Koszykówka: rybniczanin Aleksander Pojda tuż za podium mistrzostw Europy weteranów

2022-08-14, Autor:

Aleksander Pojda z Rybnika rywalizował w mistrzostwach Europy weteranów w koszykówce.

W hiszpańskiej Maladze odbyły się XI Mistrzostwa Europy FIMBA Maxibasketball. W imprezie uczestniczyły 181 zespoły – 62 damskie i 119 męskie w kategoriach od 35+ do 75+. Pojawiły się także drużyny ambasadorów spoza Europy, łącznie 34 ekipy.

Polskę reprezentowały dwie drużyny damskie. Pierwsza z nich, w kategorii 45+, wywalczyła złoty medal. W kategorii 40+ polskie koszykarki zajęły 6. miejsce.

Z czterech męskich drużyn najlepiej wypadła ekipa Macieja Gawrońskiego w kategorii 50+. W zespole tym grał nauczyciel wychowania fizycznego z I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku, Aleksander Pojda.

Wśród 21 ekip w tej kategorii wiekowej Poland Gawron Team uplasował się tuż za podium. Na początku Biało-Czerwoni wygrali z Kolumbią (Pancers) 98:27 i Anglią (Fimba GB M50) 99:31. Następnie pokonali Niemców (Germany C) 76:45, a w ćwierćfinale hiszpański zespół Unicaja Baloncesto 72:62.

W półfinale Polacy przegrali z hiszpańskim CD Gines Espana B 51:68, natomiast w meczu o 3. miejsce ulegli Włochom Italia z Golden Players 51:77. Ostatecznie drużyna została sklasyfikowana na 4. pozycji, zdobywając żelazne medale.

Reprezentacja Polski w kategorii 45+ zajęła 9. miejsce, a w kategorii 60+ – miejsca 11-12. W tej ostatniej ekipie zagrał inny rybniczanin, Maciej Korbasiewicz.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 1