Gdyby nie upadek...

2008-09-16, Autor:
Mateusz Liszka z Rybek Rybnik został brązowym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Polski w miniżużlu. W Drużynowych Mistrzostwach Polski rybniczanie byli drudzy.

Drużyna Lotosu Gdańsk została Drużynowym Mistrzem Polski 2008. Zespół z Gdańska (41 pkt) przypieczętował wygraną w ostatniej rundzie DMP na torze w Wawrowie. Drugie miejsce zajęli rybniczanie (37 pkt), a trzecie gospodarze z Wawrowa (30 pkt). Ostatnie miejsce przypadło drużynie Speedway Częstochowa (3 pkt), która reprezentowana była tylko przez jednego zawodnika. Rybniczanie długo prowadzili w sobotnich zawodach, jednak na skutek defektów zostali wyprzedzeni przez gdańszczan.

Punkty dla Rybek Rybnik zdobyli: Mateusz Liszka (12), Robert Chmiel (6), Mike Trzensiok (4) oraz Kacper Woryna (3).

Klasyfikacja końcowa DMP 2008:
Gdańsk - 12 pkt
Rybnik - 8 pkt
Częstochowa - 3 pkt
Wawrów - 1 pkt

Mateusz Liszka z Rybnika zdobył brązowy medal w rozegranym w niedzielę finale Indywidualnych Mistrzostw Polski w Gdańsku. Złoty medal zdobył Szymon Woźniak z Bydgoszczy, a srebro Krystian Pieszczek z Gdańska. Liszka przegrał złoto w piątym wyścigu, w którym pod taśmą stanęli obok niego Woźniak, Cyfer i Pieszczek. Po upadku Liszka w tym