zamknij

Wojciech Piecha

Rok 2018 czyli początek gospodarczej ofensywy rządu

2018-01-15

 

To był dobry 2017 rok, który przyniósł między innymi najniższe bezrobocie i wysoki wzrost gospodarczy. W 2018 czeka nas Konstytucja dla biznesu i kolejne inwestycje!

Pierwsze dni i tygodnie Nowego Roku każdemu z nas kojarzą się z wielkimi postanowieniami, ale także ambitnymi wyzwaniami, których realizacja staje się celem nadrzędnym. Wszyscy pragniemy dobrego otwarcia jak i lepszych rezultatów naszych działań w stosunku do roku poprzedniego. Składając sobie życzenia duży nacisk kładziemy na aspekt naszej pozycji zawodowej jak i możliwych kierunków rozwoju społecznego. Niezwykle ważną rolę odgrywa państwo, które poprzez stworzenie odpowiednich warunków powinno stworzyć optymalny klimat dla wszystkich swoich obywateli.     

            Rok 2017 przez wielu ekspertów został oceniony bardzo pozytywnie. Polska gospodarka zanotowała wysoki wzrost, zarejestrowano najniższe bezrobocie od wielu lat, a budżet państwa zrealizowano z nadspodziewanym niskim deficytem na koniec roku. Doszło także do roszady na stanowisku Prezesa Rady Ministrów. Szefem rządy został Mateusz Morawiecki. Nie ulega żadnych wątpliwości, że jego głównym zadaniem będzie przeniesienie rodzimej gospodarki na wyższy pułap. Z perspektywy polskiego obywatela będzie to rok niezwykle ważny. Zmiany w szeroko rozumianej gospodarce mają być bardzo głębokie. W życie wejdzie zapowiadana Konstytucja Biznesu, która jest oczkiem w głowie polskiego premiera. Wdrożenie tego projektu ma być sporym ułatwieniem dla polskich przedsiębiorców, którzy przez wiele lat borykali się z licznymi absurdami urzędniczymi. Rząd skupi się także na podniesieniu innowacyjności, co będzie oznaczać wzrost nakładów finansowych na instytuty badawczo-rozwojowe. Mam nadzieję, że zaproponowane zmiany będą skutkować zwiększeniem potencjału gospodarczego naszego kraju, jak i stopniowym bogaceniem się naszych obywateli, którym nie brakuje pomysłu i ambicji zawodowych. Dotychczasowe wysokie obciążenia podatkowe oraz szeroko rozumiana biurokracja dość skutecznie hamowała rozwój wielu naszych firm. Problem ten dotyczył zwłaszcza mikro przedsiębiorców, których na polskim rynku jest najwięcej. Przed polskim rządem stoi zatem trudne wyzwanie, którego realizacja będzie najistotniejszym priorytetem w roku obecnym  jak i w latach następnych.

Mam nadzieję, że misja ta będzie skutkować poprawą standardu życia  naszych obywateli, a naszym przedsiębiorcom doda jeszcze większego zapału do pracy. Tegoż sobie i wszystkim życzę na ten nowy 2018 rok.


Chciałbyś pisać bloga na Rybnik.com.pl? Napisz do nas: redakcja@rybnik.com.pl

Wojciech Piecha

Wojciech Piecha

Wojciech Piecha jest senatorem Prawa i Sprawiedliwości. W senacie jest pracuje w Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności oraz Komisji Ustawodawczej.

Redakcja Rybnik.com.pl nie odpowiada za treści oraz materiały publikowane przez użytkowników platformy blogowej. Treści i materiały publikowane przez Użytkowników stanowią prywatne opinie Użytkowników, za których publikacje Redakcja nie ponosi odpowiedzialności.

Oceń publikację: + 1 + 32 - 1 - 15

 

Komentarze (3):
 • ~bartek1988 2018-01-15 18:40:20

  tak żeby utrzymać firme musisz miesięcznie zarobić minimum 7000 zł 1200 zus 2-3 tys. materiał do tego podatek dochodowy i vat i przy dobrych wiatrach 2000 zostanie.a niech się zdarzy, że klient nie zapłaci w terminie i trzeba ze swoich zapłacic.

  13 2
 • ~Lateks 2018-01-16 19:56:10

  Wszystko ładnie i pięknie, tylko co dają nasze władze tym którzy działalność gospodarczą prowadzą 20 lat, i przez te 20 lat płacą podatki i pełny ZUS, a dziś znów muszą konkurować z "nowymi" którzy wzięli kredyt i nie muszą płacić ani zusu ani podatków bo jeszcze nie mają zysków... dwa lata i ich nie będzie, a przyjdzie ktoś następny i znów będzie mieszać...

  10 3
 • ~DonPedro 2018-01-28 10:53:41

  Przez 2 lata przepuscili kaska na social i sie obudzili z reka w nocniku bo sie koncza doplaty unijne. Kolejarze rzucaja sie na remonty (np. wiadukt przy Kamyczku) bo jak nie rusza to przepadnie dotacja. Prace kontynuowane sa jeszcze z rozpisanych przetargow przez poprzednia ekipe w rzadzie. Przez caly 2016 i 2017 siedzieli z kontrolami w samorzadach szukajac hakow w celu przyszlego dorwania sie do koryta paralizujac ruch w inwestycjach samorzadowych. To dzialanie na szkode spoleczenstwu. Stope zycia podnosi dobra koniunktura gospodarcza, na ktora zadnego wplywu nie maja ludzie z rzadu. Odziedziczyli dobrze dzialajacy system gospodarczy i wynegocjowane duze pieniadze z unii. Gdyby przydarzyl sie kryzys to zostaje tylko placz i stypa.
  Skoro po 2 latach zaczynaja ofensywe gospodarcza to co robili przez 2 lata? Celebrowali Swiatowy Dzien Mlodziezy za miliardy i ogladali samolociki na plakatach od W. Berczynskiego.

  3 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.