Utex ROW wygrał w Pruszkowie

2010-02-28, Autor:
W 23. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy Utex ROW Rybnik wygrał w Pruszkowie z Liderem 99:56.

Mecz w Pruszkowie lepiej rozpoczęły gospodynie, ale szybko do głosu doszły rybniczanki. Po pierwszej kwarcie prowadziły przyjezdne 24:13. Drugie 10 minut to dominacja zawodniczek Lidera, które odrobiły straty i wyszły nawet na prowadzanie 29:28. Wtedy do roboty wzięły się koszykarki Mirosława Orczyka. Na przerwę to one schodziły z prowadzeniem 42:35. Druga połowa to popis gry rybniczanek. – Dziewczyny zagrały znakomicie. W obronie super. Wszystkie pokazały się z bardzo dobrej strony - powiedział na oficjalnej stronie klubu drugi trener, Adam Rener. Tym samym Utex ROW wygrał bardzo ważny mecz w Pruszkowie 99:56 i awansował na 7. miejsce w tabeli FGE. Już tylko jakaś katastrofa mogłaby zepchnąć rybniczanki poza pierwszą ósemkę po rundzie zasadniczej. Przy dobrej postawie jest nawet szansa na 6. miejsce.

Blachy Pruszyński Lider Pruszków - KK Utex ROW Rybnik 56:99 (13:24, 22:18, 10:27, 11:30)

Utex ROW: D. Hampton 21, K. Krężel 19, M. Koc 19, N. Bell 16, W. Boddie 12, A. Jaroszewicz 6, K. Suknarowska 3, K. Stanek 3, M. Sibora 0.

Blachy Pruszyński Lider Pruszków: D. Sissoko 21, A. Shields 18, A. Kuncewicz 5, J. Górzyńska-Szymczak 4, M. Pułtorak 3, P. Dąbkowska 3, M. Bibrzycka 2, D. Criner 0, K. Cymmer 0, M. Dabović 0, L. Kopczyk 0, K. Bednarczyk 0.