Szermierka, RMKS Rybnik: Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak walczyły w Burgos

2021-12-24, Autor:

W miniony weekend w hiszpańskim Burgos odbył się kolejny Puchar Świata Juniorów w szpadzie. W stawce 160 zawodniczek dwie reprezentantki RMKS-u Rybnik, Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak, walczyły ze zmiennym szczęściem.

W Burgos po fazie eliminacji grupowej Alicja Klasik była rozstawiona na 30 miejscu, natomiast Kinga Zgryźniak na 58.

W fazie pucharowej nasze zawodniczki dotarły do najlepszej „32” turnieju. Tam Alicja Klasik przegrała z Rosjanką Anastazją Nazarową (11:15), która ostatecznie zajęła 3 miejsce. Natomiast Kinga Zgryźniak uległa Brytyjce Hannah Lebor (14:15).

Alicja Klasik została sklasyfikowana na 23 miejscu, a Kinga Zgryźniak na 30.

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy, w którym Polska drużyna w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Gloria Klughardt i Zofia Janelli zajęła 8 miejsce. Wygrały Rosjanki.

Tym startem Alicja Klasik wspięła się na drugie miejsce w rankingu światowym Międzynarodowej Federacji Szermierczej. Drużyna szpadzistek również zajmuje drugie miejsce w rankingu światowym.

Oceń publikację: + 1 + 27 - 1 - 2