Siatkarze na parkiecie

2006-10-05, Autor:
Ruszył kolejny sezon Amatroskiej Ligi Piłki Siatkowej. Wyniki meczów wraz z tabelami będą regularnie umieszczane w naszym portalu.

grupa A

18.09      poniedziałek 18.00

Team Golejów 0:3 Dwunastka Rybnik

Liga ruszyła! Dwunastka po zaciętej walce pokonała w trzech setach gospodarzy i tym samym wywiozła cenne punkty z Golejowa. Goście przystąpili do meczu w nowym ustawieniu, które ustawiał zaprzyjaźniony "Domelowiec". Każdy set rozpoczynał się od prowadzenia gości, jednakże w miarę upływu czasu gra gości była coraz bardziej poukładana co pozwoliło na wygranie każdej partii i całego meczu. Sędzia Bogdan Skupień ocena - 5. (RC)

20.09      środa 18.00

Salus International 3:1 Strzelec Gorzyczki

Salus pod nową nazwą i na nowej hali - wygrywa... Sędzia Joanna Maciończyk ocena - 4. (A)

21.09      czwartek 19.00

Albion Team Rybnik 3:0 Leon Internet Radlin

Szybki mecz, Albion pod każdym względem był lepszy, w ataku, w obronie, w bloku. Oni tworzyli drużynę a my zbieraninę ludzi, nawet nie można powiedzieć że chcących grać w siatkówce. Nie było chęci gry, wszyscy tak jakby przestraszeni meczem. Jedynym naszym tłumaczeniem jest fakt ze wypadło nam połowa składu, jednak nie chcieliśmy zacząć rozgrywek od przekładania meczu. Myślę ze później będzie lepiej.  (AS)  Debiutujący w rozgrywkach goście nie byli w stanie nawiązać walki z dobrze dysponowanym Albionem, mimo obecności wielu ogranych gwiazd RALS'u. Pierwszy set kończy się do 17. W drugim do 18. Trzeci set to dokonanie dzieła zniszczenia, na parkiet wchodzą zmiennicy i grają nie gorzej od poprzedników! Set do 17. Podkreślić należy że ekipa Leon Internet była nieco osłabiona. W Albionie na wyróżnienie zasługuje cała drużyna! Zwłaszcza środkowi. (DP) Sędzia Andrzej Szruba ocena - 5.

25.09   poniedziałek 18.00

Dwunastka Rybnik 0:3 Domel Rybnik

Przemysław Kaznocha (Domel) wraz z drużyną nie zastosował taryfy ulgowej dla swoich kolegów z pracy i ich przyjaciół. Goście zgodnie z przewidywaniami pewnie pokonali gospodarzy, którzy testowali nową salę w Boguszowicach (Gimnazjum nr 7), na której to prawdopodobnie rozegrają resztę swoich meczy. W pierwszym secie walka punkt za punkt do stanu 15:15, lecz końcówka zdecydowania należała do gości. Następne odsłony to już pełna kontrola nad przebiegiem spotkania w wykonaniu V-ce mistrzów Śląska.  Sędzia Mirosław Szweda ocena - 4. (RC)

25.09      poniedziałek 18.00

Team Golejów 3:1 Strzelec Gorzyczki

Licznie zgromadzona publiczność przeżywała huśtawkę nastrojów. Podobnie też wyglądała gra na boisku. Pierwszy set od początku do końca na stronę gości. Dwa kolejne sety tylko momentami stały na dobrym poziomie, te z kolei na stronę gospodarza. Czwarty set to zdecydowana przewaga gospodarzy, lecz kilka błędów doprowadziło do bardzo nerwowej końcówki w której to jednak lepsza okazała się młoda drużyna z Golejowa. W setach do  -22, 20, 16 i 24. Sędzia Bogdan Skupień ocena - 5. (ZR)

27.09      środa 18.00

Salus International 1:3 Leon Internet Radlin

Pierwsze zwycięstwo Leona w historii występów w Lidze... Sędzia Daniel Misztal - ocena 4 (A)

Beer Team Rybnik 3:0 Young Team

Najstarsza drużyna w Lidze podejmowała najmłodszą drużynę… Młodość nie wytrzymała presji i poległa w setach do 10, 10 i 13… Sędzia Andrzej Szruba - ocena 5 (A)

28.09      czwartek 19.00

Artus Żory 3:0 Kamień Rzędówka

Artus wystartował z wysokiego C... W setach do 12, 22, -26 i 16. Sędzia Aleksander Sładczyk - ocena 5 (A)

29.09      piątek 18.00

Fox Pszów 3:1 AZS Rydułtowy

Mecz Foxów z Rydułtowami to początek rozgrywek dla obu drużyn. Pierwsze koty za płoty, ale lepsi okazali się Foxy. Mecz zacięty zwłaszcza w 3 secie gdzie prowadzenie AZS-u było już 5-cio punktowe, ale Foxi zdołali jeszcze w końcówce wyrównać stan meczu po 23. Końcówka jednak należała do Rydułtów. Tak więc 28:26. Czwarta odsłona to już kontrola gry przez drużynę z Pszowa i po paru dobrych końcowych blokach stan meczu 3:1 dla Fox. Sędzia Stanisław Marchlewski - ocena 4 (MT)

LKS Zabełków Dream Team 0:3 TKKF Piaski-Hotel Politański

Hotel-Piaski skorzystały z gościnności drużyny z Zabełkowa i kontrolując w każdym secie grę wygrywają całe spotkanie 3:0. Sędzia Adam Grzegórzek ocena 4.

Świerklany Żywiec Zdrój 3:0 Power Team Wilcza

Mecz szybki, najwyraźniej trema 1-go meczu ligowego "zjadła" nowy zespół z Wilczy. Wcześniejsza kontuzja głównego rozgrywającego nie pozwoliła mu na grę, wystawiał rezerwowy. Dopiero w 3-im secie przegranym do 19, POWER Team się obudził i nawiązał wyrównaną walkę. Jednak było za późno, doświadczony przeciwnik nie oddał żadnego seta.  W setach do 11, 11 i 19. Sędzia Janusz Kuczera ocena 5 (TS)

28.09      czwartek 17.30

UKS Czuchów 3:1 ANT Szkoła Języków Obcych

Gospodarze po przegranym secie do 17 wzięli sobie do serca ze to spotkanie trzeba wygrać i jest to walka o cenne punkty. W drugim secie zrewanżowali się przyjezdnym wygrywając do 12.kolejny set był już bardzo zacięty ale gospodarze znowu wyszli zwycięsko. Czwarty set to walka punkt za punkt, ale po 18-stym punkcie gospodarze doprowadzili do trzypunktowego prowadzenia i set zakończył się do 21. a cały mecz 3;1 dla młodych zawodników z Czuchowa. Sędzia Tobiasz Niecko ocena  5 (AP)

Jedynka Jankowice 0:3 Top Ten Rybnik

Zgłaszająca aspiracje do I ligi drużyna gospodarzy postawiła twarde warunki doświadczonej ekipie Top Ten. Mecz stał na wysokim poziomie. Jedynka bardzo ambitnie i ofiarnie w obronie - Top Ten lepszy w bloku i ten element chyba przechylił szalę zwycięstwa. W setach do 23, 21 i 18. Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 4. (DF)

27.09      środa  20.00

Żernica II Team 3:2 Beer Team II Rybnik

Mecz bardzo zacięty, w dwóch pierwszych setach wygrywa Beer Team ale nie potrafi zakończyć meczu. O zwycięstwie gospodarzy przesądziła bardzo dobra zagrywka. Sędzia Jacek Matczak ocena - 5 (A)

27.09   środa 19.00

TKKF Mors Jastrzębie 3:0 Rafbol Żernica

I gdzie ta tradycyjna, polska gościnność? TKKF MORS nie ugościł drużyny Rafbol Żernica jak należy. Goście przyjechali do Żor aż spod Gliwic i niestety po krótkim, meczu zmuszeni byli wracać do domu. W obu drużynach było widać jeszcze wakacyjną formę, która miejmy nadzieję z meczu na mecz będzie wzrastać. Pierwszy i trzeci set gładko dla gospodarzy, w drugim bardziej wyrównanie, ale trzymając rękę na pulsie TKKF MORS zwyciężył. W setach do 15; 23; 18. Sędzia Marian Żyliński ocena 5 (ŁS)