RALK: Nieudane Mistrzostwa Śląska

2009-01-22, Autor:
Zanim w Rybnickiej Amatorskiej Lidze Koszykówki odbyła się dwunasta kolejka, tydzień wcześniej w Goczałkowicach odbyły się IV Mistrzostwa Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce.

Uczestnicząca w zawodach reprezentacja RALK nie zanotowała znaczącego sukcesu. Wygrywając w fazie grupowej z Rudą Śląską 80:73 i przegrywając z Goczałkowicami 86:55, nie zakwalifikowała się do ścisłego finału. Mistrzami Śląska zostali koszykarze z Goczałkowic, a pozostali medaliści to Ruda Śląska i Racibórz.

W niedzielę rozegrano cztery spotkania dwunastej kolejki RALK. Jako pierwsi na parkiecie zameldowali się zawodnicy Kulturalnego Klubu i Bezimiennych. Prawie dwudziestopunktowa przewaga, jaką Kulturalny Klub uzyskał w pierwszej kwarcie, zdecydowała o obrazie gry w dalszej części meczu. Co prawda w drugiej odsłonie Bezimienni starali się stawić czoła najlepszej drużynie ligi, remisując tę część gry, ale kolejne kwarty to już przewaga kulturalnych, powiększających do końca przewagę i ich wysokie zwycięstwo.

Nieoczekiwanie najbardziej zaciętym spotkaniem okazał się mecz SKOK-u Ziemi Rybnickiej i WSHE-Chrobry. Po przegranej pierwszej kwarcie jastrzębsko-wodzisławski team zwarł szeregi i w drugiej rzucił dwa razy więcej punktów od przeciwnika. Również w trzeciej części gry gracze z Czerwionki nie byli w stanie przeciwstawić się skutecznie przeciwnikowi. Pięciopunktowe zwycięstwo tej drużyny w ostatniej części gry, to zbyt mało, aby odnieść końcowy sukces.

Wysokim zwycięstwem drużyny Antidotum nad Youngers Team Rybnik zakończył się trzeci pojedynek dwunastej kolejki RALK. Rybniczanie stanęli do walki tylko w pięcioosobowym składzie, co nie wróżyło im nic dobrego. Kiedy w dodatku już na początku spotkania kontuzji doznał Dawid Kaczmarczyk i przyszło grać im w czwórkę, jasne stało się, że wynik na pewno nie będzie dla nich korzystny. Co prawda gliwiczanie w tym momencie polecili jednemu graczowi nie branie udziału w grze wykazując się sportową postawą, ale nie przeszkodziło im to bardzo wysoko pokonać najmłodszą drużynę ligi.

Jako ostatni na parkiet wyszli zawodnicy AKS Tygodnik Rybnicki i ARX Rybnik. Podopieczni trenera Grzonki od początku spotkania uzyskali niewielką, choć widoczną przewagę i do końca skutecznie punktowali przeciwnika. Rzucając w każdej kwarcie kilka, a nawet kilkanaście punktów więcej od przeciwnika wywalczyli prawie trzydziestopunktowe zwycięstwo.

Dwunasta kolejka RALK dokończona zostanie w sobotę 24 stycznia br. o godz. 19:00, gdy w sali MOSiR-u zmierzą się Zespoły Leśnej Perły Radlin i Do ostatniej kropli... Rybnik

Kulturalny Klub Rybnik – Bezimienni Rybnik 106:74 (30:11, 25:25, 25:18, 26:20)

KK: R.Schinske-34, D.Atłachowicz-25, P.Bednarek-21, B.Napierała-11,

BR: G.Marciniak-16, Ł.Kuruc-15, F.Kruk-14, K.Gajos-10.

SKOK Ziemi Rybnickiej – WSHE-Chrobry 91:115 (23:21, 18:36, 22:35, 28:23)

SKOK: B.Majewski-35, W.Trałka-22, B.Gliński-19, R.Nowicki-8

WSHE: D.Janiszewski-39, R.Kozielski-24, K.Janiszewski-20, Ł.Wacławik-19.

Youngers Team Rybnik – Antidotum Rybnik 43:121 (13:29, 12:32, 10:26, 8:34)

YT: M.Jakubiak-23, K.Kruczek-9, A.Bobrowski i D.Kaczmarczyk po 4

AR: M.Mandowski-24, K.Januszka-22, J.Majewski-20, R.Janik-12.

AKS Tygodnik Rybnicki – ARX Rybnik 59:91 (13:25, 7:16, 19:24, 20:26)