zamknij

Maciej Urbańczyk

Będę głosowała na rząd ?!

2019-09-24

„Będę głosować na PiS, bo oni ludziom dajom pieniondze a PO nie dawała. Co prawda oni tez kradną ale przynajmniej się dzielom”.   /cytat, z kolejki po chleb, pisane ze słuchu ;) /

I jak proszę państwa nie odnieść się do zasłyszanej stanowczej tezy na kogo i po co głosować. Wszak oni dają. Dialog prowadziły dwie starsze panie choć jedna za PO druga za PiS ,stoicki spokój,  nie było nic niestosownego  w ich rozmowie, ba nawet grama złości / można zatem różnic się w poglądach i debatować kulturalnie/.  

Przeraża oczywiście fakt, że jedna z rozmówczyń akceptuje kradzież jeśli sprawca się z nią podzieli, a skoro „mówi się” o tym w kolejce nie wstydzi się swojego zdania. Mimo mojego zapytania czy dobrze zrozumiałem jej intencje Pani nie zmieniła zdania potwierdzając trafność swojej wypowiedzi. Pomińmy sprawy moralne i doszukiwanie się jaka część społeczeństwa myśli podobnie, to raczej sprawa dla Etyka i temat na inny blog.

Skupmy się na najważniejszym dla Pani zdaniu „rząd daje”. Jej rozmówczyni stała na stanowisku, że rząd nie daje a rozdaje nasze pieniądze. Zamieniłem z tą Panią kilka słów /nazwijmy ją na potrzeby artykułu Babcią Stasią/ co i ile rozdaje rząd i skąd ma na to pieniądze.

Obserwując ostatnie lata w naszej polityce można postawić przewrotna tezę;

Ideą rządu jest kupowanie głosów za pieniądze podatników.

Jak rząd kupił Emerytów? Zaoferował im „13 emeryturę”. Jakie szczęście, jaki ten rząd dobry. Pomijam fakt że rewaloryzacja emerytur była by większa niż owe 1000 zł brutto, ale kto by sobie z emerytów tym zaprzątał głowę. W TV było o tym miesiąc – 13 emerytura.!  Od z górą 5 lat wiemy, że PiS potrafi pokazać, że cztery jest lepsze niż pięć, /brawo za marketing/ ;)  

A jak To wygląda w praktyce? Spytałem ile Pani Stasia ma emerytury i czy naprawdę dostała te 13-tke. Oczywiście dostała (880 zł) a emerytury ma prawie 2.870 zł. Taka kwota  „na rękę  daje ok 3.500 zł brutto emerytury (nie ma co teraz wyliczać do złotówki bo nie ma to wielkiego znaczenia). Jednoznacznie jednak widać że prawdziwa 13-stka powinna w jej przypadku wynosić 3.500 brutto a nie tysiąc.  

Rząd z tytułu podatku od świadczeń !!! a tym jest emerytura, zabiera Babci Stasi miesięcznie 630 złotych ! czyli 7.560 zł rocznie. Jak zatem na tym tle wygląda owe 1.000 zł ? Co więcej rząd i z tego „darowanego” tysiąca zabrał babci 120 zł. No sukces i radość niezmierna!  Kupcie wnuczkowi loda i zanim go dostanie zabierzcie mu część, będzie inna reakcja niż płacz? A emeryci się cieszą? Z czego?

Ponad 9 mln emerytów i rencistów w Polsce co miesiąc godzi się na to by rząd zabierał im 18% z ich wypracowanych przez lata świadczeń? Grupa 9 mln to ogromna siła (głosy) trzeba się z nią liczyć. Pytanie tylko czemu Emeryci godzą sią na zabieranie im 1/5 Emerytury w zamian za ochłap marketingowej 13-tki?, ba jeszcze głosują na takich polityków z zadowoleniem.

Reasumują dyskusje obu Pań, rząd mówi DUŻYMI LITERAMI dam Ci Babciu Stasiu 1000 zł a po cichu zabiera prawie  8000 zł, przyznacie że to dziwny sposób okazywania godności osobom starszym.

Czy Wasza Babcia, Dziadek też cieszą się i uważają, że to 13 emerytura? I, że coś dostali?  Spytajcie. Dajcie przeczytać, ciekaw jestem zdania samych zainteresowanych „obdarowanych”. Wybory już 13.10, Emeryci znowu zagłosują na rząd, w 2020 znowu zabierze im 8.000 tys. o przepraszam DA IM 1.000 zł !. 

 

Zachęcam do pytań proszę je kierować na maila biuro@prawicaliberalna.pl , lub na kontakt; www.facebook.com/mk.urbanczyk/


Chciałbyś pisać bloga na Rybnik.com.pl? Napisz do nas: redakcja@rybnik.com.pl

Maciej Urbańczyk

Maciej Urbańczyk

Maciej Urbańczyk jest przedsiębiorcą i Prezesem Fundacji Ochrony Zabytków Ziemi Jurajskiej oraz Stowarzyszenia Prawica Liberalna. Aktywny politycznie i społecznie, bezpartyjny, startował w wyborach uzupełniających do Senatu 2014 i Sejmu 2015.

Redakcja Rybnik.com.pl nie odpowiada za treści oraz materiały publikowane przez użytkowników platformy blogowej. Treści i materiały publikowane przez Użytkowników stanowią prywatne opinie Użytkowników, za których publikacje Redakcja nie ponosi odpowiedzialności.

Oceń publikację: + 1 + 60 - 1 - 21

 

Komentarze (5):
 • ~ 2019-09-24 10:35:48

  Niestety to jest symptomatyczne,dla ludzi,którzy są codziennie bombardowani informacjami z telewizji publicznej. Rząd jest dobry,dba o cały naród.Nieważne,że to co "daje",bierze ze wspólnych pieniędzy.
  Ale "daje'.Brakuje porządnej opozycji,która wyjdzie do ludzi starszych,emerytów,rencistów i wytłumaczy im co tak naprawdę
  dzieje się w tym kraju.Trochę winy niestety ponosimy my wszyscy,którzy
  nie mamy czasu i często cierpliwości,żeby wytłumaczyć naszym Dziadkom,starszym Rodzicom czy zwykłym znajomym,że tak naprawdę musimy myśleć,a nie bezkrytycznie słuchać bzdur i często kłamstw, płynących z wiadomości tv.

  24 19
 • ~cyd 2019-09-25 16:28:06

  Ojej, jaki pan mądry, jaki nauczony-nie to co te emerytki bezwolne marionetki w szponach niewiedzy i nieuctwa. Pan za to wykształcony, wie skąd rząd bierze hajs i na co wydaje. Taki lepszy od populus Rybnikus I w ogóle.
  A może przyszło Ci człowieku do głowy-oderwany od problemu szarego człowieka, że poprzednia władza i tak by ukradła te 8000 a emeryt by i tak nic nie dostał? Jak można było upodlić ludzi by dali się kupić za500+? Jak można było sprzedać Polski przemysł, banki, nawet PZU i postawić Polskę na skraju kolonii niemiecko-francuskiej? Od planu Balcerowicza wykluczonych nadal jest miliony ludzi a pan gadasz o moralności i i stoickim spokoju?
  No tak do polityki się hipokryto nadajesz doskonale.

  32 20
 • ~Matt44 2019-09-25 19:38:37

  temat przedstawiony prosto, oj będzie bolało pisowców, wyraźnie widać że PiS działa dokładnie jak PO łupi emerytów na potęgę? Co z tego że jedni kradli całość (PO) a drudzy (lepsi PiS ) tylko 90% , póki się nie zlikwiduje opodatkowania świadczeń zawsze będzie to okradanie emeryta !

  18 12
 • ~Maria.S 2019-09-25 21:29:09

  dałam poczytać mamie, emerytka od 15 lat, dotarło...

  13 9
 • ~rzyt 2019-09-25 22:17:59

  Brejza czy rybnik.com.pl?
  P.S. Używajcie.

  11 9

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.