zamknij

Wideo

NPI 333:czy nowy deptak spełnia nasze oczekiwania?

>Rybnicki deptak ciągle budzi kontrowersje. W kolejnym wydaniu NPI o zdanie na temat traktu pytaliśmy przechodniów, przedsiębiorców i polityków. Jakie widzą plusy i minusy nowo otwartej inwestycji?
2014-11-05 Autor: Redakcja
Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~Sterling 2014-11-05
  09:35:47

  5 0

  Każdy może podać plusy i minusy. Ja uważam, że centrum Rybnika na pewno wygląda lepiej, a szczególnie zmienił się teren przy bazylice i przy kampusie gdzie powstały dwa parki.

 • ~Mieszkaniec 2014-11-05
  09:56:53

  4 0

  Niby rewitalizacja rewitalizacją...lecz...
  Nie trzeba by było żadnej rewitalizacji za miliony złotych, gdyby pan prezydent nie wprowadził do centrum miasta FOCUSA i PLAZY, powodując tym niezadowolenie mieszkańców, zapchane ulice i jeszcze większe korki. Kierowcy dojeżdżający do Plazy parkują na okolicznych parkingach np. na Dworku i za nic mają znaki i przepisy ruchu. Na całym świecie (a trochę już widziałem) może poza Katowicami ostatnio (lol) w ścisłych centrach miast nie powstają galerie i markety. Kolejne kadencje naszego Pana Prezydenta, miłościwie nam panującego przyniosły na początku pierwszy wynalazek - REAL, a potem stopniowo coraz bliżej centrum wszystkie markety. Teraz jeszcze niedawno (nie znam stanu na dzień dzisiejszy - prawdopodobnie uciszona sprawa na czas wyborów) sprzedaje się skwer przy Domusie - pod kolejny hipermarket. Wnioski...
  1. Najpierw jego eminencja pan prezydent miłościwie nam panujący ROZPIEPRZYŁ nam cały handel, sprzedał co się da, komu się da, byleby mieć kaską.
  2. Potem usiadł i zapłakał, że mali sklepikarze w centrum nie mają z czego żyć.
  3. Wpadł na genialny pomysł - postanowił zrewitalizować ten deptak - będzie i kiełbaska wyborcza i będzie pięknie i kolejne wygrane wybory.
  4. I powstaną w Rybniku kolejne markety. Może Biedronka na parkingu Urzędu Miasta? Albo na placu przy Straży Miejskiej?
  5. Do dupy to wszystko.

 • ~Arteks 2014-11-05
  11:08:19

  0 4

  @natking - a powiedz mi kto z wielkich marek światowych pokroju C&A, H&M, Stradivarius, Bershka, Douglas i wiele innych ulokowałby się w tych małych sklepikach w których właściciele czasami nawet nie potrafią wymienić drzwi na nowe? Ba, gdzie znalazłbyś w ogóle miejsce dla kilkaset czasami dużych sklepów które urządziło się w galeriach? Piszesz głupoty bo się na niczym nie znasz. Tymczasem każde szanujące się miasto w Europie ma w centrum mniejszą lub większą galerię handlową. Jak możesz pisać że rewitalizacja nie byłaby potrzebna jak tam był jeszcze w niektórych miejscach asfalt pamiętający czasy PRL? Poza tym kto nie jest dumny z Plazy i Focusa? Gdyby nie sklepy tam funkcjonujące to czasami ciężko byłoby coś nietuzinkowego kupić w naszym regionie. Bardzo dobrze że powstały i bardzo dobrze, że przeprowadzono remont deptaka! Focus i Plaza to coś co powoduje napady konwulsji zazdrości u naszych sąsiadów...

 • ~antyfudali 2014-11-05
  15:28:40

  4 1

  Plaza i Focus wywołują zazdrość u sąsiadów? Co za bzdura. Jeśli komuś się komuś dane centrum podoba,to sobie podjedzie do niego. Nie ma znaczenia,gdzie dokładnie jest. Dlatego nie widzę też powodów do zazdrości,naprawdę niewiele osób potrzebuje mieć coś takiego tak blisko,by często tam się pojawiać bez użycia samochodu. Przy samochodzie odległość traci znaczenie,raczej istotniejsza jest wygoda dojazdu,a tego zakorkowane centrum nie zapewni. Mówiąc krótko - taka lokalizacja ma przede wszystkim minusy,a już w szczególności dla innych przedsiębiorców z centrum. Potrzeba rewitalizacji? Stary asfalt - zgoda,choć i tu można mieć zastrzeżenia bowiem zastąpienie solidnej kostki tym czarnym badziewiem,to porażka. Zrobienie tego tak na odwal się też nic dobrego nie przyniesie. Za to twierdzenie,że jest to zrobione dla przedsiębiorców jest bez sensu - wpływ na obroty jest znikomy,w żaden sposób nie rekompensujący strat poniesionych w trakcie. Poza tym ... Ty jako taki miłośnik pieszych powinieneś właśnie być przeciwny takiej lokalizacji Plazy i Focusa,bo przecież ten cały dodatkowy ruch przeszkadza też pieszym,powoduje utrudnienia i dodatkowe zanieczyszczenie powietrza. Może czas zacząć być konsekwentnym?

 • ~roy 2014-11-05
  16:05:47

  8 0

  ehm ale strzał w piętę, przed kamerami wszyscy tacy grzeczni i milusi, nikt prawdy nie powie ;) a w domu to pewnie koty i psy wieszają :p ta rynna (ściek, kanał, rynsztok) na deptaku to poracha jakich mało, wywalenie drzew to duży minus, to nie była rewitalizacja tylko totalna przebudowa i degradacja tego co było. Masło dobrze mówi a reszta coś pitoli sam nie wiem oczym, wybaczcie ale jak jeszcze słyszę te "reranie" gorolskie to mom wylyw xD ale dobra zobaczymy deptak po 1-2 sezonach, będzie można było się kostką brukowaną rzucać.

 • ~Mieszkaniec 2014-11-05
  17:43:58

  7 0

  Niebanalnie odnoszę wrażenie, że ~Arteks jest jakby głosem ludu z Urzędu Miejskiego... No cóż. Życie. Jeżeli codzienne spacery po romantycznych centrach handlowych to szczyt marzeń i powód do dumy pana ~Arteks-a - pozwolę sobie zwątpić w jego intelekt (często zresztą czytam z niejakim rozbawieniem jego komentarze pod innymi artykułami). A ponadto... Czyżby wielkość tych właśnie marek (nie będę wymieniał wszystkich firm z galerii) świadczyła o rozwoju miasta? Niedawno przeczytałem artykuł o tym, że młodzi uciekają z Rybnika. Panie ~Arteks, Panie Fudali, przestańcie babrać sobie i nam oczy kolorowymi światełkami za grube tysiące, a zróbcie coś konstruktywnego, choć to chyba niemożliwe. Przecież nie słuchacie w ogóle waszych wyborców... :( Byle do następnego "za cztery lata" i hulaj dusza. Piekła ni ma...

 • ~Mieszkaniec 2014-11-05
  17:48:38

  11 0

  ~Sterling - Kampus - owszem, fajne. Ale Bazylika? Wytłumacz mi to - bo nie widzę logiki. Ścięto drzewa i zniszczono stary park po to, powstał nowy park?!? Bez sensu. Wyrzućmy urzędników, prezydenta i resztę ekipy z Chrobrego i wybierzmy nowych. Tak samo jak stary park był zły. Oni też są starzy i źli. Po prostu. Teraz to ma sens.
  Wreszcie zrozumiałem przesłanie nowego parku koło Bazyliki...
  Pozdrawiam.

 • ~skedni 2014-11-06
  09:42:17

  6 0

  brakuje zieleni.. nie wiem, może jest ze mnie jakiś inny/dziwny (?) człowiek, ale jak dla mnie milszym widokiem był plac zabaw dla dzieci, ławeczki wśród ZIELENI i droga (sic!) przy bazylice niż to betonowe paskudztwo, tfu !

 • ~Sterling 2014-11-06
  13:58:26

  0 1

  natking - I tutaj będziemy się różnić w ocenie. Uważam, że obecny park wygląda lepiej. Do tego jest dużo lepiej przystosowany do dzieci.

 • ~argo44 2015-01-25
  12:07:00

  0 0

  hm

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.