Pogoda dopisała

2006-10-04, Autor:
Przy słonecznej i wietrznej pogodzie odbyły się III Regaty Windsurfingowe o Puchar POL33.

W miniony weekend na terenie Szkoły Windsurfingu POL33 odbyły się III Regaty Windsurfingowe o Puchar POL33 zaliczany do VII edycji Amatorskiego Pucharu Śląska oraz Puchar Kursanta 2006.

Słoneczna pogoda i wiatr 2-3 Bft pozwoliły na rozegranie 9 (5+4) wyścigów wśród amatorów oraz 8 wyścigów wśród kursantów w fazie grupowej i 6 wyścigów w fazie finałowej.

Po pierwszym dniu regat na terenie szkółki odbyło się Beach Party. Po zmroku miała miejsce prezentacja zdjęć i filmów z zakończonego sezonu w Chorwacji. Całej imprezie towarzyszyła muzyka.

Puchar Kursanta Roku 2006 przypadł Kamilowi Gajdzińskiemu, natomiast Kursantką Roku 2006 została Magda Michalik.

Wśród amatorów najlepszym okazał się Marek Boryś, który wygrał 6 z 9 wyścigów. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Sypień a trzecie Bogdan Mańka. Tuż za podium, na czwartej pozycji uplasował się instruktor Szkoły POL33 Mateusz Jakubiak, inny z naszych instruktorów Mariusz Pinoczek zajął bardzo dobre 7 miejsce.

W generalnej klasyfikacji Pucharu Śląska bezkonkurencyjny okazał się Leszek Brzóska, który już podczas poprzednich regat zapewnił sobie zwycięstwo całego cyklu. II miejsce przypadło Markowi Borysiowi, zwycięzcy z Rybnika. Trzecią lokatę wywalczył sobie Jacek Ślusarczyk.

Puchar POL33 w kategorii kobiet zdobyła Dagmara Jonszta.

Specjalne nagrody dla najmłodszych uczestników regat przyznano Michałowi Grzegorzek (10 lat) z kursantów oraz Jackowi Veltze wśród amatorów.

Patronat medialnym regat był portal rybnik.com.pl.