Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2010-2011

Dwunasta edycja

Aktualności na dzień 20 listopada 2010 - 7 termin

Leon Internet Rybnik 3 : 1 Artus Żory

Mecz chyba bez historii… bo nikt o nim nic nie napisał... Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 5. (a)

Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice 3 : 1 VT Nędza VT

Nędza wyjechała na daleką wyprawę do Pawłowic. Na pięknej hali byliśmy świadkami spokojnego meczu w fajnej, sportowej atmosferze. Wygrała drużyna, grająca spokojniej i zdecydowanie lepiej w obronie. Goście nie wykorzystali nadarzających się szans na wywiezienie punktów z Pawłowic. W setach do 21, 20, -20 i 19. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (JL)

Jar-Trans Fox Pszów 3 : 0 Kredyty Chwilówki Rybnik

FOX-y przełamały niemoc i pierwszy raz wygrały na czysto - choć nie było łatwo. Set pierwszy to 3:0 dla gości i to wszystko, następnie 2-4 pkt, przewaga miejscowych do po 23, szkoda że atakujący nie zauważył że piłka po bloku spadła mu obok nogi w boisko. Set drugi znów prowadzenie gości 7:2 potem po 9 punkt za punkt do stanu 20/20, pięć dla FOX-ów i 25/20. Trzeci set to prowadzenie gospodarzy które dochodzi do16/9 końcówka 25:16. W zagrywce po równo w odbiorze po równo (błędy), w bloku lepsi miejscowi, w ataku po równo ze wskazaniem na miejscowych. Punkty dla FOX-ów zdobyli: Michał(9) Krzyś(16) Grzegorz(5) Roman(3) Wojtek(8) Łukasz(2) Piotr(7) Karol (Libero). Dzięki za sportową atmosferę . W setach do 24, 20 i 16. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 3. (JK)

Beer Team Rybnik 3 : 1 Olimpia Geotim Rybnik

Mecz nie stał na wysokim poziomie… Obraz meczu zepsuła dość duża ilość błędów i kontuzja naszego środkowego… Ale ważne są trzy punkty! W setach do 21, 24, -16 i 20. Sędzia Andrzej Szruba ocena 6. (a)

GAF Gliwice 2 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Zanim zorientowaliśmy się o co chodzi w tych "egipskich ciemnościach " było już prawie po meczu ( dopiero teraz poczuliśmy jak to było kilka lat temu w naszej wtedy "ciemnej sali"). I tak pierwszy set: kilkakrotnie mozolnie wypracowywana przewaga dwóch a nawet czterech punktów gości była szybko niwelowana przez gospodarzy, np. ze stanu 17-21 zrobiło się 21-23 a potem szybko 25-23 i po secie. W drugiej odsłonie dobry start Gaf'u i już do końca nie udało się ich dogonić. Wtedy na trybunach wśród dość licznej publiczności dało się słyszeć "mecz - godzina z prysznicem". No i był prysznic. Kto nie wygrywa 3-0 ten... O pozostałych setach nie trzeba pisać bo i nie bardzo jest o czym. Dobra sportowa postawa zawodników obu drużyn - przyznawanie się do błędów. Dobrze, że zawodnicy swoją grą potwierdzają, że najważniejsza jest gra. W setach do -23, -20, 13, 18 i 9. Sędzia Dominik Niśkiewicz ocena 4. (IB)

Jarbud Rybnik Piaski 0 : 3 Jedynka Jankowice II

Chłopcy z piasków walczyli do końca ale była widoczna od początku dominację przyjezdnych gości z Jankowic. Jedynka w pełnym składzie, nie dała urwać sobie nawet seta. Piaski po dobrym początku sezonu przegrywają kolejny mecz za 3 punkty. Kontuzje Piasków nie opuszczają ale trzeba grać do końca i dać szansę młodym zawodnikom. Mecz w bardzo miłej atmosferze. Gratulacje dla chłopaków z Jedynki. W setach do 14, 18 i 21. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (PS)

II liga

Top Ten Rybnik 2 : 3 Jedynka Jankowice

TT zaczęło stremowane i trzeba było odrabiać straty od stanu 1:7. W połowie pierwszego seta wyrównujemy, później już gra toczy się punkt za punkt. W końcówce więcej zimnej krwi zachowują gospodarze i set pierwszy pada łupem TT. Partia druga to koncert na wielką orkiestrę symfoniczną w wykonaniu "Dziesiątek". Funkcjonuje każdy element, gramy tak, jak to sobie założyliśmy przed sezonem. W efekcie wysokie zwycięstwo TT. I jak zawsze, po gładko wygranym secie, wkrada się rozprężenie. JJ wietrzy szansę, w secie trzecim gramy punkt za punkt, w końcówce kilka głupio straconych piłek po błędach własnych i Jedynka wygrywa. Czwarta odsłona wygląda jak cały mecz w pigułce - 3 punkty dla TT, potem 4 dla gości. Przy stanie 16:15 dla TT, cztery błędy gospodarzy i JJ dowozi prowadzenie do końca. Tie-break wygląda podobnie - zaczynają goście z Jankowic od prowadzenia 4:1, za chwilę mamy 4:4, po czym znowu JJ odskakuje na 8:4 - gonimy na 7:8, a potem znów koszmarne błędy i przegrywamy. W setach 26:24, 25:11, 24:26, 20:25, 8:15. Sędzia Michalina Cichecka ocena 2. (DF)

Rafbol Żernica 0 : 3 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

Wynik meczu może wskazywać, że to był prosty mecz dla OKiSu, nic bardziej mylnego. W pierwszym secie gra punkt za punkt do drugiej części seta gdzie drużyna z Żernicy załapała krótki postój a my to wykorzystaliśmy. Drugi set zaczyna się dosyć nerwowo dla OKiSu. Wychodzimy na prowadzenie 0:1 a później tracimy 5 punktów z rzędu i robi się 5:1. Jednak nie poddaliśmy się i w końcówce seta doszliśmy rywala chodź przez cały set drużyna z Żernicy byłą z przodu o 1-2 pkt i wygrywamy. W trzecim secie drużyna Rafbolu już całkiem odpuściła popełniając masę błędów w przyjęciu i dosyć wyraźnie go przegrywa. Jednak trzeba zaznaczyć, że przez pierwsze 2 sety była ładna gra z obu stron masę obron i długie akcje były wizytówkami tego meczu. W setach do 18, 23 i 15. Sędzia Szczepan Leśnik ocena 3. (KJ)

Albion Team gramy dla Kuby 0 : 3 Edytor Team

Wicelider ligi przyjechał w gościnne progi Albionteamu mocno osłabiony... jednak siła ognia Edytora była i tak spora! Pierwszy set dość wyrównany, choć w końcówce seria błędów u gospodarzy i robi się 21 - 25, drugi set podobny, choć Edytor wypracowuje większą przewagę: jest 18-23 - albion spina się jednak na końcówkę i dochodzi na 22-23, potem 23-24 ale goście zadali decydujący cios. Trzeci set rozpoczyna się od 4:0 dla Albionu, potem jeszcze 6:1, ale goście biorą czas i zaczynają łoić zagrywką. Mocna i celna zagrywka odbiera ochotę gospodarzom do gry i set kończy się do 16. Generalnie Albion słabo w przyjęciu i na siatce... Edytor świetna zagrywka i dobrze w polu, do tego bardzo fair! W setach do 22, 21 i 15. Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (DP)

TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 1 : 3 Dach Decker Wilcza

Mecz rozegrany na przytulnej fajnej sali w Leszczynach, rozstrzygnięty na korzyść Gości. Deckery od początku z wielką koncentracją rozpoczynają mecz wygrywając dość gładko seta. Drugi set kontrola wyniku do 20 punktu i nagle kryzys przegrywamy 2 seta. W kolejnych 2 setach wraca koncentracja i skuteczność i zwycięstwo za 3 punkty. Dziękujemy za fajny mecz w sportowej atmosferze i czekamy na rewanż. W setach do 19, -22, 23 i 17. Sędzia Ogiermann Gerard ocena 6. (DS)

Impacto LKS Chałupki 3 : 2 Strzelec Gorzyczki

Nasze derby przygraniczne to jak zwykle bardzo dobre widowisko, dużo ładnych akcji i co najważniejsze wszystko jak najbardziej Fair Play A widownia... tu chcieliśmy podziękować że tak dużo kibiców przybyło na nasz mecz W przerwach meczu były losowania nagród z losów które każdy dostał jak przyszedł na mecz Tu też właśnie chcieliśmy podziękować naszym sponsorom za te nagrody Na naszej widowni (która jest bardzo duża jak na taką sale na której gramy) było tak dużo kibiców że już musieli poniektórzy stać bo już miejsc siedzących nie było Tak dużej ilości kibiców jeszcze nigdy nie było na naszym meczu. Pierwszy set Strzelcy chyba podziwiali jeszcze nasze trybuny i przez to lekko uśpieni przegrywają tego seta. Drugi set to Strzelcy "ostrzeliwują" Impacto przez cały mecz mając przewagę 3-4 punktową. W trzecim secie Strzelcy idą za ciosem i znów wygrywają. Czwarty set to Impacto pod presją zaczęło grać trochę lepiej co doprowadziło do tie break-a. Set piąty to raz Strzelcy wychodzą na prowadzenie a raz Impacto, ale Impacto to mistrz tie break-u i wygrało 15:13. Sędzia Mateusz Besz ocena 4. (M)

KS94 Rachowice 3 : 0 Catering Parys Rydułtowy

Mecz należał do gospodarzy. Pierwszy set był bardzo zacięty i wyrównany. Dwa kolejne sety wyrównane były na początku, natomiast w połowie setów gospodarze wyraźnie wychodzili na prowadzenie i spokojnie wygrali. Atmosfera była bardzo przyjazna. W setach do 20, 17 i 20. Sędzia Roman Kożuszek ocena 4. (RK)