Tuż za podium

2008-05-08, Autor:
Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szermierce rywalizowało czterech zawodników RMKS- Rybnik.

Od lewej: Maciej Kotas

i Kamil Naszkowski.

W miniony weekend w Obornikach Śląskich odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w szermierce będąca jednocześnie Mistrzostwami  Polski juniorów młodszych. W OOM stratowało 48 najlepszych zawodników z całej Polski wyłonionych z turniejów  kwalifikacyjnych, które odbywały się w ciągu całego roku. Nasze miasto reprezentowało czterech szpadzistów z Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego: Maciej Brewczyk, Maciej Kotas, Krystian Fajkis i  Kamil Naszkowski.

W pierwszym dniu zawodów rozegrany został turniej indywidualny w którym najlepiej spisali się Maciej KotasKamil Naszkowski zajmując odpowiednio 5 i 7 miejsce. W całym turnieju Maciek i Kamil walczyli znakomicie i dopiero w walce o strefę medalową przegrali swoje pucharowe pojedynki. Ostatecznie zajęli miejsca poza podium. Dwóch pozostałych naszych zawodników - Krystian Fajkis i Maciej Brewczyk zajęło odpowiednio 15 i 28 miejsce.

Ćwierćfinały:
Jan Ćwik (KKS Kraków)
- Adrian Dziedzic (Muszkieter Gliwice) 15:11

Jan Wenglarczyk (Piast Gliwice)
- Kamil Naszkowski (RMKS Rybnik) 15:9

Aleksander Staszulonek (Muszkieter Gliwice)

2 Krzysztof Rokosz (Muszkieter Gliwice)
3 Aleksander Staszulonek (Muszkieter Gliwice)
3 Jan Wenglarczyk (Piast Gliwice)
5 Maciek  Kotas (RMKS Rybnik)
6 Oskar Metza (MKS Kusy Szczecin)
7 Kamil Naszkowski (RMKS Rybnik)
8 Adrian Dziedzic (Muszkieter Gliwice)

W drugim dniu zawodów rozegrany został turniej drużynowy, w którym startowali zawodnicy RMKS-u Rybnik w składzie Brewczyk, Fajkis, Kotas, Naszkowski. W pierwszym meczu nasi reprezentanci spotkali się z bardzo silną i wyrównaną drużyną Kusego Szczecin i po bardzo emocjonujących walkach wygrali o wejście do „strefy medalowej”  45:43. W walce o finał nasi zawodnicy musieli zmierzyć  się z drużyną II KKS Kraków. W tym dniu drużyna KKS okazała się zbyt silna i RMKS przegrał 32:45. W walce o brązowy medal rybniczanie po wyrównanym pojedynku przegrali z Piastem Gliwice 41:45 i ostatecznie zajęli IV miejsce w OOM.