Mamy mistrza!

2006-09-07, Autor:
Adrian Brzózka – zawodnik MTB-Silesia Rybnik zdobył tytuł górskiego mistrza Polski na szosie w kategorii „orlik”.

Mimo uczestnictwa w wyścigu najlepszych polskich kolarzy tej kategorii (Grupy zawodowe UCI: Legia - Bazyliszek, Nobless, Lotto) to właśnie Adrian zdeklasował wszystkich wygrywając z drugim na mecie zawodnikiem o ponad 5 minut.

Drugi z naszych przedstawicieli na Górskich Mistrzostwach Polski na szosie Piotr Brzózka w kategorii „junior” zajął 4. miejsce. Mimo, że ciągnął całą czteroosobową grupę musiał uznać wyższość innych zawodników przegrywając złoto o 24 sek, a brąz o 1 sek.

Minione dni były również pracowite dla pozostałych kolarzy MTB-Silesia. 2 września w maratonie Mazovia Damian Mroncz minął metę jako czwarty zawodnik, zajmując 2. miejsce w kategorii M2.

W tym samym dniu w Przesiece w maratonie z cyklu ESKA FUJI FILM BIKE MARATON 2006 Szymon Cebula wjechał na metę jako 5. zawodnik, plasując się 4. miejscu w kategorii M2.

3 września rozegrano ostatnią edycję zawodów z cyklu GRAND PRIX RYDUŁTOWY – ORLOWA, gdzie w klasyfikacji generalnej w kategorii elita Damian Mrocz okazał się najlepszy.

Tego samego dnia w Rudzie Śląskiej odbyły się prestiżowe „X Otwarte Mistrzostwa Rudy Śląskiej w Kolarstwie Górskim”. W kategorii elita 2. miejsce zajął Bogdan Czarnota tracąc 10 sekund do mistrza Polski Marka Galińskiego, a 4. był Damian Mroncz. W zawodach tych dobrze spisała się nasza jedyna zawodniczka Magdalena Balana, która w kategorii elita kobiet zajęła 3 miejsce.