Pokazali charakter

2008-05-14, Autor:
Kilkanaście minut przed końcem Energetyk ROW przegrywał z Rakowem Częstochowa 1:3, by ostatecznie wygrać 5:3!

Radość rybnickich piłkarzy

z awansu do kolejnej rundy

Pucharu Polski.

W 1/8 finału Pucharu Polski Śląskiego Związku Piłki Nożnej Energetyk ROW zmierzył się z wiceliderem III ligi – Rakowem Częstochowa. Na stadionie przy ul. Gliwickiej szczęście dopisało gospodarzom, którzy 20 minut przed końcem przegrywali jeszcze 1:3. Sygnał do ataku dał Grzegorz Bogdan. Pięknym strzałem z rzutu wolnego zmniejszył stratę do jednego gola. Chwilę później w polu karnym przewrócony został Krzysztof Kruczek. Sędzia bez wahania wskazał na wapno, a gola z jedenastu metrów strzelił Kamil Kostecki. Ponad 1000 kibiców ROW-u oszalało z radości. Ich radość była jeszcze większa 4 minuty później. Po fatalnym błędzie jednego z obrońców Rakowa w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Artur Jaśkiewicz i celnym strzałem dał rybniczanom prowadzenie. W doliczonym czasie Raków mógł wyrównać, ale znakomicie w bramce spisał się Andrzej Skrocki. Tuż przed końcem kolejnego gola dorzucił Kostecki i piłkarze ROW-u mogli się cieszyć z awansu do 1/4  Pucharu Polski Śląskiego ZPN. – Jesteśmy bardzo zadowoleni. Drużyna pokazała charakter – cieszył się po meczu Jaśkiewicz.

Z postawy piłkarzy, wśród których dominowali zawodnicy rezerwowi,  zadowolony był drugi trener Paweł Kaszyca: - Piłkarze stworzyli przewspaniałe widowisko. Rezerwowi pokazali, że należą do drużyny i potrafią grać. Trener Kaszyca zwrócił również uwagę na bardzo dobry doping i atmosferę na trybunach: - Klimat na piłkę w Rybniku zawsze był, jest i będzie. Jeśli uda nam się uzyskać awans, to kibiców z pewnością będzie dużo więcej.

W kolejnej rundzie Pucharu Polski Energetyk ROW zmierzy się z IV-ligowym Źródłem Kromołów (Zawiercie). Mecz odbędzie się 27 maja o godzinie 17:00 na boisku rywala.

Energetyk ROW Rybnik - Raków Częstochowa 5:3 (1:1)

Bramki: 17 min. Pacholski - 1:0, 32 min. Bielecki (karny) - 1:1, 49 min. Bielecki - 1:2, 60 min. Witczyk - 1:3, 73 min. Bogdan - 2:3, 81 min. Kostecki (karny) - 3:3, 85 min. Jaśkiewicz - 4:3, 90 min. Kostecki - 5:3.

Skład: Skrocki - Procek, Reclik (46' Starowicz), Świety, Mitura - Pacholski (58' Kostecki), Nowak (46' Jary), Bogdan (78' Kruczek), Jaśkiewicz - Buchała, Piełka.

Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).
Widzów: 1000.

Puchar Polski 2007/2008, grupa: Śląski ZPN

1/8 finału - 13 maja

Wolny los: Rekord Bielsko-Biała, Koszarawa Żywiec, Źródło Kromołów (Zawiercie), Beskid Brenna

Energetyk ROW Rybnik - Raków Częstochowa 5:3

Przyszłość Rogów - Ruch Radzionków 1:1, 2:2 d, 4:5 k

Carbo Gliwice - Pniówek Pawłowice Śląskie 1:5