RALK: Zmiana wicelidera

2008-12-25, Autor:
Po jedenastej kolejce RALK nastąpiła zmiana wicelidera rozgrywek, a lider powiększył przewagę do trzech punktów.

Niedzielne pojedynki rozpoczęły się od meczu WSHE-ChrobryYoungers Team. Zwycięzcę tego meczu można było przewidzieć. Zagadką natomiast był rozmiar zwycięstwa. Mecz rozpoczął się od akcji „kosz za kosz”. Przez około siedem minut oglądaliśmy mecz dwóch równorzędnych drużyn. Potem zawodnicy WSHE-Chrobry przeprowadzili dwie składne akcje i po rzucie za trzy punkty Krzysztofa Harlaka i jego rzucie wolnym, zakończyli pierwszą kwartę trzypunktową przewagą. Pozostała część meczu to ciągłe powiększanie przewagi i końcowy wynik 122 : 60.

Do drugiego meczu na parkiet wyszły czwarta i piąta drużyna rozgrywek. W tym interesującym spotkaniu obydwie drużyny zagrały bardzo ambitnie a prowadzenie zmieniało się to w jedną, to w drugą stronę. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis. W drugiej części gry obraz gry niewiele się zmienił, a po dwóch niecelnych rzutach drużyny Antidotum, Leśna Perła po trzeciej kwarcie objęła czteropunktowe prowadzenie. Koniec meczu to zacięta walka z wieloma faulami i rzutami wolnymi, w której końcowe zwycięstwo przypadło graczom z Czerwionki.

Ciekawy przebieg miał również mecz lidera i wicelidera tabeli, który dwoma „trójkami” otworzył D.Prus z ARX. W szeregi lidera wdarło się zdenerwowanie, co skrzętnie wykorzystali podopieczni trenera Grzonki, aby przez dłuższy czas utrzymywać wprawnie nie dużą, ale jednak przewagę. Straty udało się odrobić dopiero w drugiej kwarcie i po pierwszej połowie Kulturalny Klub prowadził jednym punktem. W trzeciej odsłonie nadal trwała ostra walka o każdy punkt, w której prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, a której wynik zakończył się remisowym rezultatem. Gdy na początku czwartej kwarty obraz gry się nie zmieniał, niektórzy przepowiadali możliwą dogrywkę. Wtedy jednak doświadczenie Przemysława Bednarka, Rafała Schinske i Adama Renera wzięło górę. Kulturalny Klub wyraźnie przyspieszył grę, a celne trafienia w/w pozwoliły odnieść siedmiopunktowe zwycięstwo. Drużyna ARX  po tej przegranej straciła drugie miejsce w tabeli na rzecz WSHE-Chrobry.

Sporo emocji dostarczył także kolejny pojedynek, w którym zmierzyły się drużyny Do ostatniej kropli...AKS Tygodnik Rybnicki. Choć zwyciężył faworyt z Rybnika, to przez dłuższy okres gry leszczynianie byli równorzędnym partnerem. Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w czwartej kwarcie, w której lepiej poukładana gra rybniczan pozwoliła na uzyskanie przewagi punktowej i zwycięstwo w meczu.

Próbująca od kilku kolejek nawiązać kontakt z drużynami z górnej części tabeli drużyna Bezimiennych , przystąpiła do meczu z graczami z Czerwionki z przekonaniem, że tym razem się uda. Ale mająca dotychczas na koncie tylko jedno zwycięstwo drużyna SKOK-u nie miała wcale zamiaru się poddać, a wręcz przeciwnie po pierwszej kwarcie objęła czteropunktowe prowadzenie. Nie załamało to jednak rybniczan, którzy w następnych odsłonach nadrobili straty, wyszli na prowadzenie, a chwilami ich przewaga przekraczała nawet dziesięć punktów. Ale im bliżej końca meczu tym prowadzenie stawało się coraz mniejsze. Dopiero w ostatnich minutach udało im się uzyskać kilka punktów i choć czwarta kwarta została wygrana tylko jednym punktem, to końcowy rezultat bardzo ucieszył Bezimiennych, którzy osiągnęli taką samą ilość punktów, co szósta drużyna w tabeli.

WSHE-Chrobry – Youngers Team 122:60 (27:24, 27:12, 31:7, 37:17)

WSHE: K.Harlak-51, D.Janiszewski-26, K.Janiszewski-20, J.Cuber-13

Youngers: K.Kruczek-25, B.Bugla i M.Jakubiak po 9, R.Rychlewski-8.

Antidotum Rybnik – Leśna Perła 69:72 (14:21, 18:11, 23:27, 14:13)

Antidotum: M.Mandowski-21, M.Reszkiewicz-18, R.Janik-10, D.Korba-9

Perła: K.Franczuk-27, M.Master-18, P.Sajdyk-11, M.Łuczak-9.

ARX Rybnik – Kulturalny Klub R-k  59:66 (20:16, 14:19, 15:15, 10:16)

ARX: J.Chołuj-16, M.Grzonka-13, D.Prus-10, M.Majewski i M.Kras po 9

KK: R.Schinske-24, A.Rener-13,P.Bednarek-12, K.Kaczmarczyk-10.

Do ostatniej kropli... – AKS Tygodnik Rybnicki 88:68 (15:17, 21:14, 23:24, 29:13)

Do ostatniej...:: M.Bober-20, J.Marciniak-19, B.Polnik-15, R.Pietrasik-10

AKS: Ł.Stokłosa-18, Ł.Kasprzyk-13, S.Dudek, M.Jarmundowicz i S.Strzelecki po 8.

Bezimienni Rybnik – SKOK Ziemi Rybn. 85:76 (16:20, 27:21, 24:18, 18:17)

Bezimienni: A.Wiwatowski-22, G.Marciniak-17, F.Kruk-13, Ł.Kuruc-7

SKOK: B.Gliński-26, B.Majewski-22, M.Sobala-12, R.Nowicki-5.