W trzech grupach Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej zapadły ostateczne rozstrzygnięcia.

grupa A

11.12   poniedziałek 18.00
Teram Golejów 2:3 Salus International

Po tym mecz Salus stracił szanse na pierwszą ligę i już szykuje się na mistrza drugiej. Mecz wyrównany co widać po punktacji (no oprócz tie breaka) jednak powinien się skończyć w trzech setach dla Salusa. Brak podstawowego rozgrywającego i chyba słabszy dzień drużyny Salusa doprowadził do 5 setów . Jednak ostatni set pokazał kto powinien ten mecz wygrać wynik 15 : 3 mówi sam za siebie  Jedna nieprzyjemna sprawa to słowo do młodych zawodników Golejowa , zasady fair play są mile widziane na boisku i przyznanie się do bloku nikomu nie zaszkodzi. Sędzia nie wszystko zauważy ale samo przyznanie się zawodnika już wiele znaczy i na pewno taka osoba dostanie brawa za przyznanie się. Na pewno jest to milsze niż krzyki i nerwy, a strata jednego punktu naprawdę nie boli... W setach 24/26 . 21/25 . 27/25 . 25/20 . 3/15.  Sędzia Bogdan Skupień ocena 4 (ZR)

12.12   wtorek 19.30
Albion Team Rybnik 3:0 Dwunastka Rybnik

Mecz toczony w przyjaznej i sympatycznej atmosferze, przede wszystkim bardzo fair z obu stron. I set ostro rozpoczęty przez gospodarzy i szybkie zwycięstwo do 16. Drugi set to ambitna walka gości i mocne uderzenie od początku seta... 4:0 dla przyjezdnych, po chwili 6:4 dla gospodarzy... od tego momentu wynik oscylował koło remisu, końcówka znowu zdecydowanie dla gospodarzy i wygrana do 22, w trzecim secie Dwunastka zagrała bez wiary i walki, przewaga Albionu wynosiła nawet 9-10 pkt. Krótki AlbionShow pozwolił gościom odrobić kilka punktów, ale tym razem obyło się bez horroru i skuteczny atak wracającego do formy Maria zakończył sprawę do 19. Po tym jak Salus stracił punkta w Golejowie, sprawa awansu z gr A wydaje się być przesądzona, ale jeszcze nie definitywnie...  Sędzia Andrzej Szruba ocena 6 (DP)

13.12   środa 18.00
Salus International 3:0 Team Golejów

Dzisiaj Golejów przekonał się że poniedziałkowy mecz to była niedyspozycja Salusa i przegrał 3:0. Dziękujemy chłopakom z Golejowa za dobre zawody!  Sędzia Mikołaj ma predyspozycje na sędziego extraklasy bo udzielał zawodnikom fachowych reprymend słownych i o pomyłkach nie było mowy.  Sędzia Jacek Matczak (Mikołaj) ocena 6 (K)

14.12   czwartek 18.00
Domel Rybnik 3:2 Leon Internet Radlin

Domel wygrywa z Leonem, ale tylko 3-2. Pierwsze dwa sety dla Domela, w pierwszym ciągła 2-4 przewaga Leona, końcówka jednak należy do mistrza. I zwycięstwo chyba do 21. Set drugi bez historii Domel miażdży do 11. No a potem to coś takiego jak Albionshow, kontrolujemy sytuację i nagle stop orkiestra szwagra biją, zacięło się i ni w ząb nie szło, bubu do 22, set czwarty kopia 3 i robi nam się w meczu 2-2. Tie break to już inna bajka odskakujemy na 3 pkt. i spokojnie dowozimy prowadzenie do zmiany stron, a później sukcesywnie powiększamy przewagę i wygrywamy seta do 9,a cały mecz 3-2. Masa błędów własnych, zepsute zagrywki, siatki jakieś, ale wydaję mi się, że dobrze jak na nas zagraliśmy w obronie.  Sędzia Agnieszka Marchel ocena 6 (JO)

Artus Żory 3:2 Beer Team Rybnik

Jak przystało na pojedynek weteranów Ligi - emocji nie brakowało, tradycyjnie już rozegrano pięć setów… Pierwszy set grany z przewagą Beer Teamu, ale w końcówce kilka skutecznych bloków przesądza o zwycięstwie Artusa do 23. Drugi set znowu z przewagą Beerów, ale w końcówce Artus przyśpiesza. Przy stanie 21-19 dla Artusa, Adam rozgrywający z Żor skręca nogę (dramat), ale o dziwo Artus spręża się i wygrywa tego seta do 22. Trzeci set dla Beerów. Czwarty to wręcz demolka, ekipa z Rybnika wygrywa do 13. wydawało się że Artus już się nie podniesie, ale piąty set należał do nich, po ostrym początku prowadzili już 9-2 by wygrać tego seta do 11.   Sędzia Marian Żyliński ocena 3 (A)

14.12   czwartek 18.30
Kamień Rzędówka 1:3 AZS Rydułtowy

Bardzo nerwowy mecz po obu stronach siatki chyba ranga spotkania dała się we znaki. Pierwszy set to bardzo zacięta walka, Goście w pierwszej części seta odskakują na kilka punktów Rzędówce jednakże zbyt duża ilość błędów własnych doprowadza do szybkiego wyrównania i przy stanie 20:20 pojedynek zaczyna się od początku, końcówka bardzo "zażarta" w konsekwencji lepsi Gospodarze 26:24. Dwie kolejne odsłony tegoż jakże ważnego spotkania pod dyktando "Rydułtowików". Czwarty set pokazał, że Rzędówka to drużyna z "Twardego" Kamienia umiejąca solidnie stawiać opór Przyjezdnym, niestety końcówka seta bardzo nieudana. W setach 25:24, 15:25, 18:25, 20:25.  Sędzia Zdzisław Sołtys ocena 4. (RH)

Fox Pszów 3:0 Young Team (walkower)

Problemy z komunikacją publiczną spowodowały, że Młoda drużyna nie dojechała do Pszowa - walkower…

ANT Szkoła Języków Obcych 3:1 Power Team Wilcza

Mecz w spokojnej atmosferze, przez co momentami gra nie zachwycała. Początek meczu dla gospodarzy, którzy dzięki dobrej zagrywce i grze blokiem uzyskali kilkupunktową przewagę. Taka zaliczka wystarczyła do wygrania spokojnie 1 seta. Set drugi to walka punkt za punkt, drużyny zmieniały się na prowadzeniu. Ostatecznie zwyciężyli goście, którzy popełnili mniej błędów w tym secie. Set trzeci podobny do poprzedniego, z tą różnicą, że wygrali gospodarze. W ostatnim secie "Mrówki" chciały udowodnić kto jest lepszy tego dnia, wskutek czego wygrały seta i cały mecz 3:1. W setach 25:18, 23:25, 25:23, 25:21.  Sędzia Krzysztof Paszek ocena 6 (GW)

LKS Zabełków Dream Team 3:0 UKS Czuchów (walkower)

Niestety Czuchów oddał mecz walkowerem…

15.12   piątek 18.15
TKKF Piaski 0:3 Świerklany Żywiec Zdrój

Piątkowy pojedynek miedzy Piaskami a Świerklanami miał być rewanżem za mecz w 1 rundzie - niestety tylko miał być - Spotkanie wyraźnie pod dyktando wicemistrzów, kąśliwa i skuteczna zagrywka, dobry blok i atak sprawiły że Piaskom nie udało się znaleźć recepty na wygranie choćby seta. Całe spotkanie przegrywamy 3:0 w setach do 17, 20 i 18.  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5 (RG)

Beer Team II Rybnik 0:3 TKKF Mors Jastrzębie

Jeżeli TKKF MORS Jastrzębie wygra w zaległym spotkaniu z TOP TEN w środę, dzisiejszy mecz przeciwko BEER II Team Rybnik należy uznać za potyczkę I-ligowców. Po słabych początkach setów i wyrównanej walce do połowy każdej z odsłon, dalsza część wszystkich partii przebiegała pod dyktando gości z Jastrzębia. W setach do 20, 19 i 17. W III secie secie MORSy straciły przyjmującego - skręcenie kostki. Mąka - szybkiego powrotu do zdrowia!  Sędzia Jacek Matczak (Mikołaj) ocena 5 (ŁS)

11.12   poniedziałek 18.30
Top Ten Rybnik 3:1 Żernica II Team

Mecz wyrównany tylko i wyłącznie w pierwszym secie. Reszta gry z  przewagą gospodarzy. Żernica niestety nie sprawiła niespodzianki.  Sędzia Mirosław Smól ocena 5 (SL)

12.12   wtorek 18.00
Jedynka Jankowice 3:2 Rafbol Żernica

Mecz, który toczył się w bardzo nerwowej atmosferze zasłużenie wygrywa Jedynka 3:2. Największe emocje w secie czwartym, gospodarze prowadzili w setach już 2:1 i przy stanie 24:21 nie potrafili zdobyć jednego punktu, w efekcie czego przegrali 29:31. Goście nie poszli za ciosem i przegrali w secie piątym. Jedynka przystąpiła do meczu z Rafbolem bardzo zmobilizowana, zagrała w najsilniejszym składzie (jak w poprzednim sezonie), walcząc tak od początku rozgrywek na pewno zapewnili by sobie awans do pierwszej ligi. Nerwówka była, no ale trudno jej sobie nie wyobrazić w meczu, który decyduje o awansie do drugiej ligi.  Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 5. (RW)

13.12   środa 19.00
TKKF Mors Jastrzębie 3:0 Top Ten Rybnik

W meczu o I Ligę TOP TEN nie podjął równorzędnej walki i przegrał w Żorach 3:0. W I secie zawodnicy MORSa, przez własne błędy nie wykorzystali czterech piłek setowych i dopiero piąta dała im wygraną do 24. W drugim, najbardziej wyrównanym secie, gospodarze zwyciężyli do 23. I w ostatniej odsłonie MORS gładko wygrywa z Gośćmi z Rybnika do 14. Tym samym TKKF MORS bez straty seta rozpocznie walkę w I Lidze, a Top Ten będzie walczył o mistrzostwo II Ligi.  Sędzia Zdzisław Siwiec ocena 5 (ŁS)

TKKF Mors Jastrzębie 3:0 Jedynka Jankowice

Jedynka jednak odpuszcza ten mecz, pomimo dostania drugiej szansy…