Odra popłynęła

2006-09-16, Autor:
Rezerwy 1-ligowej Odry Wodzisław nie przeszkodziły Energetykowi ROW Rybnik w odniesieniu szóstej z rzędu wygranej w IV lidze.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla rybniczan. Już w 10 minucie po precyzyjnym dośrodkowaniu Marcina Wodeckiego z rzutu rożnego strzałem głową gola zdobył Tomasz Kuś. Chwilę później w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Wojciech Reclik. Kapitan gospodarzy strzelił wprost w Macieja Metelskiego. Kolejne groźne akcje stwarzali tylko gospodarze. Niestety ich strzały nie trafiały do bramki rywala. W 37 minucie 100% akcję zmarnował Kamil Kostecki. Po ominięciu Metelskiego nie trafił z ostrego kąta do pustej bramki. Gola do szatni mógł zdobyć Wodecki. Po precyzyjnym podaniu Wojciecha Szewieczka popularny „Malina” miał przed sobą tylko golkipera Odry. Nieczysto trafił w piłkę, która opuściła linię końcową boiska.

Druga połowa również toczyła się pod dyktando gospodarzy. W 63 minucie z głębi pola wyskoczył Szewieczek. Zamiast pociągnąć kilka metrów oddał lekki strzał wprost w ręce Metelskiego. 120 sekund później bramkarz gości był już bez szans. Koronkową akcją popisali się Wodecki z Szewieczkiem. Młody napastnik Energetyka ROW precyzyjnie obsłużył starszego kolegę, który lekkim strzałem przy słupku pokonał Metelskiego. Rybniczanie poszli za ciosem i chwilę później mogli prowadzić 3:0. Po akcji Szewieczka do pustej bramki nie trafił Grzegorz Dzięgielowski. Najskuteczniejszy zawodnik Energetyka ROW miał jeszcze jedną szansę w 85 minucie. Przebojem wdarł się w pole karne, ale uderzył wprost w bramkarza.

Mecz na stadionie przy ul. Gliwickiej oglądała spora kibiców ROW Rybnik. Głośnym dopingiem wspierała swoich ulubieńców przez 90 minut. Na trybunach zasiadła rekordowa w tym sezonie liczba fanów – około 600 osób. Na tak dobrą frekwencję mogło mieć wpływ obniżenie cen biletów normalnych z 7 zł na 4 zł (czytaj więcej).

Energetyk ROW Rybnik – Odra II Wodzisław 2:0 (1:0)

Bramki: Kuś (10), Szewieczek (69).

Energetyk ROW: Skrocki – Piekarczyk, Nowak, Krzysztoporski, Sitko – Dzięgielowski (88 min. – Paszenda), Reclik (kpt.), Kostecki (90 min. – Kacprzak), Kuś – Wodecki (80 min. – Tomiczek), Szewieczek (83 min. – Jaśkiewicz).

Żółta kartka: dla Energetyka ROW - Piekarczyk (73), dla Odry II - Cichy Witold (57) i Kokoszka (63).

Widzów: ok. 700.

VIII kolejka (16-17 września)
GKS Pniówek Pawłowice - LKS Gwiazda Skrzyszów 1:1
KS Beskid Skoczów - TS Koszarawa Żywiec 0:1