Podczas gdy w Japonii polscy siatkarze zdobywali tytuł Wicemistrzów Świata, w Rybniku rozegrano kolejne spotkania Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Wyniki na dzień  1. 12. 2006 r.  -  11 termin

grupa A

27.11   poniedziałek 18.00
Team Golejów 0:3 Domel Rybnik

Pierwszy set punkt za punkt, młoda drużyna z Golejowa nawet obejmuje prowadzenie z mistrzem ligi 22:20 jednak końcówka należała do weteranów i wynik 25:23. Drugi set to również gra punkt za punkt, przy remisie 22:22 Domel zdobywa 3 punkty i niestety jest już 2:0. W trzecim secie nieco nerwowym Domel gładko zwycięża do 14.  Sędzia Skupień Bogdan ocena 3 (ZR)

28.11   wtorek 19.30
Albion Team Rybnik 3:0 Strzelec Gorzyczki

Pierwszy set dość gładko dla grających przeciętnie ale solidnie gospodarzy. Strzelec rozpoczął z animuszem set drugi i zdobył nawet kilkupunktowe prowadzenie które utrzymywał przez jakiś czas. Gospodarze nie bardzo utrudniali zadanie Strzelcom, psując seriami zagrywki i marnując proste piłki. Przy stanie 12-8 dla Strzelca czas dla Albionu i seria kilku mocnych, precyzyjnych zagrywek rozgrywającego gospodarzy i Albion uzyskuje prowadzenie, którego nie oddaje do końca. Set trzeci to już poprawa każdego elementu gry gospodarzy, którzy przetaczają się po przeciwniku niczym Polska po Serbii... Ogólnie mecz w sympatycznej atmosferze, ale na średnim poziomie. W trzecim secie kilka rzeczywiście efektownych akcji w wykonaniu gospodarzy. W setach do 18, 19 i 13.  Sędzia Andrzej Szruba ocena 5 (DP)

29.11   środa 18.00
Salus International 3:0 Dwunastka Rybnik

Mecz fair po obu stronach siatki przebiegał w przyjaznej atmosferze lecz emocji i walki nie zabrakło. Gospodarze zagrali dobre spotkanie i tym samym okazali się troszkę za silni dla drużyny przyjezdnej, której chyba brakło zimnej krwi w końcówkach setów.  Sędzia Michał Kudliński ocena 3 (RC)

Fox Pszów 3:0 Kamień Rzędówka

W setach do 11, 17 i 22, pomimo bardzo ambitnej postawy zawodników z Kamienia...  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 4 (A)

Young Team 0:3 Artus Żory

W setach do 11, 7 i 12.  Sędzia Radomir Garbaciak ocena 4 (A)

ANT Szkoła Języków Obcych 3:1 LKS Zabełków Dream Team

Mecz rozegrany w spokojnej i przyjacielskiej atmosferze. Pierwszy set dla gospodarzy, goście ani razu nie zagrozili ANT-om. Set drugi to małe przemeblowanie w składzie ANT i znalazło to odzwierciedlenie w wyniku. Zabełków spokojnie wygrywa seta, nie popełniając prawie żadnych własnych błędów. W 3 secie ANT powraca do podstawowego ustawienia i nie daje żadnych złudzeń ambitnie grającym gościom. Kilka zdobytych pkt przewagi na początku partii i do końca gra punkt za punkt. Ostatniego seta Zabełków rozpoczyna minimalnym prowadzeniem. Zanosiło się na 5 seta, jednak gospodarze proszą o czas i ze stanu 19:22 wychodzą na 25:22. Tym imponującym akcentem kończąc seta i cały mecz. W setach 25:17, 17:25, 25:21 i 25:22.  Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 6 (GW)

30.11   czwartek 17.30
UKS Czuchów 1:3 Świerklany Żywiec Zdrój

Mecz przebiegał pod dyktando Gości aż do trzeciego seta gdy młodzi gracze postanowili urwać honorowego seta i wyjść z tego meczu z twarzą...  Sędzia Janusz Kuczera ocena 5 (AP)

1.12     piątek 18.15
TKKF Piaski 3:0 Power Team Wilcza

Mecz bez historii, łatwe zwycięstwo gospodarzy.  Sędzia Marcin Gołąbek ocena 5 (A)

Beer Team II Rybnik 3:1 Jedynka Jankowice

Pierwszy set to duża przewaga gospodarzy i wygrana do 15. W drugim secie zaskoczyła zagrywka zawodnikom Jedynki i to oni cieszyli się z wygrania seta do 17. Set trzeci i czwarty to walka punkt za punkt, bardzo dużo pięknych obron i tylko końcówki setów zadecydowały o zwycięstwie Beer Teamu Dwa. W setach do 15, -17, 22 i 23.  Sędzia Jacek Matczak (Mikołaj) ocena 5 (A)

28.11   wtorek 17.45
Rafbol Żernica 1:3 Top Ten Rybnik

Top Ten pomimo gry w bardzo eksperymentalnym składzie wygrywa "za trzy"...  Sędzia Monika Pazuniak ocena 4 (A)

29.11   środa  20.00
Żernica II Team 0:3 TKKF Mors Jastrzębie

Gospodarze stawiali mocny opór, ale przewaga gości w ataku była znacząca… W setach do 20, 18 i 19.  Sędzia Rafał Rychter ocena 5 (A)