiem, przynajmniej na razie, ale również z tego powodu, że nie taki jest cel tego artykułu.

Jedynym jej minusem, przynajmniej tak mówią niektórzy “stodołowianie” jest to, że jest ich około 700 mieszkańców. czyli niewiele w skali miasta. Co dodatkowo czyni ich mało atrakcyjnymi jeżeli chodzi o polityków patrzących na takie dzielnice tylko ze względu na korzyści polityczne czyli ilość głosów, jak mówią niektórzy.

Dlaczego o tym piszę? A to z dwóch powodów.

Po pierwsze, przez FB przewinęła sie info., że obiecane boisko stoi pod znakiem zapytania.

No cóż nie byłaby to pierwsza niedotrzymana obietnica przez aktualne władze. Ale może to tylko plotka? Oby… .

A po 2, dla mnie nieważne są “głosy” a to, że żyją tam fajni przyjaźni ludzie, których pomocy doświadczyłem niejednokrotnie, a ostatnim razem w przygotowywaniu  projektu “Zalew Turystyki itd…” a w którym to dzielnica ma ważne miejsce. Wg mojej oceny i osób z którymi współpracuję, ta dzielnica to niewykorzystany potencjał sportowo-rekreacyjny mogący służyć już nie tylko miastu, ale i regionowi.

Rzućcie okiem na wizualizacje. a jak coś to zapraszam na priva.

Wszystko oczywiscie przemierzone, przeanalizowane i współgrające koncepcyjnie i logistycznie. Aha uprzedzając pytania

-“o kase” czyli jak to zapłacić- to wczytajcie się w jeden z poprzednich artykułów na blogu albo mojej stronie, to poznacie częściowo odpowiedź

-natomiast, pytania o pole golfowe- to minimum 9 dołkowe i plan już jest i częściowe finansowanie też;)

Mówiąc normalnie, 3ma się kupy;)

No i pamiętajcie żeby powiekszyć zdjęcie to: Kliknąć na nie, potem nacisnąć i 3mać CTRL i klikać “+” .

I na koniec końców powiem Wam jeszcze, że moim zdaniem w wielu dzielnicach drzemie potencjał zarówno ludzki jak i związany z walorami turystycznymi czy nawet gospodarczymi, tylko trzeba go odpowiednio wykorzystać

I o tym, i o naszych propozycjach już w następnych artykułach

No do pogadania

 


Chciałbyś pisać bloga na Rybnik.com.pl? Napisz do nas: redakcja@rybnik.com.pl

Aleksander Larysz

Aleksander Larysz

Aleksander Larysz jest przedsiębiorcą, prezesem Klubu Olimpijczyka Sokolnia oraz Stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto.

Redakcja Rybnik.com.pl nie odpowiada za treści oraz materiały publikowane przez użytkowników platformy blogowej. Treści i materiały publikowane przez Użytkowników stanowią prywatne opinie Użytkowników, za których publikacje Redakcja nie ponosi odpowiedzialności.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 13

 

Komentarze (3):
 • ~Sajer 2018-07-06 15:39:50

  Zastanawiam się w jakim języku Pan pisze? Suahili? Bo polska interpunkcja to nie jest. I Pan chcesz być prezydentem miasta? Już pomijając poruszony temat być może warty dyskusji, to pańskie teksty to jeden wielki bełkot.

  16 3
 • ~Barakuda 2018-07-08 08:44:44

  Szanowny Panie Larysz. Pisałem Panu już kiedyś, że można zrobić wizualizację bazy kosmicznej na Marsie i co z tego. Pole golfowe Pan powiada? Gdyby była potrzeba i byłoby to opłacalne zapewniam, że już dawno by powstało. Wydawanie lekką ręką publicznych pieniędzy na tego typu pomysły i niepotrzebne inwestycje "pod publiczkę" dla 700 głosów, dyskwalifikuje Pana. Mamy ważniejsze potrzeby a budżet nie jest z gumy. Proszę podzielić się lepiej z nami pomysłami jak zwiększyć wpływy do budżetu miasta a nie jak wydawać grube pieniądze na słabe pomysły bo to akurat każdy potrafi. To jest dopiero kiełbasa wyborcza...

  14 2
 • ~mixmax 2018-07-27 13:07:46

  To już nie kiełbasa wyborcza, tylko pasztet wyborczy. Proponuję panu Laryszowi dorobienie dodatkowo, do tego pola golfowego, wizualizacji toru wyścigowego F1 i skoczni narciarskiej. Efekt taki sam.

  1 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.