Efektowne mistrzostwa

2008-07-05, Autor:
W Radzyniu Podlaskim odbyły się XXI Mistrzostwa Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do ITF. Aż cztery medale zdobyli w nich reprezentanci Rybnika.

Na gali finałowej odbyły się finały konkurencji układów stopni mistrzowskich kobiet i mężczyzn oraz wybrane walki finałowe w różnych kategoriach. Trzech instruktorów Rybnickiego Klubu Taekwon-do Feniks-Arete zdobyło 4 medale - Łukasz Kubiak został mistrzem Polski zdobywając złoto w walkach kat. do 54kg, Rafał Poleszak został wicemistrzem Polski zdobywając srebrny medal w kat. układów IV-VI dan, przegrywając w finale z obecnym mistrzem świata Jarosławem Suską V dan, Grzegorz Szałkowski zdobył dwa brązowe medale w kat. walk do 80kg i układów I dan. W klasyfikacji medalowej rybnicki klub zajął 8 miejsce na 32 startujące kluby. Wśród ekip ze Śląska RKT Feniks-Arete był bezkonkurencyjny. Wynik ten jest najlepszy w historii klubu.

Najważniejszy krajowy turniej TKD trwał 2 dni. Zgromadził 32 kluby oraz rekordową liczbę 171 zawodników i zawodniczek. - Poziom sportowy imprezy był bardzo wysoki – wspomina srebrny medalista Rafał Poleszak. Polska znajduje się od wielu lat na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o Taekwon-do ITF na świecie. Wielu zawodników to obecni lub byli mistrzowie świata i europy. Dla zwycięzców wszystkich kategorii organizator zapewnił atrakcyjne nagrody rzeczowe. - Na wyróżnienie zasługuje wysoki poziom imprezy również od strony organizacyjnej. Zawody rozgrywane były na 5 planszach do walk, układów, technik specjalnych oraz testów siły. Główny organizator - Janusz Wlizło zaskakiwał uczestników coraz to atrakcyjniejszymi niespodziankami od efektownych medali i pucharów, poprzez publikacje i ciekawą część artystyczną, m.in. pokazy grupy tanecznej, występ synchro 4 perkusistów oraz pokazy Taekwon-do, w którym zgromadzeni goście mogli zobaczyć efektowne rozbicia desek, cegieł, dachówek oraz samoobronę i różne rodzaje walki – dodaje Poleszak.