Miniżużel: K. Woryna z kompletem

2010-06-01, Autor:
Kacper Woryna z Rybek Rybnik zdobył komplet punktów w II rundzie Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Na minitorze w Chwałowicach została rozegrana II runda Indywidualnych Mistrzostw Polski. W zawodach doskonale spisał się Kacper Woryna, który z kompletem 15 punktów zajął pierwsze miejsce. Tym samym młody rybniczanin umocnił się w klasyfikacji generalne IMP. W niedzielnych zawodach drugie miejsce wywalczył Dominik Kossakowski z Wybrzeża Gdańsk, a trzecie – Oskar Polis z klubu Speedway Częstochowa. Tuż za podium uplasował się zawodnik Rybek, Robert Chmiel.

Po turnieju głównym rozegrano dodatkowy Bieg o Puchar Centrum Handlowo-Rozrywkowego Rybnik Plaza. Pod taśmą stanęli najmłodsi reprezentanci każdego z klubów. Zwyciężył Kossakowski, przed Chmielem, Kamilem Nowackim (Speedway Wawrów) i Przemysławem Portasem (Speedway Częstochowa).

Z kolei w sobotnie popołudnie rozegrano II rundę Pucharu Polski Par Klubowych 80-125cm3, w którym wygrało Wybrzeże. Drużyna z Gdańska wysunęła się tym samym na czoło tabeli tych rozgrywek, które w Rybniku zostały połączone z szóstym Turniejem McDonald's Cup. W imprezie dobry występ odnotowały obie pary Rybek Rybnik, które zajęły drugie i czwarte miejsce.

II runda Indywidualnych Mistrzostw Polski

Bieg po biegu:

1. Woryna, Trzensiok, Prz. Portas, Zalewski (44.09 sek.)

2. Kossakowski, Beśko, Wittstock, Nowacki (44.25 sek.)

3. Chmiel, Januszkiewicz, P. Portas, Polis (d) (46.75 sek.)

4. Wieczorek, Wojaczek, Kopiec (45.06 sek.)

5. Woryna, Polis, Kossakowski, Wojaczek (w) (44.59 sek.)

6. Wieczorek, Trzensiok, Wittstock, Chmiel (45.31 sek.)

7. Beśko, Prz. Portas, Januszkiewicz (45.56 sek.)

8. Nowacki, Kopiec, Zalewski (d), P. Portas (d) (46.22 sek)

9. Woryna, Wittstock, Kopiec, Januszkiewicz (w) (45.06 sek.)

10. Kossakowski, Trzensiok, P.Portas (45.10 sek.)

11. Polis, Wieczorek, Nowacki, Prz. Portas (44.69 sek.)

12. Chmiel, Wojaczek, Beśko (46.66 sek.)

13. Woryna, Beśko, Wieczorek (w), P. Portas (d) (45.72 sek.)

14. Wojaczek, Nowacki, Januszkiewicz, Trzensiok(u) (47.47 sek.)

15. Kossakowski, Chmiel, Prz.Portas, Kopiec (45.31 sek.)

16. Polis, Wittstock (44.69 sek.)

17. Woryna, Chmiel, Nowacki (48.50 sek.)

18. Polis, Beśko, Kopiec, Trzensiok (45.63 sek.)

19. Wittstock, Prz. Portas, Wojaczek(w), P. Portas(w) (46.81 sek.)

20. Kossakowski, Wieczorek, Januszkiewicz (45.93 sek.)

Bieg o Puchar Centrum Handlowo-Rozrywkowego Rybnik Plaza

21. Kossakowski, Chmiel, Nowacki, Prz. Portas (45.97 sek.)

Klasyfikacja:

1. Kacper Woryna (Rybki Rybnik) 15 (3,3,3,3,3)

2. Dominik Kossakowski (Wybrzeże Gdańsk) 13 (3,1,3,3,3)

3. Oskar Polis (Speedway Częstochowa) 11 (d,2,3,3,3)

4. Robert Chmiel (Rybki Rybnik) 10 (3,0,3,2,2)

5. Kamil Wieczorek (Rybki Rybnik) 10 (3,3,w,2,2)

6. Patryk Beśko (Wybrzeże Gdańsk) 10 (2,3,1,2,2)

7. Krzysztof Wittstock (Wybrzeże Gdańsk) 9 (1,1,2,2,3)

8. Krzysztof Wojaczek (Rybki Rybnik) 7 (2,w,2,3,w)

9. Kamil Nowacki (Speedway Wawrów) 7 (0,3,1,2,1)

10. Mike Trzensiok (Rybki Rybnik) 6 (2,2,2,u,0)

11. Przemysław Portas (Speedway Częstochowa) 6 (1,2,0,1,2)

12. Daniel Kopiec (Speedway Wawrów) 5 (1,2,1,0,1)

13. Stanisław Januszkiewicz (Speedway Wawrów) 5 (2,1,w,1,1)

14. Paweł Portas (Speedway Częstochowa) 2 (1,d,1,d,-)

15. Patryk Zalewski (Speedway Wawrów) 0 (u,d,-,-,-)

NCD uzyskał w I wyścigu Kacper Woryna – 44,09 s. Sędziował Jan Banasiak z Częstochowy. Widzów około 200.

II runda Pucharu Polski Par Klubowych

1. Trzensiok, Wieczorek, Kopiec, Nowacki (46.06 sek.)

2. Polis, Prz. Portas, Januszkiewicz, Zalewski (45.00 sek.)

3. Kossakowski, Beśko, Woryna, Chmiel (w) (45,91 sek.)

4. Polis, Trzensiok, Prz. Portas, Wojaczek (44.81 sek.)

5. Kossakowski, Beśko, Januszkiewicz, Zalweski (46.00 sek.)

6. Woryna, Chmiel, Nowacki, Kopiec (47.15 sek.)

7. Wieczorek, Trzensiok, Januszkiewicz, Zalewski (46.10 sek.)

8. Polis, Woryna, Chmiel, Prz.Portas (44.97 sek.)

9. Kossakowski, Beśko, Nowacki, Kopiec (45.81 sek.)

10. Chmiel, Woryna, Januszkiewicz, Zalewski (47.34 sek.)

11. Trzensiok, Kossakowski, Beśko, Wieczorek (45.81 sek.)

12. Polis, Prz. Portas, Kopiec, Nowacki (44.72 sek.)

13. Chmiel, Woryna, Wojaczek, Trzensiok (w) (47.40 sek.)

14. Kossakowski, Beśko, Prz. Portas, Polis (w) (44.69 sek.)

15. Kopiec, Januszkiewicz, Nowacki (w), Zalewski(t) (48.91 sek.)

I. LOTOS WYBRZEŻE GDAŃSK - 23 pkt.: Dominik Kossakowski 14 (3,3,3,2,3), Patryk Beśko 9 (2,2,2,1,2), Krzysztof Wittstock NS

II. MKMŻ RYBKI RYBNIK I - 19 pkt.: Robert Chmiel 9 (w,2,1,3,3), Kacper Woryna 10 (1,3,2,2,2)

III. UŚKS SPEEDWAY CZĘSTOCHOWA - 18 pkt.: Oskar Polis 12 (3,3,3,3,w), Przemysław Portas 6 (2,1,0,2,1), Paweł Portas NS

IV. MKMŻ RYBKI RYBNIK II - 16 pkt.: Mike Trzensiok 10 (3,2,2,3,w), Krzysztof Wojaczek 1 (-,0,-,0,1), Kamil Wieczorek 5 (2,3)

V. GUKS SPEEDWAY WAWRÓW I - 7 pkt.: Kamil Nowacki 2 (0,1,1,0,w), Daniel Kopiec 5 (1,0,0,1,3)

VI. GUKS SPEEDWAY WAWRÓW II - 6 pkt.: Patryk Zalewski 0 (0,0,0,0,w), Stanisław Januszkiewicz 6 (1,1,1,1,2)

NCD uzyskał w XIV wyścigu Dominik Kossakowski – 44,69 s. Sędziował Jerzy Najwer z Gliwic. Widzów około 200.