Siatkarskie wieści

2006-10-18, Autor:
Przedstaiwamy wyniki kolejnych meczów Rybnickiej Amatroskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Wyniki na dzień  13.10.2006 r. - 3 termin

grupa A

9.10 - poniedziałek 18.00

Dwunastka Rybnik 1:3 Salus International

Pierwszy set to badanie przeciwnika Salus w mocno eksperymentalnym składzie bez podstawowego wystawiającego i skrzydłowego ale przeciwnik nie stawia zbyt wielkiego oporu i szybko odskakujemy , niestety końcówka robi się trochę nerwowa. Set drugi to zbytnia nonszalancja i lekceważenie rywala i Dwunastka odskakuje nam na kilka punktów, pod koniec seta zaczynamy walczyć ale jest za późno. Sety trzeci i czwarty to początkowo walka punkt za punkt jednakże chyba doświadczenie wzięło górę i odskakujemy na kilka punktów i potem kontrolujemy sytuację . Ogólnie mecz mógł się podobać bo nie było to jednostronne widowisko. Na pochwałę zasługuję postawa wystawiającego w ekipie Salusa który mimo że normalnie grał na libero zagrał bardzo dobry, równy mecz kierując grą zespołu. Mecz w bardzo sportowej i miłej atmosferze bez żadnych spięć. W setach: 22, - 24, 19, 20. Sędzia Marcin Kirylak ocena 5 (PŚ)

10.10 - wtorek 19.00

Strzelec Gorzyczki 0:3 Albion Team Rybnik

Zaczęło się od 1-5 dla Strzelca, w sumie skończyło się do 11 dla Albionu, co odzwierciedla przebieg seta. 2 set do 16 ,cały czas prowadząc, podobnie 3 -do 20 wprawdzie, ale gdzieś od 19-go punktu wszyscy myśleli o szatni...  Trudno kogokolwiek ocenić, bo wszyscy grali na max 60 % zaangażowania, było dość sporo zmian w każdym secie (min zawsze 3 zmiany), trudno się było porządnie rozgrzać... Sędzia w zasadzie nie miał co sędziować, stąd też ocena może być wysoka. No, koniec I tak napisałem dużo, jak o meczu bez historii... Sędzia Dariusz Wierzgoń ocena 5 (AC)

12.10 - czwartek 18.00

Domel Rybnik 3:0 Team Golejów

DOMEL Rybnik wygrał kolejne spotkanie bez straty seta z TEAM Golejów. Cały mecz przebiegał pod dyktandem zawodników z Domelu, którzy rozegrali świetne zawody przeważając w każdym elemencie gry. Silna zagrywka oraz pewny kontratak pozwoliły na wysoką wygraną. Sędzia Agnieszka Marchel ocena 6 (D)

Beer Team Rybnik 3:1 AZS Rydułtowy

Pierwszy przegrany set w historii meczy rozegranych przez Beer Team na hali w "piątce"… W setach do 15, 20, -23 i 11. Sędzia Andrzej Szruba ocena 4 (A)

12.10 - czwartek 18.30

Kamień Rzędówka 0:3 Fox Pszów

Meczyk Fox-ów z Rzędówką przebiegał w miłej atmosferze tzn. nie było momentu kiedy obie drużyny musiały walczyć słownie o każdy punkt i to mi się najbardziej podobało. Siatkówka na nie najwyższym poziomie, ale w każdym secie Kamień walczył do około 20 punktów. Przewaga fox-ów bez apelacyjna i zwycięstwo w trzech setach. Sędzia Krzysztof Wiwatowski ocena 6 (MT)

13.10 - piątek 18.00

Fox Pszów 3:1 Artus Żory

Bardzo zacięty pojedynek, pierwszy set dla gospodarzy do 18, ale następna odsłona to dominacja Artusa, zaczęliśmy trochę z bojaźnią i skończyło się do 22. Nabraliśmy pewności siebie i zaczęliśmy ten trzeci set na swoim poziomie i do 22 dla Fox. Najbardziej intrygujący set w całym meczu Foxy już prowadziły 6 do 0, aby za chwilę zrobiło się 7 do 7. Końcówka to już gra nerwów i najbardziej z całości zimną krew okazał sędzia, moim skromnym zdaniem przy tak ekscytującym meczu bardzo dobrze pokazywał swoją dominację. 24 - 22 znowu nerwówka, złe rozegranie i 24 - 23. Czas, trochę odpoczynku i następny punkt z lewego ataku bardzo skutecznie zakończył ten bardzo ważny mecz o wejście do I ligi. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 4 (MT)

Power Team Wilcza 0:3 TKKF Piaski

Mecz bez emocji… W setach do 11, 19 i 19. Sędzia Gerard Ogierman ocena 4 (RG)

10.10 - wtorek 18.30

LKS Zabełków Dream Team 1:3 ANT Szkoła Języków Obcych

Pierwszy set w pełni kontrolowany przez drużynę gości. W secie drugim eksperymenty ze składem doprowadziły do nerwowej końcówki i w efekcie ANT przegrywa seta. Dwa ostatnie sety, to nerwowa atmosfera w drużynie gospodarzy i lekkie zamieszanie w drużynie gości. Set 3, wygrany przez "Mrówki" do 22. W ostatnim secie ANT nie pozostawił złudzeń, kto jest lepszy w tym spotkaniu, w dodatku kontuzja jednego z graczy Dream Teamu, pomieszała szyki gospodarzom. Seria asów atakującego gości, tylko potwierdziła tą przewagę, w wyniku czego ANT spokojnie wygrywa seta i cały mecz. W setach 20:25, 25:23, 22:25, 18:25. Sędzia Grzegórzek Michał ocena 6 (GW)

12.10 - czwartek 17.30

UKS Czuchów 3:0 Power Team Wilcza

Faworyci pewnie wygrali z nową ekipą ligi 3:0, po zmianach taktycznych i szukaniu tego pewnego składu Czuchów na początku każdego seta miał pewne problemy lecz po 10-tym punkcie wszystko się zmieniło i  UKS mógł spokojnie grać swoje wygrywając sety do 13,19 i 22. Sędzia Adam Potempa ocena 3 (AP)

Świerklany Żywiec Zdrój 3:0 UKS Czuchów

Świerklany Zdrój nadal bez straty seta... Sędzia Rafał Kurzawa ocena 4 (A)

Top Ten Rybnik 3:2 Rafbol Żernica

Pierwsze dwa sety Rafbol na stojąco, kolejne wreszcie na swoim poziomie, ale w końcówce zabrakło zimnej krwi, a była przewaga czterema punktami… W setach 25:17, 25:21, 26:28, 23:25 i 15:13. Sędzia Agnieszka Marchel ocena 4 (RW)

10.10 - wtorek 18.00

Jedynka Jankowice 0:3 Beer Team II Rybnik

Mecz w dobrej atmosferze, Beer zagrał w pełnym składzie i wykorzystał przewagę na środku siatki... Sędzia Jacek Matczak ocena 5 (PS)

11.10 - środa 19.00

TKKF Mors Jastrzębie 3:0 Żernica II Team

Gościom z Żernicy wyraźnie nie leży sala w Żorach, a gospodarze do tej pory nie zyskali nic na gościnności. Usprawiedliwieniem jest pośpiech, by obejrzeć polskich piłkarzy jak sobie radzą z Portugalczykami. W Chorzowie można mówić o cudzie, w Żorach raczej zgodnie z przewidywaniami mecz pt. "szybkie trzy zero". W pierwszym secie jeden z jastrzębskich zawodników zdemolował drużynę przyjezdną zagrywką (seria ponad 10 zagrywek) i skończyło się do 14. W dalszych dwóch partiach gospodarze mieszali składem i zakończyli oba sety na swoją korzyść pewnie do 22. Sędzia Marian Żyliński ocena 6 (ŁS)