Pierwsze rozstrzygnięcia

2008-05-17, Autor:
Amatorska Liga Siatkarska powoli zbliża się do decydującej - finałowej fazy rozgrywek.

Pod patronatem TS VOLLEY Rybnik

Wyniki na dzień 13 maja 2008 - półfinały (pierwsze rozstrzygnięcia)

II runda play-off  - do dwóch zwycięstw.

W tym etapie również nie grają drużyny, które zajęły 7. miejsca w II ligach

o miejsca 1 - 4

stan rywalizacji wygrany z 1 pary 2 : 0 wygrany z 2 pary
7.05 środa 18.30

Soraya - Tomex Brenna 3 : 2 Lasel - Beer Team Rybnik

Ciężki mecz, walka do ostatniej piłki w wykonaniu obu drużyn. Sporo błędów z jednej i drugiej strony świadczą o tym wyniki w poszczególnych setach. W setach do -14,18,-26,16,16.  Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (JK)

stan rywalizacji wygrany z 3 pary 1 : 1 wygrany z 4 pary

12.05 poniedziałek 18.00

Karczma Sękata Rybnik 3 : 1 Świerklany Żywiec Zdrój

Dwójka chyba przemęczona po wczorajszym finale w Jastrzębiu . Odbiór był jakby to powiedzieć sękaty... Rozgrywający przez to miał problem. A sękaci przeciwnie, dobre przyjęcie i policjant z zawodu miał dużo łatwiejsze zadanie niż jego przeciwnik. No i jest 1:1, finalistę wyłoni następny mecz... W setach do -22, 24, 21 i 23. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (S)

o miejsca 5 - 8

stan rywalizacji przegrany z 2 pary 1 : 1 przegrany z 1 pary
9.05 piątek 18.00

Jar - Trans Fox Pszów 3 : 0 Artus Żory

Foxy wygrywają zdecydowanie na własnym terenie! Więc dopiero trzeci mecz rozstrzygnie losy tej rywalizacji… W setach do 21, 21 i 20. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 5. (a)

stan rywalizacji przegrany z 4 pary 0 : 2 przegrany z 3 pary
13.05 wtorek 19.00

Albion Team 1 : 3 Pizzeria Kiler

Obie ekipy osłabione, choć Albion prawie w najsilniejszym zestawieniu, tylko Tomka Wardy zabrakło. Pierwszy set to pewna wygrana gości, w drugim spora przewaga Pizzerii, ale przybycie szefa zespołu zmotywowała albion team, który zmiótł Killerów w końcówce seta. Niestety tej mobilizacji wystarczyło na niewiele. Kolejny set grany zrywami... końcówka dla lepiej zorganizowanych gości, ostatni set to popis nieudolności gospodarzy i ogromna momentami przewaga killerów. albion 'podgania' w końcówce ale killer dobija w odpowiednim momencie... Sędzia Damian Podleśny ocena 4. (DP)

o miejsca 9 - 12

stan rywalizacji wygrany z 5 pary 2 : 0 wygrany z 6 pary
6.05 wtorek 18.20

Leon Internet Radlin 3 : 0 Top Ten Rybnik

Spokojnie punktujący gospodarze i błędy gości na poziomie trzepaka nie pozwoliły na stworzenie dobrego widowiska. W setach bodajże 25:23, 25:18, 25:21. Co cieszy - to bardzo dobra atmosfera spotkania... Sędzia Andrzej Steciuk ocena 5. (DF)

stan rywalizacji wygrany z 8 pary 2 : 0 wygrany z 7 pary
9.05 piątek 18.30

Rencar Piaski 3 : 0 Team Golejów

No i Rencar walczy o miejsce w pierwszej 10 (choć ambicje były większe). Spotkanie na przeciętnym poziomie, trochę sennie nawet momentami ale to gospodarze zachowali więcej zimnej krwi i skutecznie w końcówkach w każdym secie. Co do atmosfery to niestety nie była za miła... Sędzia Józef Bober ocena 5. (RG)

o miejsca 13 - 16

stan rywalizacji przegrany z 6 pary 2 : 0 przegrany z 5 pary
13.05 wtorek 18.00

Jedynka Jankowice 1 : 3 Geomost Wodzisław

Faworyzowanej i bardziej doświadczonej ekipie gospodarzy nie pomogła nawet własna hala... Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 5. (a)

stan rywalizacji przegrany z 8 pary 2 : 0 przegrany z 7 pary
6.05 wtorek 19.30

Żernica II Team 3 : 0 Silesia 2000 Rybnik

Mimo iż, gospodarze z trudem zebrali skład do gry (kontuzje i choroby nękają drużynę przez cały sezon) to bez straty seta i w dobrym stylu wygrała mecz. Goście tylko w drugim secie zbliżyli się do wygranej, ale gospodarze opanowali sytuację. W setach do 21, 25 i 22. Sędzia Szczepan Leśnik ocena 4. (SL)

o miejsca 17 - 20

stan rywalizacji wygrany z 10 pary 1 : 1 wygrany z 9 pary
8.05 czwartek 18.00

Baterex Nędza 3 : 0 Impacto LKS Chałupki

Wczorajszy mecz pokazał że drużyna Baterexu robi postępy, Impakto był zbyt pewne siebie, a Baterex łatwo teraz Skóry nie sprzedaje, poprzednia przegrana była trochę na własną prośbę z powodu kontuzji zabrakło aż pięciu podstawowych zawodników, jednak wczorajszy mecz (również z brakiem 3 zawodników podstawowych) pokazał, że Baterex zrobił postępy i jest w stanie z każdym wygrać. Wczorajszy mecz całkowicie pod dyktando Baterexu Nędza. Chałupki jedynie w drugim secie w końcówce nawiązały walkę, dominacja Nędzy w wszystkich elementach gry. W setach do 19, 24 i 20. Sędzia Sebastian Gabzdyl ocena 3. (GS)

stan rywalizacji wygrany z 12 pary 2 : 0 wygrany z 11 pary
5.05 poniedziałek 18.00

Dwunastka Rybnik 3 : 1 Power Team Wilcza

Dwunastka szybko kończy rywalizację w tej parze… W setach do -21, 19, 11 i 17.  Sędzia Marek Holona ocena 5. (a)

o miejsca 21 - 24

stan rywalizacji przegrany z 9 pary 0 : 2 przegrany z 10 pary
7.05 środa 18.00

Rafbol Żernica 0 : 3 Strzelec Gorzyczki

Nie na darmo drużyna Strzelca jechała na ten mecz ponad 50 km… W setach do 15, 21 i 24.  Sędzia Robert Plaskuda ocena 4. (a)

stan rywalizacji przegrany z 12 pary 1 : 1 przegrany z 11 pary
30.04 środa 20.00

Wiarus Rydułtowy 3 : 2 Kamień Rzędówka

Wiarus po ciężkim meczu zdołał wyrównać stan rywalizacji… W setach do 19, -23, 21, -24 i 13. Sędzia Tomasz Nieszporek ocena 5. (a)