W Amatorskiej Lidze Siatkarskiej poznaliśmy najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej.

Wyniki na dzień 30 kwietnia 2007 - 30 termin (koniec rundy zasadniczej)

25.04   środa 19.30
Beer Team Rybnik 2:3 Tomex Brenna

Dwa pierwsze sety gładko dla gospodarzy. Trzeci i czwarty set wyrównany ale w końcówkach wygrywa Tomex. Piąty set to masakra, w zasadzie to wygrywa go jeden gość z Tomexu który to rozbija zagrywką drużynę gospodarzy... Wprawdzie mecz miał charakter towarzyski i Beer Tam wystąpił w odmłodzonym składzie ale taka porażka i tak boli...  Sędzia Andrzej Szruba ocena 5 (A)

26.04   czwartek 19.15
Albion Team Rybnik 0:3 Świerklany Żywiec Zdrój

Mecz bez historii i bez emocji... Lider nie zagrał wielkiej siatkówki, ale też i nie musiał... Albion słabo w przyjęciu i na stojąco w obronie, Świerklany z niewielką ilością błędów, co zdecydowało a łatwym zwycięstwie. trzy podobne do siebie sety, Świerklany na początku budują sporą przewagę, Albion goni dochodzi, Świerklany znowu odjeżdżają. Najbardziej był wyrównany ostatni set, po roszadach w obu zespołach, kiedy Albion w połowie seta prowadził 2 punktami, ale doświadczenie i zimna krew gości wzięły górę. w setach do 19, 17, 23.  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5 (DP)

26.04   czwartek 19.00
Artus Żory 1:3 Domel Rybnik

Domel w osłabionym składzie wygrał na gorącym terenie w Żorach. Artus zagrał słabe spotkanie ale do historii przejdą za wygranie z Domelami seta do 14! Jeszcze takich batów to nie dostaliśmy od nikogo...  Sędzia Marian Tomaszczyk ocena 5 (W)

27.04   piątek 19.00
Tomex Brenna 1:3 Świerklany Żywiec Zdrój

Atmosfera meczu jak na rozpoczynającą się majówkę przystało. Brakowało tylko grilla, kiełbasek i zimnego z pianką. Obie drużyny zagrały na luzie i bez swoich wszystkich zawodników. Jeden z siatkarzy ŻYWCA wspomógł szeregi TOMEXu, który zebrał 5-cio osobową ekipę. I tak naprzeciwko siebie stanęły dwie 6-cio osobowe drużyny grające w BARDZO przemeblowanych składach. Mecz toczył się bez większych emocji, czego można było się spodziewać w spotkaniu o przysłowiową "pietruszkę". Jednak emocji na pewno nie zabraknie w meczach tych drużyn w fazie Play Off i walce o miejsce w Finale Ligi.  Sędzia Zdzisław Siwiec ocena 5 (ŁS)

30.04   poniedziałek 18.30
Light & House Rybnik Piaski 3:2 Leon Internet Radlin

Jak przystało na ostatni mecz w rundzie zasadniczej emocji nie brakowało i to przez pięć setów...  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5 (A)

Top Ten Rybnik 3:2 Dwunastka Rybnik

W pierwszym secie po kilku minutach jest 7-0 dla Top Tenu, po dobrej stacjonarnej zagrywce, gdzie goście mieli problem z odbiorem... łącznie goście zdobywają w tym secie aż 8 pkt! Tak było naprawdę - dostajemy 25-8... Ale dobry duch nie ucieka z drużyny. W drugim secie poprawiamy blok, atak, no i najważniejsze - odbiór, robimy zmianę na prawym skrzydle i wygrywamy tego seta. Kolejny przegrywamy po walce chyba do 22. Ale nie poddajemy się. 4 secik to znowu dobra gra Dwunastki, odskakujemy na parę punktów ale na chwilkę, by Top Ten po kilku akcjach nas doszedł i jest walka punkt za punkt, w końcówce to my okazaliśmy się lepsi i wygrywamy na przewagi do 24 i doprowadzamy do Tie breka, gdzie gospodarze odskakują na parę punktów i przy zmianie stron boiska widnieje wynik 8-4 dla Top Tenu, i tu zaczyna się pościg Dwunastki, ale jest już za późno, przegrywamy do 11.  Sędzia Darek Firut ocena 5 (PP)

25.04   środa 18.00
Salus International 3:2 Fox Pszów

W setach 25-19, 12-25, 27-25, 20-25 i 15-13.  Sędzia Tomek Palarz ocena 4 (A)

26.04   czwartek 18.00
ANT Szkoła Języków Obcych 2:3 AZS Rydułtowy

Początek meczu dla gości, dobra zagrywka i atak pozwalają  uzyskać kilku punktową przewagę i spokojnie wygrał pierwszy set. W drugim secie, gospodarze wzięli się ostro do roboty i od początku do końca byli nie zagrożeni w tym secie. W trzecim secie "Mrówki" kontynuowały swoją dobrą grę, przy wsparciu wiernej grupy kibiców. W czwartym secie zanosiło się na to, że będzie to ostatni set, ale tak się nie stało. Od stanu 21:14 dla gospodarzy, zawodnicy AZS zdobyli 8 pkt, a zawodnicy ANT sprawiali wrażenie, jakby im ktoś "prąd odciął". W końcówce "Mrówki" próbowały jeszcze walczyć, ale grający na fali goście, odnieśli zwycięstwo w tym secie, doprowadzając  do Tie-breaka. Decydujący set zaczął się od prowadzenia gości, AZS objął 2-3 pkt prowadzenie, które przy zmianie stron powiększył do wyniku 8:4. Jednak gospodarze nie zamierzali łatwo oddać pola gościom, dobra zagrywka i atak, sprawiają, że po chwili na tablicy wyników widnieją cztery jedynki - 11:11. Ta pogoń za wynikiem, zmęczyła jednak ambitnie grających gospodarzy, których na więcej nie było stać. (18:25, 25:18, 25:21, 23:25, 13:15).  Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 5 (GW)

26.04   czwartek 17.30
UKS Czuchów 3:0 Rafbol Żernica

Zbliżający się miesiąc będzie dla UKS niezmiernie ważny 3/4 drużyny pisze maturę i walka w play-offach o jak najwyższe miejsce w lidze. Czuchów od bliska 2 miesięcy jest nie pokonany, zawodnicy chcą utrzymać formę do Turnieju Finałowego. Mecz z RAFBOLEM to przewaga UKS w całym meczu. Pierwszy set do 17, drugi choć nie oddaje tego wynik to też był kontrolowany przez Czuchów i wygrana do 23. Trzeci set to dalsza przewaga na boisku UKS i wygrana do 15. Cały mecz był grany fair-play.  Sędzia Andrzej Segiet ocena 4 (MS)

27.04   piątek 18.00
AZS Rydułtowy 2:3 Salus International

Pięć setów walki na hali w Gaszowicach, ale wygrali goście...  Sędzia Marian Cegełka ocena 3 (A)

23.04
Power Team Wilcza 3:0 Young Team (walkower)

Drużyna gości bez odzewu nie przyjechała sobie na mecz do Wilczy. Bardzo nie fair zachowanie Young Teamu, wystarczyło zadzwonić i podać przyczynę, a nie olać ostatni mecz Ligi.

23.04   poniedziałek 18.00
Team Golejów 3:0 Żernica II Team

Gospodarze byli lepsi w każdym elemencie gry bardzo łatwo wygrali 1 i 3 set (trzeci to wstyd dla gości). Na wyróżnienie zasługuje postawa zawodników z Golejowa, mało która drużyna gra tak fair play jak oni. Bardzo dziękujemy za spotkanie. Oby takich więcej było. Atmosfera meczu super...  Sędzia Bogdan Skupień ocena 6 (SL)

24.04   wtorek 19.00
Strzelec Gorzyczki 3:1 LKS Zabełków Dream Team

Set 1 - mobilizacja po obu stronach, jednak znaczna przewaga Strzelca i wygrana do 14. Set 2 - po pewnie wygranym pierwszym secie gospodarze grają na dużym luzie, jak się okazuje zbyt dużym co wykorzystują zawodnicy (grający w pięciu) z Zabełkowa i wygrywają seta do 19. Set 3 i 4 to znowu przewaga gospodarzy i wygrane do 22 i 19....  Sędzia Marek Mikrut ocena 5 (Z)

25.04

Żernica II Team 3:0 LKS Zabełków Dream Team (walkower)

Niestety drużyna z Zabełkowa nie dotarła na mecz do Żernicy, szkoda…

26.04   czwartek 18.30
Kamień Rzędówka 3:1 Jedynka Jankowice

Kamień pokonał na swojej hali zdekompletowaną drużynę Jedynki...  Sędzia Michał Stryczek ocena 5 (A)

Young Team 1:3 Strzelec Gorzyczki

Pierwsze dwa sety wygrane przez gości, trzeci set to dobra gra Young Teamu i spora ilość błędów graczy Strzelca co w sumie daje wygranego seta przy Gospodarzy. Czwarty set to mobilizacja po obu stronach i gra punkt za punkt... dopiero w końcówce seta Strzelec odskakuje na kilka punktów i wygrywa seta i cały mecz 1:3. Ale w tym meczu nie wynik był najważniejszy, w imieniu zawodników Strzelca chcę podziękować Gospodarzą za grę fair-play i stworzenie super atmosfery na boisku, to był chyba jeden z przyjemniejszych meczy jakie rozegraliśmy... tak właśnie powinna wyglądać siatkówka amatorska.   Sędzia Ludmiła Trybuś ocena 5 (A)