zamknij

Aleksander Larysz

Kiełbasa wyborcza dla rybnickich seniorów? Czy to się dzieje naprawdę?

2018-07-03

Witajcie.

Jak być może pamiętacie, w jednym z artykułów zobowiązałem się do upubliczniania na blogu poruszonych przez Was, np. na privie, problemów związanych z miastem czy innych, których z różnych powodów pod swoimi nickami czy nazwiskami upubliczniać nie chcecie, lub nie możecie.

I oto teraz jest pierwsze takie "upublicznienie"

A to było tak... .

Jakiś czas temu, niespodziewanie na priva, od paru osób przyszła taka info. jaką przykładowo poniżej wklejam."

- Witam , wybralismy sie na zabawę rybnickich seniorów .Spotkalismy sie z kiełbasa wyborcza przew. RRS . Nie tedy droga nie skorzystalismy . Arogancja tej pani . Wyprasza uczestników , którzy nie akceptują jej wizji.

- Mówiła, dzięki wygranym wyborom , które odbyły się w 2014 seniorzy sie mają b.dobrze w mieście.(to chyba żart jakiś)

- Obecny był w bibliotece prezydent Masłowski , kolejne wieczorki będą darmowe i napoje też , ale trzeba się wpisać na listę podając dane i nr telefonu.

Hmm, powiedzmy na tym etapie humorystycznie, już abstrahując od RODO, tego nie skomentuję, ale takie rzeczy naprawdę sie dzieją?

No to do pogadania... .


Chciałbyś pisać bloga na Rybnik.com.pl? Napisz do nas: redakcja@rybnik.com.pl

Aleksander Larysz

Aleksander Larysz

Aleksander Larysz jest przedsiębiorcą, prezesem Klubu Olimpijczyka Sokolnia oraz Stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto.

Redakcja Rybnik.com.pl nie odpowiada za treści oraz materiały publikowane przez użytkowników platformy blogowej. Treści i materiały publikowane przez Użytkowników stanowią prywatne opinie Użytkowników, za których publikacje Redakcja nie ponosi odpowiedzialności.

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 51

 

Komentarze (23):
 • ~Janina Świerczyna 2018-07-07 08:08:53

  Witam male sprostowanie ten wieczorek był organizowany jeden z wielu cyklicznych przez Starą Gazownię dla Wszystkich Seniorów niezaleznych i tam zjawiła sie przewodnicz RRS pani Jolanta Groborz , Reszta tekstu OK

  11 7
 • ~Barakuda 2018-07-08 08:33:15

  Trzeba się wykazać nie lada dedukacją aby cokolwiek zrozumieć z tego opisu. Strasznie haotyczne i niejasne. Proszę ustalić i napisać konkretnie jak przebiegały spotkania i co im Pan zarzuca. Wtedy będzie można podyskutować. Jak dyskutować natomiast z lakonicznym stwierdzeniem "kiełbasa wyborcza"?

  40 7
 • ~Sajer 2018-07-08 10:47:34

  To jest pisane bez ładu i składu. To jakaś nowomowa czy jak? A może to jakaś wyższa myśl intelektualna której zwykły śmiertelnik nie jarzy?

  40 6
 • ~Aleksander Larysz 2018-07-08 17:52:56

  Dziękuję za sprostowanie. Poprawione. Oczywiście po zasięgnięciu informacji u źródeł potwierdzam info. Pani J.Świerczyny i osób które skontaktowały się ze mną na priva. Pozdrowienia dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

  3 36
 • ~Aleksander Larysz 2018-07-08 18:06:38

  No i zapomniałem dodać, że Uniwersytet 3 Wieku z tą sytuacją nie ma nic wspólnego . Oczywiście oprócz tego, że paru jego członków chciało się fajnie pobawić, a skończyło się to tak jak możecie przeczytać powyżej... .

  4 36
 • ~mixmax 2018-07-12 09:56:56

  Z tej paplaniny trudno cokolwiek zrozumieć, ale zdaje się, że chodzi o jakąś kiełbasę. Może chodzi o parówki. Więc parówkowym skrytożercom stanowczo mówię nie! A najlepsza kiełbasa to "zwyczajna" u Woźniczki.

  25 3
 • ~Piotr Masłowski 2018-07-13 18:28:46

  Mam prośbę, proszę uświadomić mnie i czytelników kiedy byłem na spotkaniu z seniorami w bibliotece. W tym roku raczej nie byłem, kiedy to zatem było? Jak się to ma do RODO, proszę wyjaśnić, bo ja nie wiem. Fajnie byłoby też podać godzinę spotkania i temat, bo na wieczorku z seniorami z UTW ani Rady jeszcze nie byłem, a można odnieść takie wrażenie czytając powyższy tekst. Z góry dziękuję.

  30 4
 • ~Mariusz Wiśniewski 2018-07-15 02:02:09

  Czytając powyższy tekst, jakiegokolwiek wrażenia nie da się odczuć! :) Bełkot językowy autora tegoż tekstu przekroczył granice nawet najbardziej zmotywowanych odbiorców na tzw: "czytanie między wierszami"... ;) Panie Aleksandrze! Język polski jest pięknym językiem! Proszę zacząć tego języka używać!

  30 5
 • ~rybniczanin861 2018-07-15 15:05:11

  czepiacie się szczegółów , pisowni stylu artykułu a ważna jest treść

  5 19
 • ~Edyta Kostrzewska 2018-07-15 17:01:59

  Abstrahując! Nic nie rozumiem. Może - pozostając w stylistyce Autora - jakieś info. na priv ?

  20 3
 • ~Sajer 2018-07-16 14:46:00

  Polska język, trudna język

  18 1
 • ~Iwona Krystyna Pawlovicz 2018-07-16 21:13:02

  ~~Piotr Masłowski -podejrzewam,że pańska prośba zostanie przez autora zignorowana.Powód jest oczywisty-brak racjonalnych argumentów i dowodów na prawdziwość swoich zarzutów kierowanych
  pod adresem innych osób.Mam nadzieję,że nikt nie bierze na poważnie mętnych wywodów tego pana szumnie nazywanych blogiem.

  19 3
 • ~Basia Pe 2018-07-17 11:56:24

  Panie Aleksandrze, prosimy: jeśli chce Pan gdziekolwiek publikować swoje teksty, niech wpierw przeczyta to ktoś, kto choć trochę rozumie zasady poprawnej stylistyki i interpunkcji. Pomoże, poprawi, zatwierdzi. Publikując teksty w takiej formie, jak ta powyżej, staje się Pan w oczach ludzi niewiarygodny i niepoważny. Pozdrawiam.

  22 2
 • ~Stanczyk 2018-07-18 22:55:41

  Panie Wisniewski.Przyznam że jestem zdziwiony widząc pana w tym gronie. Ale cóż polityka zmienia ludzi. Pisze ten post niejako z obowiązku bo to ja byłem jedną z osób która wysłała do pana Larysza informacje o tej niepodobającej nam się sytuacji opisanej powyżej. Niestety wkradł się błąd w mojej informacji co jak zwykle małostkowy pan Masłowski skwapliwie wykorzystał mimo tego że dokładnie wie o jaką sytuację chodziło.
  Jednak potwierdzam ,że takie wydarzenia mają miejsce i nie podoba się to znacznej grupie seniorów. Tak przy okazji, co do pana uwag na temat stylu pisania pana Larysza to pragnę pana uspokoić, że zwolennicy lub nawet takie osoby jak ja, mimo ze nie jestem tak wykształcony jak pan nie mają żadnego problemu w zrozumieniu tekstu czy intencji w nim zawartych. To prosty tekst, który zrozumie każdy. Pod warunkiem że chce! . Miałem okazję posłuchać tego pana na wykładzie w UTW i powiem że zrobił na mnie dobre wrażenie.
  Jest pelen pasji i ma jasna wizje tego co chce zrobić. Natomiast panu chcialbym przypomniec jako starszy mieszkaniec Boguszowic,że Boguszowice to nie tylko 17, na która dostał pan troche pieniedzy od swojego kolegi pana Masłowskiego, a dzielnica która ma więcej problemów , a jakoś nie widzę żeby pan się nimi zajmował. Na koniec dodam że po tym komentarzu w stosunku do pana Larysza przeczytałem pana wpisy. Niestety są nudne i to tak belfrowsko nudne.. Więc wolę mimo wszystko te teksty pana Larysza które są barwne ale i proponujące parę ciekawych pomysłów. I wolę takiego kandydata który może nie wstawi gdzieś przecinka niż osobę poprawnie, ale nudno jak pan piszącą, tak naprawdę bez celu. Nie wspominając już o tym, że takie uwagi są po prostu niesmaczne Przynajmniej dla mojego pokolenia. Bo o tych pozostałych co tu się wysilają na oryginalność nie ma co mówić.Bo niby w jakim celu to robią? Życze miłego dnia i proszę raczej zacząć myśleć o dzielnicy, a nie o przecinkach czy stylu pana Larysza!

  10 16
 • ~smr 2018-07-20 22:28:45

  Wiśniewski masz problem ze zrozumienie to do szkoły się wybierz ponownie, bo coś nie tak z Tobą ...

  4 10
 • ~Mariusz Wiśniewski 2018-07-23 02:28:06

  ~smr - W 2008 roku ukończyłem filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim.... Przez kolejne 25 lat uczyłem języka polskiego w rybnickich szkołach.... Przykro mi, ale ani na studiach, ani na kolejnych podyplomówkach nie trafiłem na zajęcia pod nazwą: "Jak odczytywać BEŁKOT". Jeśli Ty - mój szacowny adwersarzu - ~smr - POTRAFISZ wypowiedź Pana Larysza przeczytać i w pełni zrozumieć, to - chylę głowę... musisz być co najmniej po habilitacji z;" polszczyzny ekstremalnej"... ;) ... Oj!... A może ten komentarz pisze pan profesor Bralczyk? Jeśli tak jest, to ja bardzo Panie profesorze przepraszam za moje nieuctwo... Póki Pan Profesor się nie odezwie, to nadal będę się upierał, że komentowana przeze mnie wypowiedź to JĘZYKOWY BEŁKOT...

  8 20
 • ~Mariusz Wiśniewski 2018-07-23 02:44:19

  ~rybniczanin861 - To w tym tekście jest treść?!... Jaka?... Bardzo proszę o przetłumaczenie tekstu Pana Larysza na język polski! Proszę również nie tylko o korektę stylistyczno- gramatyczną, ale również o wyjaśnienie: " o co autorowi chodziło" .. Magisterkę" pisałem chyba z najbardziej "ezoterycznego" tekstu polskiego romantyzmu.... ale nawet po tym nie jestem w stanie "ogarnąć" myśli przewodniej wpisu pana Aleksandra.... To była jakaś kiełbasa?, ktoś ją komuś dawał/ obiecywał? Ktoś w sąsiedztwie tejże kiełbasy się bawił? Ktoś coś płacił/ nie płacił... ?... I czy to dobrze, czy źle, że w ogóle "była kiełbasa"... Dodam pytanie od siebie: a KTO, tę kiełbasę zeżarł?... ;)

  9 3
 • ~Mariusz Wiśniewski 2018-07-23 03:28:47

  ~Stanczyk -
  A jakież to działania ten pan "pełen pasji" wg pana w Rybniku podjął?... Kontakt z panem Laryszem mam bardzo okazjonalny od 2014 roku... W ciągu tych ponad 4 lat pan Larysz oprócz zwykłego krytykanctwa ANI JEDNĄ INICJATYWĄ się nie pochwalił. Szanowny/szanowna Pani/Panie Stanczyk... Wizjonerstwo to dość słaby element kampanii wyborczej... Pan Larysz, Pan Gruszka, inni potencjalni konkurenci obecnego prezydenta - Piotra Kuczery,, jakoś niewiele oprócz pomysłów"kosmicznych" mają do zaoferowania....

  11 3
 • ~Mateusz Kubis 2018-07-26 15:01:01

  Mariusz, odradzam dyskusji z wieloma kontami Pana Larysza, to nie ma sensu ;)

  6 22
 • ~Janina Świerczyna 2018-07-31 10:36:40

  Szanowny zastępco Prezydenta , Piotrze Masłowski , te pytania, które Pan zadaje w poniższym tekscie proszę skierować do Przewodniczącej Rybnickiej Rady Seniorów Pani Jolanty Groborz , napewno udzieli rzetelnej informacji . Ja też bym chętnie z niej skorzystała . Tak a propo , pisałam w tej sprawie list do UM proszac o odpowiedż ....jakie podjęto działania w tym temacie , do dzisiaj nie mam odpowiedzi . Stwierdzam ,że szanujaca się instytucja UM , powinna dać odpowiedz obywatelowi do 14 dni

  1 0
 • ~Janina Świerczyna 2018-07-31 10:46:56

  Szanowny zastępco Prezydenta , Piotrze Masłowski , te pytania, które Pan zadaje w poniższym tekscie proszę skierować do Przewodniczącej Rybnickiej Rady Seniorów Pani Jolanty Groborz , napewno udzieli rzetelnej informacji . Ja też bym chętnie z niej skorzystała . Tak a propo , pisałam w tej sprawie list do UM proszac o odpowiedż ....jakie podjęto działania w tym temacie , do dzisiaj nie mam odpowiedzi . Stwierdzam ,że szanujaca się instytucja UM , powinna dać odpowiedz obywatelowi do 14 dni

  1 0
 • ~Barakuda 2018-08-01 02:47:46

  Szanowny Panie Larysz po przeczytaniu Pańskiego wpisu mam mieszane uczucia. Z jednej strony mam obawy czy Rybnik i rybniczanie naprawdę potrzebował tych rowerów i czy nie było to uleganiem jakiejś modzie, która szybko minie i rowery będą stały i niszczały? To się niedługo okaże. Z drugiej zaś strony skoro już pomysł ten wprowadzono to jaki Pana zdaniem ma być inny sposób na całodobowe wypożyczenie roweru? Pani siedząca w budce? Jedyny rozsądny sposób to apka w smartfonie.

  0 0
 • ~Janina Świerczyna 2018-08-02 08:11:22

  Przedmiotowa sprawa zostanie również poruszona na najbliższej sesji Rady Seniorów w dniu 23 sierpnia 2018 roku.

  Jednocześnie informuję, że działanie pn. „Letnie potańcówki dla aktywnych w Śródmieściu” jest inicjatywą lokalną, której beneficjentami są seniorzy z obszaru rewitalizacji - dzielnicy Śródmieście. W projekcie zaplanowano 5 wieczorków tanecznych w okresie letnim, wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Inicjatywa wyłoniona została w ramach trzeciej edycji konkursu „ReWita - Włącz się” i uzyskała dofinansowanie w wyniku głosowania uprawnionych mieszkańców. Organizatorem konkursu na inicjatywy lokalne w dzielnicy Śródmieście było stowarzyszenie Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS, które wspólnie ze Stowarzyszeniem „17-tka” realizuje powierzone zadanie publiczne pn. „Rybnik reWITA” w ramach realizowanego przez Wydział Rewitalizacji i Analiz tutejszego Urzędu projektu „Rewitalizacja miasta - nowa energia rybnickiej tradycji”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach POPT 2014-2020. Dziękuje UM za odpowiedż

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.