e-futbol Liga: MaxBud rozbił Amatora

2015-05-05, Autor:
W pierwszej lidze wysokie zwycięstwo odniósł MaxBud Wielopole rozbijając drużynę Amatora Boguszowice 7:0 i aktualnie przewodzi w tabeli.

W meczu beniaminków lepszy okazał się Amanis Pub Nowiny, który nie bez problemów pokonuję na wyjeździe RowRyb 4:3. FC Żory nadrabiają stracone punkty w pierwszych dwóch kolejkach i wygrywają 3:1 z Centrum Rybnik. Do ciekawego spotkania doszło w Ochojcu, gdzie miejscowa Dżoga podejmowała zespół ZRB Noster, który ma już za sobą dwa ciężkie spotkania z MaxBudem i Bruk-Budem, w których zdobył cztery punkty. Po dramatycznym przebiegu meczu Noster wygrywa 5:4. Ostatnie spotkanie w pierwszej lidze rozgrywane było w Kamieniu, gdzie Bruk Bud podejmował beniaminka z Rybówki. Drużyna ta jeszcze nie zdobyła ani jednego punktu. Pierwsza połowa to nieskuteczne ataki zespołu z Chwałowic. Mało brakowało, a gospodarze niespodziewanie straciliby prowadzenie w 30 minucie, gdyby napastnik gości wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem. Trzeba też wspomnieć, że gospodarze na początku spotkania nie wykorzystali rzutu karnego. Druga połowa to już dominacja ekipy z Chwałowic oraz całkowite panowanie nad przebiegiem spotkania. Około 60 minuty Bruk-Bud zdobywa pierwszą bramkę. Goście się odkrywają chcąc szybko odrobić straty i nadziewają się na kontry. Padają jeszcze cztery bramki i wynikiem 5:0 kończy się ten mecz.

W drugiej lidze w grupie A padły następujące rezultaty. Dżonsony przegrywają u siebie z zespołem Lubaru Buzowice 1:3. Do pogromu doszło w Roju, gdzie grające tam FC Chwałowice zostało rozbite przez drużynę Sokoła Chwałęcice 2:9. Remisem zakończył się derbowy mecz regionu z Żor pomiędzy Continentalem Żory a Iskrą Rowień. W meczu tym padł wynik 1:1. Czarne Fidosy ulegają Vikingom z Jankowic 1:4. Goście tym samym umacniają się na czele grupy A drugiej ligi i są samodzielnym liderem.

Natomiast w grupie B w trzech spotkaniach padło aż 18 bramek. Wysokim zwycięstwem mogą pochwalić się zawodnicy Solszybu, którzy rozbili 5:0 ekipę Bolixu/RKP Rybnik. Spadkowicz z pierwszej ligi Victoria Głożyny wysoko przegrywa na wyjeździe z zespołem KS Boguszowice 1:5 . KS Knurów w ciekawym meczu przegrywa z Rymerem Niedobczyce 3:4.