Przegrał tylko raz

2008-05-02, Autor:
W Mistrzostwach Polski w Ju Jitsu srebrny medal wywalczył Bartłomiej Bednarczyk z Rybnickiej Sekcji Ju Jitsu Sportowego.

Impreza odbyła się 26 kwietnia na AZS AWF we Wrocławiu. Były to najważniejsze zawody w tej dyscyplinie sporu w naszym kraju. Brało w nich udział trzech zawodników Rybnickiej Sekcji Ju Jitsu Sportowego: Bartłomiej Bednarczyk (w wadze do 69 kg), Dorota Kowalczyk (w wadze do 55 kg) i Sławomir Rygiel (w wadze do 85 kg).

Najlepiej spisał się Bartłomiej Bednarczyk, który po bardzo ciekawych i emocjonujących walkach wywalczył tytuł V-ce Mistrza Polski. W całych zawodach przegrał tylko jedną walkę finałową z doświadczonym zawodnikiem Kadry Narodowej. Ponadto Bednarczyk został powołany na zawody Pucharu Europy w Ju Jitsu, które odbędą się w maju w Belgii.

Dorota Kowalczyk startując w wadze do 55 kg po zaciętych walkach zajęła III miejsce, natomiast Sławomir Rygiel w wadze do 85 kg V miejsce. - Dla Sławka były to pierwsze zawody takiej rangi. Jestem bardzo zadowolony z występów naszych zawodników – komentował wyniki swoich podopiecznych trener Mariusz Wowra.

Drużynowo I miejsce zdobył AZS AWF Wrocław przed Budowlanymi Sosnowiec oraz Olsztyńskim Stowarzyszeniem Judo oraz Ju Jitsu.

Dobra passa zawodników Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego trwa od końca zeszłego roku, kiedy to w zawodach Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Bednarczyk i Kowalczyk zajmowali czołowe lokaty.