Koszykówka, II liga: Igor Lewandowski dał zwycięstwo MKKS-owi Rybnik w Częstochowie

Adam Doliba 2022-01-08, Autor:

W 17. kolejce II ligi MKKS Rybnik wygrał na wyjeździe z Iskrą Częstochowa 80:77. Było to trzecie zwycięstwo rybniczan w tym sezonie.

MKKS dosyć długo przegrywał w Częstochowie. Pierwszy raz na prowadzenie wyszedł dopiero w połowie trzeciej kwarty. Rybniczanie wygrywali 45:44, a po chwili odskoczyli na 7 oczek – 51:44.

Na początku czwartej kwarty gospodarzom udało się doprowadzić do remisu 60:60. Później ponownie lepsi byli rybniczanie, ale na 20 sekund przed końcem znowu był remis, tym razem po 77.

Ostatnią akcję punktową przeprowadził MKKS. Bohaterem spotkania został Igor Lewandowski, który 5 sekund przed końcową syreną trafił za 3 punkty i nasi koszykarze wygrali 80:77.

W 18. kolejce MKKS zmierzy się w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku z TS Wisłą Kraków. Mecz odbędzie się w sobotę 15 stycznia o godzinie 18:00.

AK Iskra Częstochowa – MKKS Rybnik 77:80 (21:18, 20:21, 14:21, 22:20)

MKKS Rybnik: Kosiorowski Marcin 3, Kawczyński Piotr 7, Anduła Adam 7, Wydra Kacper 21, Tomanek Tomasz 2, Koczy Rafał 0, Czorny Jan 0, Kukuczka Szymon 8, Lewandowski Igor 17, Majewski Kacper 15

17. kolejka II ligi (grupa C): BS Polonia Bytom - KS Cracovia Yabimo MG13 Kraków 83 : 64 KK UR Bozza Kraków - Niedźwiadki Chemart Przemyśl 70 : 72 AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - Oknoplast Korona Kraków 135 : 55 AZS Częstochowa - Basket Hills Bielsko-Biała 73 : 90 AK Iskra Częstochowa - MKKS Rybnik 77 : 80 Miejski Czeladzki Klub Sportowy - KKS Ragor Tarnowskie Góry 81 : 87 GTK Sordrew AZS II Gliwice - MUKS 1811 Tarnów, TS Wisła Kraków - MKS II Dąbrowa Górnicza