Rybniccy żeglarze górą

2008-09-25, Autor:
W ubiegły weekend na Zalewie Zegrzyńskim odbyły się ostatnie w tym sezonie regaty NIVEA Błękitne Żagle. Nie mogło zabraknąć zawodników z Rybnika.

Kasia Harc na trzecim stopniu

podium. Fot. Materiały prasowe.

Na starcie stanęło 109 najmłodszych żeglarzy z 14 klubów z całej Polski. Pogoda pozwoliła na rozegranie 4 wyścigów, co przy tak niskiej temperaturze i tak było dużym sukcesem.

Regaty zdominowali zawodnicy z miejscowego klubu. W pierwszej piątce uplasowało się aż czterech żeglarzy z UKS KUŹNIA. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Igor Fojcik przed Cyprianem Błaszykiem. Trzecie miejsce przypadło zawodnikowi CHKŻ Chojnice – Michałowi Pilarczykowi. Tuż za podium uplasował się Wojtek Bartoniek.

Piąte miejsce przypadło Agnieszce Dubiel, która po raz kolejny zwyciężyła w

Agnieszka Dubiel wygrała

wśród dziewcząt do lat 11.

klasyfikacji dziewcząt do lat 11.

Swój pierwszy duży sukces zanotowała ośmioletnia Kasia Harc zajmując 3 miejsce w klasyfikacji dziewcząt do lat 9.