HLB: pierwsze porażki liderów

2009-05-05, Autor:
VI kolejka spotkań Halowej Ligi Biznesu Regio przyniosła wiele niespodziewanych rozstrzygnięć, w których pierwsze porażki w rozgrywkach ponieśli: zawodnicy Stacji Ratowniczej KWK Jankowice, Klima Pol, a także Lubar United.

Już w pierwszym spotkaniu grupy 1 coraz lepiej grająca drużyna Słodycze Słod Hurt, tym razem poradziła sobie z samym mistrzem I edycji rozgrywek- drużyną Klima-Pol 4:2. Co prawda do przerwy Słod Hurt przegrywał 1:2, ale w drugiej części gry Paweł Gucwa (strzelec trzech bramek) i jego koledzy dołożyli do swojego dorobku trzy trafienia i ostatecznie pokonali zespół Klima Pol.

Kroczącą od zwycięstwa do zwycięstwa drużyna Stacji Ratowniczej KWK Jankowice tym razem spotkała się z drużyną OBI, która w tej edycji rozgrywek nie poczuła jeszcze smaku zwycięstwa. Po pierwszej części spotkania, którą zwyciężyli Ratownicy 6:3 wydawało się, że losy tego spotkania są już przesądzone. Tak się jednak nie stało. Ambitnie grająca drużyna OBI z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręcała i tym samym odrabiała straty bramkowe ostatecznie zwyciężając w spotkaniu 8:7.

W meczu o „sześć punktów”, zespół Tesko Steel pokonał drużynę Rak and Roll 6:3. Losy tego spotkania zostały przesądzone już w pierwszej części gry, w której to Michał Ptak zdobył cztery bramki i tym samym wyprowadził swój zespół na prowadzenie 5:3. W drugiej części pojedynku dobra gra obronna zespołu Tesko Steel nie pozwoliła na zbyt wiele drużynie Rak and Roll i odniosła drugie zwycięstwo w lidze.

W ostatnim pojedynku grupy 1, Praktiker uległ zespołowi Energoportu 6:7. Zwycięstwo zawodników Energoportu jest o tyle cenniejsze, iż w tym meczu wystąpili bez żadnego zmiennika i w dodatku przez większą część spotkania odrabiali straty bramkowe z pierwszej połowy, którą przegrali 1:4.

W pierwszym spotkaniu grupy 2, drużyna Tenneco Automotive, która w dalszym ciągu boryka się z problemami kadrowymi, tym razem do spotkania z BP Polska przystąpiła w czteroosobowym składzie.

Mimo tego osłabienia drużyna Tenneco walczyła jak „równy z równym”, ale w ostatecznym rozrachunku uległa drużynie BP Polska 4:6.

W kolejnym spotkaniu o tzw. „sześć punktów” drużyny EPE RybnikMakro Cash & Carry stworzyły ciekawe, i zacięte widowisko. Pierwsza część pojedynku należała do zawodników Makro Cash & Carry, którzy tą część gry zwyciężyli 3:1. W drugiej połowie mimo wielu okazji strzeleckich, zawodnicy Makro nie zdołali pokonać bramkarza EPE Rybnik Dariusza Badeja, a że niewykorzystane sytuację się mszczą, to zawodnicy EPE Rybnik zdobyli trzy bramki i zwyciężyli 4:3.

Pierwsze punkty w obecnych rozgrywkach zdobył McDonald’s, który pokonał zespół Lubar United 3:1. Lubar United, który przed tym pojedynkiem jako jedyny zespół grupy 2 mógł się pochwalić kompletem punktów tym razem był bezradny wobec zdeterminowanych oraz agresywnie grających zawodników McDonalds. Wspaniałą formą strzelecką błysnął w tym spotkaniu Marek Mielnik, który w meczu zdobył trzy bramki.

W ostatnim spotkaniu grupy 2 kolejne zwycięstwo odniósł Classen Team, który rozgromił Castoramę (Racibórz)14:0 i jako jedyny zespół w II edycji rozgrywek nie zaznał jeszcze goryczy porażki.

NAJLEPSZA „PIĄTKA” II KOLEJKI SPOTKAŃ HLB REGIO (grupa 1)

Marcin Braszka (Słod Hurt) – Mariusz Brzoska (Energoport), Paweł Gucwa (Słodycze Słod Hurt), Michał Ptak (Tesko Steel), Grzegorz Trzaskalik (OBI)

NAJLEPSZA „PIĄTKA” II KOLEJKI SPOTKAŃ HLB REGIO (grupa 2)

Dawid Androsz (Classen) – Jarosław Wilczyński (BP Polska), Rafał Wilk (EPE Rybnik) Adam Żyła (Classen Team) Marek Mielnik (McDonalds)

Relacje ze spotkań, statystki drużyn, a także rankingi najlepszych zawodników dostępne na portalu internetowym www.hlb.futbolowo.pl