Słaby początek

2006-12-12, Autor:
Mecz koszykarek RMKS Rybnik ze Stalową Wolą był ostatnim sprawdzianem przed spotkaniem z najgroźniejszym rywalem – Koroną Kraków.

Sobotnie spotkanie nie zaczęło się dla naszych zawodniczek rewelacyjnie. Po 3 minutach sennej gry rybniczanki przegrywały 2:5. W tym momencie nastąpiło chwilowe przebudzenie, a sygnał do ataku dała celnym rzutem zza lini 6,25 Karolina Żurkowska. Rybniczanki zdobyły 9 punktów z rzędu i objęły prowadzenie 11:5. Jak się okazało, prowadzenia tego nie oddały już do końca spotkania. Kwarta ta jednak do końca była bardzo wyrównana. Młode i ambitne dziewczyny ze Stalowej Woli nie dały się rozpędził rybnickiej maszynie i po 10 minutach na tablicy wyników widniał wynik 20:16 dla podopiecznych trenera Mirosława Orczyka.

W drugiej kwarcie wszystko powoli wracało do normy. Zawodniczki RMKS-u stopniowo zaczęły narzucać swój styl gry i dominować na parkiecie. Pierwsze 7 minut tej części gry nasze dziewczyny wygrały 13:2, powiększając tym samym przewagę do 15 punktów (33:18). W końcówce kwarty celnymi trójkami popisały się jeszcze Żurkowska oraz Aleksandra Lewoń i do szatni gospodynie schodziły prowadząc 41:23.

Drugą połowę fenomenalnie rozpoczęła Joanna Szymczak-Górzyńska. Nasza środkowa dominowała na obu tablicach. Zbierała wszystkie piłki, zdobyła 9 punktów i zapisała na swoim koncie kilka przechwytów. Jej znakomita dyspozycja bardzo pozytywnie wpłynęła na koleżanki z drużyny, które zaczęły grać agresywniej w obronie co przyniosło efekty. Drużyna ze Stalowej Woli w tej części meczu trafiła zaledwie jeden rzut z gry. Na 8 punktow w kwarcie, 6 padło z linii rzutów osobistych. Przed ostatnią kwartą RMKS UTEX prowadził ze Stalą 64:31.

Ostatnią kwartę rybniczanki zaczęły bardzo dobrze. Pierwsze 5 minut tej kwart to run naszej drużyny 17:1, a wynik brzmiał w tym momencie 81:34. Od tej chwili nasze dziewczyny zeolniły tempo. Moment rozluźnienia zawodniczek RMKS-u wykorzystały przyjezdne, które rzuciły się do odrobienia jak największej ilości punktów. Ostatecznie kwarta ta zakończyła się zwycięstwem naszej drużyny 28:18, a w całym meczu RMKS UTEX Rybnik pokonał ZKS Stal Stalową Wolę 92:49.

RMKS UTEX Rybnik - ZKS Stal Stalowa Wola 92:49 (20:16, 21:7, 23:8, 28:18)

RMKS : Joanna Szymczak-Górzyńska 15, Aleksandra Lewoń 14, Karolina Żurkowska 12, Karolina Kozak 9, Agata Oskwarek 8, Paulina Dąbkowska 8, Agnieszka Jaroszewicz 7, Anna Sękowska 5, Małgorzata Chomicka 4, Joanna Czajkowska 4, Edyta Kosmal 4, Iwona Szymik 2

Stal : Beata Bąk 15, Katarzyna Wydra 7, Agata Czopor 6, Urszula Rosochacka 6, Sabina Parus 6, Marta Gołąbek 6, Marta Borówka 2, Wiktoria Niemiec 1, MAłgorzata Szostak 0, Adrianna Karlik 0

A już w najbliższą sobotę rybniczanki rozegrają wyjazdowe spotkanie z najgroźniejszym rywalem – Koroną Kraków.