W kolejnej rundzie Amatorskiej Ligi Siatkówki doszło do kilku ciekawych pojedynków.

Wyniki na dzień 1 lutego 2008 - 17 termin

I liga     grupa A

30.01   środa 19.30
Lasel - Beer Team Rybnik 3:1 Team Golejów

No i dla takich meczy warto grać w 1 lidze! Dziękujemy przeciwnikowi za dobrą lekcje gry w siatkówkę oraz za sędziowanie na bardzo dobrym poziomie! Ugrany secik pokazuje, że jesteśmy w stanie sprawić jeszcze nie jedną niespodziankę a już za niedługo będziemy walczyć jak równy z równym nawet z taką drużyną jak Beer Team... W setach do 17, 17, -23 i 17. Sędzia Andrzej Szruba ocena 6. (ZR)

1.02     piątek 18.00
Karczma Sękata Rybnik 3:2 Soraya - Tomex Brenna

Mecz rozgrywany w nerwowej atmosferze z jednej i drugiej strony. Pierwszy i drugi set w wykonaniu Soraya  nerwowo i stan 2-0 dla Sękatej, później nerwowo po drugiej stronie i stan 2-2 w setach. 5 set to duża liczba błędów Tomexu i przegrywamy do 9... W setach do 15, 21, -19, -23 i 9.  Sędzia Agnieszka Marchel ocena 6. (JK)

1.02     piątek 19.00
Pizzeria Kiler 3:1 Top Ten Rybnik

Zdziesiątkowany Top Ten pomimo bardzo ambitnej postawy nie zdołał urwać punktu Pizzerii Kiler. W meczu pełnym walki na pierwszym miejscu była postawa fair play - obie drużyny w bardzo sympatycznej atmosferze stworzyły niezłe momentami widowisko. Poza setami drugim i trzecim gra bardzo wyrównana, lecz w końcówkach setów więcej zimnej krwi zachowywali gospodarze. W secie pierwszym zdołali obronić dwa setbole i przechylić szalę na swoją stronę. Natomiast set drugi to popis Top Ten i w efekcie wygrana do 15. Trzecia odsłona spotkania - to lustrzane odbicie drugiej - tutaj od początku ton nadają gospodarze i wygrywają go do 19. Bardzo zacięta partia czwarta skończyła się właściwie przy stanie 22:20 dla Top Ten - od tej pory jedna z najbardziej doświadczonych ekip w lidze nie zdobyła punktu, oddając praktycznie za darmo pięć punktów!  W setach do 26, -15, 19 i 22.  Sędzia Michał Popiołek ocena 5. (DF)

Leon Internet Radlin 0:3 Rencar Piaski

Spotkanie toczone w spokojnej atmosferze, tylko 3 set zacięty ale to rencarowcy odnoszą pierwsze zwycięstwo! W setach do 14, 18 i 22. Sędzia Andrzej Steciuk ocena 5. (RG)

29.01   wtorek 18.00
Świerklany Żywiec Zdrój 3:2 Artus Żory

Mecz stał na słabym poziomie biorąc pod uwagę, ze grała czołówka grupy. Widać było przerwę w treningach i zmianę dyscypliny przez ostatnie dwa tygodnie. Dużo błędów z obydwu stron i to właśnie z nich brały się głównie punkty. Artus w niepełnym składzie ale Świerklany też z krótką ławką rezerwowych. Niemoc i popełniane seryjnie błędy powodowały nerwową atmosferę i przepychanki słowne między zawodnikami no ale z drugiej strony wysoka stawka... W setach 25-23; 25-16; 18-25; 22-25 i 15-13.  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 4 (MP)

Fox Pszów 3:2 Albion Team

Gospodarze wygrali ten mecz dzięki zdecydowanie lepszej zagrywce… W setach 19, -23, 22, -22 i 17. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 5. (DP)

Power Team Wilcza 3:1 Wiarus Rydułtowy

Wilcza nareszcie zdobywa 3 punkty awansując na pozycję wicelidera tabeli. Mecz pod dyktando Wilczy, jedynie w drugim secie rozluźnienie, kontuzja środkowego i w efekcie przegrany set. W trzecim secie na środek wchodzi fałszywy środkowy Koks (167cm), ale jego obrony i dobry serwis motywują całą drużynę, która wygrywa 2 następne sety i cały mecz! Sędzia Gerard Ogerman ocena 5. (DS)

31.01            czwartek 18.00
Geomost Wodzisław 1:3 Żernica II Team

Mecz w bardzo fajnej atmosferze sportowej… W setach do 19, - 18, -19 i -13. Sędzia Sławomir Łasiewicki ocena 5 (SL)

Silesia 2000 Rybnik 3:0 Dwunastka Rybnik

No i już tylko jedna drużyna w lidze II w grupie D została bez porażki. Jest nią Silesia 2000 Rybnik, która wygrała 3-0 mecz z Dwunastką Rybnik. W pierwszym secie dostajemy lanie do 10... Drugi i Trzeci to zacięta walka ale końcówka należy do gospodarzy. Gospodarze wygrali mecz pewnie w każdym elemencie gry, atomowy atak jak i zagrywka pozwoliły kontrolować przebieg spotkania, nieskuteczny blok gości, pozwolił gospodarzom spokojnie kończyć ataki, zabrakło... KASKÓW! cóż więcej powiedzieć... to jest sport i w tym dniu Gospodarze okazali się lepsi, ale liga trwa nadal... dziękujemy za wspaniała grę i życzymy powodzenia. W setach 25:10, 25:20, 25:18.  Sędzia Grzegorz Wojaczek  ocena 5. (PP)

Kamień Rzędówka 2:3 Jedynka Jankowice

Początek pierwszego seta należał do gości, przy stanie 17-21 na zagrywkę wchodzi zawodnik Jedynki, z którego podaniem nie mogą sobie poradzić gospodarze już do końca tego seta. Druga odsłona meczu już bardziej wyrównana (12-12...18-18) - dobra gra w obronie po obu stronach siatki. Więcej zimnej krwi zachowują zawodnicy z Kamienia, kończąc seta z przewagą trzech punktów. Kolejna partia to dominacja ekipy z Jankowic w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i zwycięstwo do 19. Czwarta partia podobna do seta drugiego (12-12... 19-19). Końcówka bardzo nerwowa (23-21...23-24), szczególnie w wykonaniu gospodarzy, którzy mimo to nie pozwalają przeciwnikom na zdobycie więcej niż 24 punktów. Na tie-breaka Jankowice wychodzą bardzo zmobilizowani i szybko zdobywają kilku punktową przewagę (0-3...4-7). Gospodarze jednak się nie poddają - poprawa ustawienia oraz skuteczności w ataku i jest już 12-12. Przy stanie 15-16, gospodarze rozgrywają trudną piłkę na prawe skrzydło, gdzie szczelnie ustawiony blok gości nie pozwala na jego skuteczne minięcie w pole. Jedynka Jankowice wywozi z ciężkiego terenu w Leszczynach zwycięstwo. Sędzia Zdzisław Sołtys ocena 4. (ŁA)

Baterex Nędza 0:3 Rafbol Żernica

No cóż Nędza nadal bez punktów… W setach do 23, 20 i 23. Sędzia Łukasz Granieczny ocena 3. (a)