zamknij

Aleksander Larysz

Ciepło z elektrowni dla miasta. Wielki nowy, stary- nierealny? pomysł... .

2019-07-23

Temat stary jak ...elektrownia, ostatnio odżył dzięki "partyjniackim" wymądrzaniom się... .

A co ja myślę?

   Pomysł oczywiście dobry, ale dziwi mnie fakt, ze ktoś "szedł" tą drogą, mając chyba nieco większy dostęp do info. specjalistycznych niż np. Ja?

Hmm, a może to specjalne działania, że niby coś się robi?

No coż mialem się nie odzywać i jak to zwykle u mnie, nie wytrzymałem. 

Nie wytrzymałem, bo takiego nadmiaru “politykierskich banialuk” nie da się po prostu wytrzymać.

 

Ale do rzeczy.

     Jak widzicie trochę odczekałem czasu, aby partyjni “znawcy” z każdej strony sceny rybnicko-krajowej wypowiedzieli się na temat “ciepła” z naszej elektrowni, które niby miało ogrzać Rybnik, a … nie ogrzeje.

     Idea zacna, ale niewykonalna w tej formie jaką zaproponowano w tym wypadku, o czym wiadomo od dawna, a o czym juz zasygnalizowałem na konferencji czy raczej debacie prezydenckiej o smogu na Pol.Sl gdzie wprost powiedziałem, że tylko remont elektrociepłowni "Chwałowice" na tę chwilę jest możliwy, ale kto by mnie tam słuchał….

       Skąd wiedziałem? Od … francuzów, a dokładnie od think tanku który “analizował” francuzom “elektrownię”

       Niesamowite nieprawdaż?Tym bardziej, że jeden ze współpracowników PK tak ustawił kamerę (oczywiście przypadkiem;) że nawet nie było widać, że na tej debacie byłem

A dostęp do tego think tanku skąd? No cóż, parę rzeczy w życiu, w przeciwieństwie do niektórych, robiłem i dojście mam, więc dlaczego go nie wykorzystać? 

       Jednak w tym temacie, partyjni włodarze, nie omieszkali wykorzystać sytuacji, aby przy okazji się ‘powymądrzać”, że niby druga partia zawaliła i niepotrzebnie wydaliśmy tyle pieniędzy (tak “wy”wydaliście oczywiście swoich?) A niełaska było sprawdzić “swoimi” specjalistami? Jak taki prosty synek jak ja mógł i sprawdził… .

       I dalej: tyle napisaliśmy tekstu porozumienia ( tak “wy” napisaliście).

. Natomiast prawda jest taka, że na te chwilą ekonomicznie nieuzasadnione jest podłączenie w takiej formule technologicznej “ciepła” z elektrowni i tyle. I przez to tłumaczenie w tym zakresie przedstawicieli ER i osób związanych z tym tematem jest jak najbardziej słuszne. 

     Ale dopóki wy, my, rybniczanie będziemy słuchać tych “politykierskich” farmazonów no to na takie sytuacje będziemy narażeni, gdzie dobro mieszkańca, domyślacie się na którym jest miejscu…. . Oczywiście najwięcej wykrzykują ci przedstawiciele  partii, których szef, czytaj PK, zatrzymał zaraz po wyborach dotacje do wymianę źródeł ciepła (choć prawie cała Polska przynajmniej “ to” robi), wiedząc oczywiście, że program “Czyste powietrze” jest niedopracowany ( mówiac b.delikatnie)…  

Dlaczego tak zrobił?

No cóż, moim zdaniem tylko dlatego żeby pokazać - "zobaczcie jaki rząd sobie wybraliście, to macie”

 No niestety tak będzie zawsze dopóki będziemy wybierać partyjniaków, a  nie gospodarzy bezpartyjnych..

Natomiast moje rozbawienie osiągnęło szczyt jak naczelny rybnicki portal jako specjalistów w tej dziedzinie pokazał : politologa  który napisał, że jest przedsiębiorcą i drugiego” specjalistę” o podobnym wykształceniu ktory to jeździł do “marszałkowa” z petycjami jakimiś. Ciekawe czy jeżdził też za czasów gdy wojewódzwem zarządzała jego partyjna ekipa, a może wtedy smogu nie było?

No własnie…. 

Podsumowując.

 Ta szopka w mieście , partyjniacka szopka, bedzie trwać wg. mojej oceny dalej, gdzie wy, my, rybniczanie się nie liczymy … . 

Bo jak po wyborach dostałem, wierzcie mi, nie jedną informację typu: my wiemy, że masz dobrą wizje i ciekawe rozwiązania dla miasta, ale wiesz, głosowanie było “ tylko nie na PIS, albo nie na PO to powiem wprost- sami jesteście sobie winni! Nie wiem jak wy, ale ja mam wrażenie,ze “smog” jest coraz bardziej polityczny, tak żeby było się o coś kłócić między partiami itd. Bo dlaczego, tak naprawdę, niewiele się robi w skali miasta, a "rozwala" sie kasę na bzdury, choć pomysłow przeciez w kampanii wyborczej trochę padło i to realnych? No własnie...

Ja, bym wręcz zakazał przynależności partyjnej na poziomie miast i wsi jeżeli ktos kandydauje na urząd prezydenta.

A tak będziemy mieli c.d sporów partyjniaków, przekupstwa za stołki, gdzie na skutek politycznych “szalbierstw” ugrupowania które same w sobie cieszą się największym zaufaniem wyborców, w danych strukturach miasta nie mają nic do powiedzenia oraz będzie coraz więcej niezrozumiałych działań w miastach, niestety coraz b kosztownych czego Rybnik jest moim zdaniem doskonałym przykładem.

No to tyle w tym “ogórkowo letnim” okresie. 

 No to do pogadania…. a zima tuż tuż tak jeszcze raz odnosząc sie do smogu;);)

Acha przy okazji, zauważyliście aktywność tych naszych, że tak powiem przedstawicieli w sejmie?

4 lata nic , ani be, ani me, ani w mieście, ani w wawie, nie wspominając już o mównicy sejmowej czy działaniach dla regionu, miasta…. żenuła po prostu.

I ak bedzie niestetety dalej, bo system zabetonowany jest i żadna siła się nie przebije niestety… .

Ale czy to daje nam przyzwolenie, żeby nic nie robić? Moim zdaniem nie. 

Ale na koniec, jak to zawsze u mnie, sentecja: "ale ktoś ich przecież wybrał nieprawdaż...?"

Więc dopóki bedziemy wybierać osoby dla ktorych jedyna przeslanką do zostania np: włodarzem takiego miasta jak Rybnik będzie szyld partyjny to będzie jak będzie.

No chyba, że Wam się te działania w mieście podobają? No jak tak, to nie ma tematu;) 

 No do pogadania... .


Chciałbyś pisać bloga? Napisz do nas: kontakt@tupolska.com

Aleksander Larysz

Aleksander Larysz

Aleksander Larysz jest przedsiębiorcą, prezesem Klubu Olimpijczyka Sokolnia oraz Stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto.

Redakcja Rybnik.com.pl nie odpowiada za treści oraz materiały publikowane przez użytkowników platformy blogowej. Treści i materiały publikowane przez Użytkowników stanowią prywatne opinie Użytkowników, za których publikacje Redakcja nie ponosi odpowiedzialności.

Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 33

 

Komentarze (5):
 • ~ 2019-08-01 11:15:35

  Typowy bełkot przy kuflu piwa. Żadnego meritum sprawy. Ot tak - aby zaistnieć.

  40 18
 • ~ 2019-08-01 11:15:49

  Typowy bełkot przy kuflu piwa. Żadnego meritum sprawy. Ot tak - aby zaistnieć.

  35 14
 • ~Mateusz Kubis 2019-08-04 10:56:54

  Oto co płynie z tego artykułu. Aleksander Larysz ma znajomości. Rybniczanie tak na prawdę chcieliby by został prezydentem ale tak jakoś na niego nie głosują bo tak. Przyznam się, ubawiłem się bardzo czytając to ;)

  Co do ogólnego sensu artykułu. Nasi kochani parlamentarzyści z PiS w formie nieustającej kampanii wyborczej puścili w eter bzdurę o możliwym podłączeniu do sieci ciepłowniczej. Nie trzeba było specjalnych znajomości Pana Aleksandra żeby dowiedzieć się że takowa inwestycja jest nierealna. Natomiast UM wykonał tu wspaniałą robotę ciągnąć za słowo rząd aż do końca by nasi kochani parlamentarzyści z PiS sami wpadli w zastawione przez siebie samych sidła ;) Jak dla mnie bomba. Może paru osobą otworzą się oczy by w kolejnych wyborach nie stawiać krzyżyka na liście PiS.

  36 21
 • ~Stańczyk 2019-08-14 03:35:23

  Panie Kubis. Czy dobrze rozumiem. Sugeruje Pan że cyt:”Natomiast UM wykonał tu wspaniałą robotę ciągnąć za słowo rząd aż do końca by nasi kochani parlamentarzyści z PiS sami wpadli w zastawione przez siebie samych sidła ;) Jak dla mnie bomba” czyli “dla Pana bomba’, bo żeby “zastawić te sidła” UM wydał 300 tys złoty i “”wykonał wspaniałą robotę”?. żeby dokopać PIS? No to gratulacje dla Pana i UM. Idąc dalej. Czy to czasem nie Pan jest tym działaczem z PO, potem KOD, potem Nowoczesnej, potem Biedronia ,a teraz nawet gdzieś Pana na zdjęciu widać z SLD czy Lewicą?
  Gratuluję wszechstronności, a miastu( jeżeli to prawda co Pan pisze) pomysłu na wydawanie publicznych pieniędzy).Myślę, że jeżeli Rybnik ma takich “wszestronnych” działaczy jak Pan i włodarzy z takimi pomysłami, to PIS może spać, to znaczy działać, spokojnie. I oby (czego Rybnikowi nie życzę) przy tej władzy (patrząc na rozrzutność finansową) i takich jak Pan działaczach, nie przytrafiło się, z powodu takich działań, to co przytrafiło się mojemu rodzinnemu miastu, Świetochłowicom, których już prawie nie ma. Co do autora tego artykułu. Jeżeli ten Pan ma znajomości, i nie wydaje na nie 300 tys zł, i chce je dla miasta wykorzystać, to chyba dobrze? I zdaje się,że Pan też startował w wyborach i co? Też nie chcą na Pana rybniczanie głosować - bo tak” ?

  14 8
 • ~lewy_gwint 2019-08-25 19:44:28

  Nigdy wczesniej do ten pory nie planowano tego ze dostawcą ciepla dla miasta bedzie ER. Dlaczego, bo sa tam bloki kondensacyjne, ktorych cieplo odpadowe praktycznie nie da sie wykorzystac. Bo co zrobic z wodą o temperaturze okolo 28 stopni. -tylko basen podgrzac mozna.

  4 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.