W derbach Śląska rybniczanie przegrali w Chorzowie. ROW 1964 w strefie spadkowej

2021-05-15, Autor:

W 31. kolejce III ligi piłkarze ROW-u 1964 przegrali na wyjeździe z liderem Ruchem Chorzów 0:5. Rybniczanie znaleźli się w strefie spadkowej.

Skazywani na porażkę piłkarze ROW-u 1964 nie byli w stanie przeciwstawić się liderowi III ligi. W derbach Śląska Ruch Chorzów pewnie pokonał przed własną publicznością rybniczan 5:0.

Do przerwy ROW 1964 przegrywał tylko 0:1, po golu w 33. minucie Łukasza Janoszki. Sytuacja rybniczan skomplikowała się po przerwie. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy na 2:0 podwyższył Piotr Kwaśniewski. Chwilę później kolejne gole dołożyli Michał Biskup i z rzutu karnego Michał Mokrzycki. W 67. minucie ponownie trafił Janoszka. Więcej goli nie padło i mecz zakończył się przegraną ROW-u 0:5.

Tym samym trwa fatalna seria rybniczan siedmiu meczów bez zwycięstwa. W ostatnich spotkaniach podopieczni trenera Rolanda Buchały zanotowali dwa remisy i pięć porażek. Po przegranej w Chorzowie nasi piłkarze znaleźli się w strefie spadkowej.

W następnej kolejce ROW 1964 zagra przed własną publicznością z Wartą Gorzów Wielkopolski. Mecz odbędzie się w sobotę 22 maja o godzinie 17:00. Wcześniej, bo w środę 19 maja o godzinie 18:00, rybniczanie zmierzą się na stadionie przy ul. Gliwickiej w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej z Pniówkiem Pawłowice.

Ruch Chorzów - ROW 1964 Rybnik 5:0 (1:0)

1:0 - Łukasz Janoszka (33), 2:0 - Piotr Kwaśniewski (49), 3:0 - Michał Biskup (51), 4:0 - Michał Mokrzycki (55 - rzut karny), 5:0 - Łukasz Janoszka (67)

Ruch Chorzów: Bielecki - Będzieszak (80' Lechowicz), Kasolik, Kulejewski, Kowalski, Kwaśniewski (70' Neugebauer), Wyroba, Mokrzycki (70' Wójtowicz), Foszmańczyk, Janoszka (80' Paszek), Biskup (63' Rudek)

ROW 1964 Rybnik: Plewka - Janik, Pacholski, Krotofil, Baranskyj, Krakowczyk, Kuzior, Tomaszewski, Warmiński, Migus, Gajda

31. kolejka 3. grupy III ligi: Zagłębie II Lubin - Foto-Higiena Gać 6:1 Ślęza Wrocław - Polonia Bytom Piast Żmigród - Lechia Zielona Góra 3:0 MKS Kluczbork - Rekord Bielsko-Biała 1:3 Warta Gorzów Wielkopolski - Polonia Nysa 0:0 Ruch Chorzów - ROW 1964 Rybnik 5:0 Polonia-Stal Świdnica - Stal Brzeg 2:6 LKS Goczałkowice Zdrój - Gwarek Tarnowskie Góry 2:2 Pniówek Pawłowice - Miedź II Legnica 3:1  Pauza: Górnik II Zabrze