zamknij

Wiadomości

Face2Face ponownie się otwiera. Co na to sanepid, policja i prokuratura?

2021-06-04, Autor: tora, bf

Po wygranej w sądzie klub nocny Face 2 Face w Rybniku drugi raz zamierza otworzyć się na klientów. Pierwsza impreza zaplanowana jest na piątek 4 czerwca. Co na to sanepid i policja w Katowicach? Po ostatnim postanowieniu sądu nabierają wody w usta.

Reklama

W piątek 4 czerwca po raz drugi w czasie lockdownu branży dyskotekowej otworzy się na imprezy z klientami klub nocny Face 2 Face w Rybniku. Właścicieli zachęciła do tego kroku wygrana sprawa w sądzie w Gliwicach.

Właściciel Face 2 Face o sympatykach klubu: dodajecie nam motywacji i wiary

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wracamy i że wywalczyliśmy to, o co walczyliśmy wszyscy razem, bo bez was nie byłoby to w ogóle możliwe, że piszecie, wspieracie, jesteście. Dodajecie nam motywacji, wiary, że można naprawdę wiele – powiedział Marcin Koza, właściciel klubu, podczas spotkania live z klubu.

Najbardziej niesamowite jest to, że z grona ludzi, którzy mają wywalone na wszystko znajdują się takie osoby, jak wy, które zdają sobie sprawę z tego, co jest słuszne, co trzeba robić, i że trzeba walczyć – dodaje współwłaścicielka Face2Face Sandra Konieczny.

Klub nocny w Rybniku: otwarcie numer dwa

Lokal otworzy drzwi dla miłośników tańca i zabawy o godz. 21.00. Będziemy na miejscu i przeprowadzimy transmisję wideo z tego wydarzenia. Zobaczymy, czy otwarcie przebiegnie spokojnie, czy też dojdzie do interwencji policji, tak, jak to było za pierwszym w styczniu. Przypomnijmy, klub otworzył się 22 stycznia, a impreza odbywała się jako spotkanie członków i sympatyków partii Strajk Przedsiębiorców. W lokalu interweniowała policja, spisywała uczestników. Tydzień później w piątek już aktywność policji była znacznie większa. Do utrzymania porządku mundurowi ściągnęli do pomocy oddziały prewencji z Katowic. W lokalu policjanci pacyfikowali bawiących się, do czego użyli, według właścicieli, gazu. Policja temu zaprzeczyła. Właściciel klubu został zatrzymany i przewieziony do Katowic. Z kolei w sobotę oddziały policji zamknęły ulicę blokując dostęp do klubu. Dziesiątki osób domagały się ustąpienia policji.

Sandra Konieczny apelowała w sobotę, by sympatycy klubu nie prowokowali policji i zachowywali się spokojnie. Mówiła, że tego dnia lokal zostanie zamknięty. Była wyraźnie przybita zatrzymaniem właściciela lokalu. Po tych wydarzeniach sanepid zamknął lokal do połowy lutego. Prokuratura wszczęła śledztwo i wydała prokuratorski zakaz prowadzenia działalności gospodarczej.

Tydzień później Marcin Koza przybył do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku dostarczyć materiały wideo, na których jego zdaniem było widać, jak policjanci używają gazu w lokalu. Został wówczas zatrzymany.

W kwietniu sąd w Rybniku uznał, że zatrzymanie było nielegalne. Z kolei w maju sąd w Gliwicach orzekł, że zamknięcie klubu i zabronienie mu działalności było niezgodne z przepisami. Postanowienie Sądu Rejonowego w Gliwicach było prawomocne.

Jak zareagują służby?

Tuż po ostatnim postanowieniu sądu, od razu zwróciliśmy się do Sanepidu w Rybniku z prośbą o stanowisko w tej sprawie. Zadaliśmy też pytanie, czy pracownicy sanepidu zawitają do F2F w momencie ponownego otwarcia klubu? Nie uzyskaliśmy odpowiedzi, a jedynie wskazówkę, by z pytaniami kierować się do prokuratury w Gliwicach.

Tydzień temu zwróciliśmy się również do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Również chcieliśmy uzyskać stanowisko w sprawie postanowienia sądu. Zapytaliśmy się o to, czy policja z Katowic zamierza dzisiaj pojawić się pod klubem. Biuro prasowe KWP milczało do tej pory. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że odpowiedź ma nam dać... Komenda Miejska Policji w Rybniku.

Jako jedyna do naszych pytań ustosunkowała się Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. W przesłanym do nas na początku czerwca piśmie czytamy, że Sąd Rejonowy w Gliwicach rozpoznał zażalenie na zastosowane przez prokuratora środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu prowadzenia działalności gospodarczej przez Marcina Kozę. Uwzględnił też jego zażalenie, uchylając obecnie zastosowane środki zapobiegawcze.

- Niestety do chwili obecnej Sąd nie sporządził uzasadnienia ww. decyzji, nie sposób zatem odnieść się do ewentualnych motywów rozstrzygnięcia – informuje Joanna Smorczewska, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Joanna Smorczewska przypomina, że wobec właściciela klubu toczy się śledztwo z artykułu 165. Co do tej pory udało się zrobić śledczym w tej sprawie?

- Przesłuchano interweniujących w towarzystwie pracowników Sanepidu funkcjonariuszy policji, uzyskano dokumentację związaną z rozpoczęciem działalności przez klub Face 2 Face oraz uzyskano opinię biegłego epidemiologa. W sprawie planowane jest kontynuowanie przesłuchań świadków, przeprowadzenie oględzin zabezpieczonych zapisów nagrań i wykonanie innych czynności – dowiadujemy się.

Co będzie się działo dzisiaj w/pod klubem? Będziemy relacjonowali to dla Was na żywo.

AKTUALIZACJA (godz. 17.32): otrzymaliśmy odpowiedź na nasze pytania od KMP Rybnik:

"W nawiązaniu do wiadomości e-mail z dnia 31.05.2021 roju informuję, iż Policja nie komentuje wyroków Sądu.
Nadmieniam, że policjanci w codziennej służbie reagują na popełniane wykroczenia i przestępstwa. Działają także prewencyjnie i zapobiegawczo. Zarówno policjanci umundurowani, jak i nieumundurowani, w radiowozach oznakowanych i tych nieoznakowanych, czy też patrolach pieszych strzegą ładu i porządku publicznego wszystkich obywateli." 

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 41

Materiał oryginalny: https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,face2face-ponownie-sie-otwiera-bez-was-nie-byloby-to-mozliwe,wia5-1-4836.html

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (24):
 • ~norton 2021-06-04
  11:50:06

  52 93

  Proszę nie nadużywać wyrazu "służby" - prawdziwe służby służą narodowi - te które w tej chwili mamy "służą" jak aparat terroru i nacisku na obywateli. Jeszcze jedynie Straż Pożarna trzyma jakoś fason ale widać powolny upadek...

 • ~Qwety 2021-06-04
  12:49:31

  33 12

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Franek 7 2021-06-04
  12:50:19

  54 85

  Pan Koza zrobił jeden błąd. A mianowicie wystraszył się wtedy tych bandyckich działań milicji Kaczyńskiego i zamknął lokal a powinien go następnego dnia po zwolnieniu otworzyć. Bał się wniosku o areszt ale jak widać niepotrzebnie bo sądy stają po stronie prawa a policja i prokuratura po stronie bandytów z Nowogrodzkiej.

  A szanowny Rybnik.com powinien zapytać jakie środki dyscyplinarne wyciągnięto w stosunku do policjantów łamiących prawo skoro sąd uznał że zatrzymanie było nielegalne i bezzasadne? Może należy dopytać (niedo)rzeczników milicji Kaczyńskiego?

 • ~Sinner 2021-06-04
  13:03:12

  I znowu po imprezie będzie wysyp chamstwa, wulgaryzmu i patologii. Bo nimt normalny do takich miejsc nie chodzi.

 • ~Lukasz570 2021-06-04
  13:11:57

  47 3

  Marcin weź Ty sie ogol...

 • ~Ja_2 2021-06-04
  13:29:05

  Moja skromna ocena - to patologiczne miejsce powinno być od dawna już zamknięte! " takie będziemy mieć Rzeczpospolite, jakie młodzieży chowanie". Ale cóż, w końcu liczy się tylko kasa...

 • ~Franek 7 2021-06-04
  14:52:24

  29 46

  Kolego Sinner- jeśli w rejonie tek dyskoteki następuje wysyp wulgaryzmów czy innych wykroczeń to nie jest to wina właściciela lokalu. Policja ma wszelkie narzędzia żeby z takimi rzeczami walczyć. Od zawsze w rejonie dyskotek dochodzi do takich sytuacji bo młody Polak jak się napije to tak się zachowuje. Karać bez pardonu. Ale zakazywać prowadzenia biznesu z takiego powodu to chyba trzeba mieć coś z głową...

 • ~Franek 7 2021-06-04
  14:55:27

  28 38

  Ja_2 takie będziemy mieć młodzieży jak minister Czarnek póki co. Zacofane i ociemniałe z wieksza liczba lekcji religii niż matematyki. Tym bym się martwił na twoim miejscu.

 • ~artefaks 2021-06-04
  15:11:11

  16 38

  @Franek. Może mi przypomnisz jak ci funkcjonariusze się przedstawili w czasie interwencji ? Jeden to był James Bond . A ten drugi ?

 • ~Ja_2 2021-06-04
  15:14:34

  34 13

  Franek 7. Znowu mylisz fakty. Wychowanie z nauczaniem szkolnym bynajmniej tożsamym nie jest. Pisałeś kiedyś, że skończyłeś magiczną 40. Tym samym, miałeś szansę na przynajmniej kilkunastoletnie dzieci. Jeśli tak, to rozumiem, że jest to miejsce (F2F) celem nocnych wypraw Twoich latorośli?? :)

 • ~Franek 7 2021-06-04
  15:59:53

  11 38

  Artefaksie ten drugi o ok Jamesa Bonda to był chyba Grzegorz Brzęszczyszczykiewicz... Takie mamy milicjantów wychowanie. O to też kolega ja_2 się nie martwi.

 • ~Franek 7 2021-06-04
  16:02:15

  12 39

  Przypomnijmy fragmenty milicyjnego chamstwa:

  – Nie mów tak! – ucisza go koleżanka. – Za to zamykają! Mężczyzna potulnie milknie. Uwaga wszystkich przenosi się na dwie kobiety ubrane mimo mrozu tylko w krótkie sukienki. Próbują uprosić policjantów, żeby je przepuścili. – Proszę pana, zimno nam, a tam, o tuż za wami, jest nasz hostel! My nie jesteśmy z Rybnika, przepuście nas – proszą kobiety, ale jak grochem o ścianę. Zza pleców ktoś im podpowiada, że mogłyby się wydostać, ale muszą przejść kawałek dalej i przejść przez płot.

  – Kurtkę, ku..., kurtkę zostawiłem w klubie! – mówi poirytowany mężczyzna stojący w białym podkoszulku z krótkim rękawem do policjanta w kordonie. – Przejścia nie ma, droga jest zamknięta – słyszy w odpowiedzi.

  – Jak zamknięta!? Zimno mi, chory będę – piekli się mężczyzna.

 • ~Franek 7 2021-06-04
  16:04:04

  15 43

  Ja tylko przypomnę wszystkim kilkuset osobom, które wtedy tam były, że mają prawo za to chamstwo i zachowanie pozwać milicję o zadośćuczynienie i te pare tysięcy od naszego bogatego państwa wyciągnąć. Będą mieli o tyle mniej do rozkradnięcia...

 • ~Ja_2 2021-06-04
  16:35:13

  32 8

  Franek 7. Martwię się o Ciebie. Piszesz o dzisiejszej szkole, lecz Twoja edukacja reż chyba najwyższego lotu nie była... Jaki Grzegorz??? Nie odpowiedziałeś również na moje pytanie??? Nawet tak hipotetycznie, gdybyś miał dzieci w takim wieku, to zgadzałbyś się aby chodziły do tego klubu nocnego? Nie uciekaj z odpowiedzią :)

 • ~Franek 7 2021-06-04
  17:29:17

  12 35

  Moje dzieci tam nie chodzą bo jeszcze za młode. A tak w ogóle to dzieci tam nie chodzą tylko już dorosła młodzież. Ja nie miałbym z tym problemu jeśli kiedyś moje tam pójdą. A o moje wykształcenie się nie martw. Na pewno wyższe od twojego.

 • ~Ja_2 2021-06-04
  18:14:15

  32 10

  Franek 7. Widzisz Franku, pycha to bardzo zgubna sprawa. Takich co prawili "NA PEWNO" nie znając faktów, skasowałem w swoim życiu już sporo. Także powiem Ci w tajemnicy, że w życiu jest tylko jedno na pewno - "memento mori". A swoją drogą, nie wierzę, że znając takie lokale, ktokolwiek świadomy, nie odradzałby swoim dzieciom, nie ważne czy młodszym, czy starszym, wejście do środka. Twoje literalne pojmowanie prawa, to chyba dramat dla Twoich znajomych :) Miłego weekendu :)

 • ~Franek 7 2021-06-04
  19:23:03

  13 25

  Literalne pojmowanie prawa? Dobre. W starciu obywatela z państwem, które użyło brutalnej siły jest 5-0 dla obywatela. Już pięć orzeczeń sądów potwierdziło, że milicja działała bezprawnie. W skali kraju to są tysiące orzeczeń ba niekorzyść milicji i państwa. A oni nadal łamią to prawo i niszczą obywateli i to jest twoim zdaniem normalne. Co ty to za wykształcenie zdobyłeś? Zawodowe?

 • ~Ja_2 2021-06-04
  20:28:08

  19 9

  Ciekawe... reagujesz zgodnie z moimi przewidywaniami. Najczulszy punkt... I akcja równa się reakcja. Tak więc, dla Ciebie NAJWAŻNIEJSZE jest to, że przepis został nazwijmy to... nadużyty. Nie to, że w czasie szczytu pandemii setki ludzi kotłowało się na imprezie i na ulicy, tylko przepis. Jakże szkoda mi Twojej rodziny! Wszyscy wiemy, że wprowadzenie ustawy w tej sytuacji doprowadziłoby do ruiny skarb państwa, Zakładam, że jesteś TOTALSEM, któremu by to pasowało. Myślę, że jednak większości NIE. Potwierdzeniem Twojego nastawienia jest negowanie przez Ciebie pandemii i sensu noszenia maseczek ( co udowodniłem, Ci jako błędne założenie) . Także " rozgryziony" Franku, odpowiadając na Twoje pytanie o moje wyształcenie, to odpowiem, że jest już z kategorii stopni... Szkoda mi Ciebie. Naprawdę! Udanego weekendu :)

 • ~Franek 7 2021-06-04
  20:52:48

  14 20

  Nie przepis tylko PRAWO. Złamano prawo.Prawo obywatela. I łamie się je notorycznie. Gdybys miał więcej niż zawodowe wykształcenie to może być zrozumiał. A tak...Szkoda rozmowy z ignorantem.

 • ~Franek 7 2021-06-04
  20:58:02

  13 19

  A ten twój rząd nieudaczników miał możliwość postępować zgodnie z PRAWEM. Wystarczyło wprowadzić stan wyjątkowy. Ale to implikuje ( takie trudne słowo. Później sobie sprawdź w słowniku) pewne obowiązki po stronie rządu w tym wypłatę odszkodowań obywatelom. Dlatego żeby oszukać tych obywateli nie wprowadzono tego stanu tylko zdecydowano się łamać prawa obywatelskie. Potwierdzają to wszystkie Sądy w PL. Czego jeszcze nie rozumiesz?
  Jak można nazwać taką władzę?

 • ~Ja_2 2021-06-04
  21:36:25

  17 11

  Ej Franuś, Franuś. Czytanie ze zrozumieniem w wieku 7 lat jest jednak chyba zbyt trudne dla Ciebie. Czy ja, wcześniej, nie pisałem o ustawie... Ustawie o Stanie Wyjątkowym? Czy ja, wcześniej, nie pisałem o odszkodowaniach i ruinie Skarbu Państwa Polskiego? Po zerówce, chyba jednak zbyt to jest trudne. Ucz się ucz, nauka to potęgi klucz. A. Mickiewicz. Także tego "kolego" bez urazy ale niestety nie mamy chyba o czym rozmawiać. Logika, to trudna dyscyplina. Masz szansę ją poznać na późniejszym etapie nauki. BEZ EMOCJI :) POZDRAWIAM

 • ~Franek 7 2021-06-04
  22:55:21

  7 10

  Ja_2 rządzenie państwem to nie jest prosta sprawa. A jak ktoś nie potrafi to kury szczać prowadzać a nie rządzić krajem bo później przychodzą do władzy gamonie, którzy twierdzą, że potrafią ale tak żeby nie trzeba było prawa przestrzegać. To właśnie swym bełkotem próbujesz powiedzieć. Przyjdzie czas rozliczeń i będzie krzyk.

 • ~Franciszka Tania 2021-06-05
  08:50:54

  12 8

  znów sie zaczyna.Po diabła płacimy takie wielkie podatki.Dziekujemy panie prezydencie .Tylko nie wiem za co???????????????????Obrzygane kąty.wyplute gumy,papierki,butelki.Oczywiście ryki i wrzaski.Witamy w realnym świecie.S..... ki...... i mogiła

 • ~takiuj 2021-06-05
  22:31:11

  6 4

  Jeszcze kondonów brakuje. Aaaa nie, sorry. Dzisiejsze „kobiety” się bez obrabia. Wolne są u pepików usuną

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 476