zamknij

Wojciech Piecha

Dobry Start – wyprawka szkolna

2018-07-16

Prowadzenie konsekwentnej polityki prorodzinnej to priorytet rządu Prawa i Sprawiedliwości. Kolejnym ukłonem w stronę społeczeństwa jest wyprawka dla każdego ucznia w wysokości 300 złotych oraz ułatwienia mobilne w dotychczasowych programach.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wprowadziło szereg zmian w dotychczasowym postrzeganiu rodziny i jej udziale w społeczeństwie. Rodzina 500 plus, to program, który pomógł znacznej części rodzin wyjść ze skrajnego ubóstwa. Program poprawił jakość i poziom życia rodzin, które chociażby mogą wyjechać na wakacje, ale również przyczynia się do zwiększenia dzietności. Jak wskazują dane GUS – W Polsce pierwszy raz od 7 lat liczba urodzeń przekroczyła 400 tyś.

Wyprawka Szkolna pod hasłem „Dobry Start 300 dla ucznia”, to kolejny projekt wsparcia dla rodzin. Jest to jednorazowe świadczenie, wypłacane przed rozpoczęciem roku szkolnego, które przysługuje każdemu do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają świadczenie do 24 roku życia. Z pomocy skorzysta około 4,6 mln uczniów w całej Polsce. Wnioski o przyznanie świadczenia można składać od 1 lipca internetowo za pomocą portalu RZĄDOWEGO oraz od 1 sierpnia w wersji papierowej, podobnie jak w przypadku programu 500 plus. Uważam, że konsekwentna realizacja polityki prorodzinnej prowadzi do stwarzania lepszych szans i równiejszego startu naszych dzieci. Rząd robi to skutecznie, o czym świadczą chociażby dane GUS-u odnośnie wychodzenia wielu rodzin z ubóstwa oraz poprawy warunków życiowych. Dziś Polska rodzina jest w rozkwicie, a państwo przeznacza na jej wsparcie na poziomie 3,8% PKB, to jest ok. 73 mld zł. Zachęcam wszystkich do składania wniosków. Dziś inwestujemy w rodzinę, bo rodzina to największe dobro.


Chciałbyś pisać bloga na Rybnik.com.pl? Napisz do nas: redakcja@rybnik.com.pl

Wojciech Piecha

Wojciech Piecha

Wojciech Piecha jest senatorem Prawa i Sprawiedliwości. W senacie jest pracuje w Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności oraz Komisji Ustawodawczej.

Redakcja Rybnik.com.pl nie odpowiada za treści oraz materiały publikowane przez użytkowników platformy blogowej. Treści i materiały publikowane przez Użytkowników stanowią prywatne opinie Użytkowników, za których publikacje Redakcja nie ponosi odpowiedzialności.

Oceń publikację: + 1 + 89 - 1 - 76

 

Komentarze (6):
 • ~Justyna Czorny 2018-07-18 14:21:19

  Wyprawka nie jest dla każdego ucznia bo np nie dotyczy uczniów szkół mundurowych czy studentów którzy chyba też są uczniami czyż nie?

  50 19
 • ~Barakuda 2018-07-19 07:04:46

  Rozdawnictwo obliczone na kupienie głosów w wyborach samorządowych.

  77 17
 • ~zbrudzinski 2018-07-19 07:40:36

  "Kolejnym ukłon w stronę społeczeństwa" - naprawdę? Społeczeństwo ma paść na kolana, bo rząd rzuca jałmużnę w najgorszej możliwej postaci? To są NASZE pieniądze, które wy wydajecie na głosy w następnych wyborach! Niech Pan nie liczy, że tani populizm i rozdawnictwo sprawdzą się w wyborach w Rybniku. Może elektorat PISu łykać tanią propagandę, ale w Rybniku nigdy nie było i mam nadzieję nie będzie PISowskich dorobkiewiczów.
  Obecny przyrost narodzin wynika z wyżu demograficznego z początku lat 80-tych, a nie z powodu 500+ czy innych jałmużn. Nie wiem, czy celowo wprowadza Pan ludzi w błąd, czy sam Pan tego nie rozumie. W sumie nie wiem, która z tych opcji jest gorsza.

  79 20
 • ~smr 2018-07-20 22:30:28

  I tym co zarabiają setki tysięcy rocznie jeszcze 300 zł dają ... żenada jak całe ugrupowanie ...

  49 16
 • ~Lahcim 2018-07-23 18:48:56

  "damy 300 zeta może się nie zorientują, że rozwalamy sądownictwo, szkolnictwo i całą resztę rzeczy za którą się załapiemy" tak to mnie więcej wygląda

  80 15
 • ~Zbigniew Martyniak 2018-08-24 17:34:07

  To są wasze pieniądze czy podatników? Co z kopalnią metali rud rzadkich w Suwałkach, co z kłamstwem smogowym, dlaczego geotermia się nie rozwija, a co z zasobami ropy naftowej wartych 300 bilionów 150 miliardów dolarów...?! Oj tam czepiam się jak kopalni Krupiński dobra zmiano?

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.