e-futbol Liga: niespodzianka RowRybu

2015-05-13, Autor:
W miniony weekend rozgrywana była 5. kolejka e-futbol Ligi. Do sporej niespodzianki doszło w sobotę w 1 lidze, gdzie spotkały się drużyny ZRB Noster oraz RowRybu.

W meczu z ZRB Noster to RowRyb wyszedł na prowadzenie, ale gospodarze doprowadzili do wyrównania. W pierwszej połowie bramkę na 1:2 strzelił zawodnik gości z rzutu karnego po faulu bramkarza w polu karnym. Gospodarze wyrównali, ale to goście strzelili zwycięską bramkę i wygrali 3:2, Sensacja stała się faktem. Bez walki na boisku rozstrzygnął się mecz pomiędzy Rybówką i MaxBud-em Wielopole, gospodarze oddali mecz walkowerem. Tempa nie zwalniają gracze z Żor, którzy tym razem uporali się z Amanisem Pub Nowiny i wygrali 2:1. Stroną przeważającą byli gospodarze, ale marnowali znakomite sytuacje strzeleckie, bądź na ich drodze stawał dobrze dysponowany bramkarz gości. W niedzielne południe na boisku w Kamieniu Amator Boguszowice podejmował Dżoge Team z Ochojca. Po ciekawym i zaciętym spotkaniu goście wygrali 4:3. Również w niedzielę miał miejsce mecz kolejki w pierwszej lidze, gdzie niepokonany dotychczas Zupil Piaski podejmował drużynę Bruk-Budu Chwałowice. Mecz dobrze się jeszcze nie rozpoczął, a Zupil już stracił dwie bramki. Po chwili pada trzecia bramka dla gości. Konsternacja. Drużyna, która do tej pory nie straciła bramki już ma ich 3 na koncie, a to dopiero początek meczu. Trzeba przyznać, że początek Bruk-Budu był wyśmienity. Po paru minutach Zupil po główce z piątego metra zdobył bramkę, a po chwili stracił czwartą bramkę po kontrataku. Po pięknym strzale zza pola karnego padła druga bramka dla gospodarzy i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 2:4. Druga połowa to od samego początku próby ataków gospodarzy, ale nieskuteczność oraz dobra gra w obronie gości nie przyniosła efektów bramkowych. Około 60 minuty Bruk-Bud strzelił piątą bramkę, a po kolejnych 10 minutach padła szósta. Pod koniec spotkania Zupil strzelił trzecią bramkę, ale na więcej nie było już czasu i mecz kończy się wysokim zwycięstwem gości 6:3. W drugiej lidze w grupie A liderem jest nadal Viking Jankowice, który tym razem odprawił z kwitkiem ekipę FC Chwałowice wygrywając aż 6:1. Vikingi nie straciły jeszcze punktu w bieżących rozgrywkach. Czarne Fidosy na wyjeździe wygrywają 2:0 z Dżonsonami. Lubar Buzowice wygrywa z Iskrą Rowień 3:1. Ciekawy mecz pomiędzy Sokołem Chwałęcice a Continentalem Żory mogli obejrzeć kibice, którzy zobaczyli aż 8 bramek. Goście wygrali 5:3 . Natomiast w grupie B w meczu kolejki Solszyb pokonał po rzucie karnym gości z Boguszowic 1:0 i jest drugą drużyną bez straty punktu. W Radlinie Victoria Głożyny podejmowała rywala zza miedzy drużynę Rymer Niedobczyce i wygrała 5:3. Pierwsze punkty zdobył Huragan pokonując 4:2 drużynę z Knurowa.