Wpadka w Golejowie

2006-12-11, Autor:
Niecodzienny przebieg miał mecz Teamu Golejów z Albionem Rybnik w kolejnej serii spotkań rybnickiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej.

grupa A

4.12     poniedziałek 18.00
Team Golejów 1:3 Albion Team Rybnik

Młoda drużyna z Golejowa nękana chorobami do ostatnich minut walczyła o to by mecz mógł się w ogóle odbyć!  Drużyna z Golejowa postawiła wysokie wymagania drużynie przyjezdnej, która pojawiła się w pełnym składzie. W pierwszym secie drużyna przyjezdna wygrywa 25:18, ale to było ostanie tak wielkie zwycięstwo w secie i już tu pojawiło się wiele kontrowersyjnych sytuacji. Drugi set zwycięstwo Albionu do 22. Kolejny set popisowa gra osłabionej mocno drużyny z Golejowa i zwycięstwo 26:24 i udowodnienie, że przeciwnik nie taki straszny. W czwartym secie nastąpiła jednak najbardziej kontrowersyjna sytuacja i to przy wyniku 27:26 dla Albionu. Piłka po stronie Golejowa rozegranie na krótką blok, piłka pozostaje na boisku drużyny Albionu, zawodnik Albionu podrzuca piłkę otwartymi dłońmi w górę i Albion kończy atakiem...  Sędzia Mariusz Piątek ocena 1 (ZR)

Mecz rozegrany w warunkach urągających powadze nawet lidze amatorskiej. Siatka zawieszona kilkanaście cm poniżej normy! Antenki niezamocowane, mecz rozpoczęty z godzinnym poślizgiem bo nie było czym naciągnąć siatki! Sędzia nie miał pojęcia o siatkówce...  Rzeczywiście nasza forma daleka od pierwszoligowej, ale wydaje mi się, że ambitni chłopcy z Golejowa powinni jednak sporo się nauczyć... PANOWIE SZANUJMY SIĘ NAWZAJEM!!! (DP)

5.12     wtorek 19.00
Strzelec Gorzyczki 1:3 Leon Internet Radlin

W meczu pomiędzy Strzelcem a LEONem lepsi okazali się goście. Wygrali oni mecz 3:1... ale myślę że napsuliśmy im troszkę nerwów . Faktem jest że Strzelec zajmuje ostatnie miejsce  w grupie A... ale drużyna powstała na kilka dni przed startem ligi... i w sporej części z graczy mających wcześniej mało wspólnego z siatkówką. Brakuje nam trochę ogrania, zgrania się i TRENINGÓW! ALE... walczymy i udaje nam się urwać seta i napsuć trochę w szykach takich drużyn jak DOMEL czy LEON... Jeszcze raz dziękuję drużynie Leona za dobrą sportową walkę i grę fair play... myślę że mecz mógł się podobać, było kilka ciekawych wymian... soczystych ataków i bloków.  Sędzia Marek Mikrut ocena 5 (ZW)

AZS Rydułtowy 0:3 Beer Team Rybnik

W ramach rozgrzewki przed meczowej drużyna Beer Teamu spotkała się ze Świętym Mikołajem w barze Pod Trojakiem… Ale na mecz zdążyli! W setach do 18, 18 i 15.  Sędzia Tomasz Habram ocena 5 (A)

7.12     czwartek 18.30
Kamień Rzędówka 3:1 Young Team

To historyczny moment - Young Team wygrał pierwszego seta, może teraz się zacznie...  Sędzia Zdzisław Sołtys ocena 3 (A)

8.12     piątek 18.00
Fox Pszów 0:3 Beer Team Rybnik

Beer Team rozstrzygnął już sprawę awansu do I ligi z tej grupy… Dobry mecz, obie ekipy w pełnych składach, kibice na trybunach, atmosfera super a i wynik fajny! W setach do 8, 16 i 19.  Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 5 (A)

AZS Rydułtowy 0:3 Artus Żory

Bojowo nastawieni Goście nie dali szans AZS-owi na wygranie chociażby jednego seta. Jedynie w pierwszej odsłonie meczu Gospodarze stawili czoła mocnym atakom Gości. Dwa kolejne sety całkowicie pod dyktando "sławetnego" Artusa. W setach do 20, 13 i 17.  Sędzia Marcin Czogalik  ocena 5 (RH)

LKS Zabełków Dream Team 2:3 Power Team Wilcza

Mecz trwał 5 setów i mógł się podobać, gdyż do końca nie było wiadomo kto zostanie zwycięzcą. Przewagi na zmianę po stronie Wilczy oraz Zabełkowa. Pierwszy, otwierający set gospodarze rozstrzygnęli na swoją korzyść, choć nie przyszło im to łatwo. Potem 2 kolejne sety wygrane przez drużynę z Wilczy. Czwarty set miał dosyć dramatyczny przebieg, po wyraźnym prowadzeniu Power Team nawet 15:9, gospodarze odrabiają straty z powodu wielu błędów własnych w zespole z Wilczy. W konsekwencji ten set goście przegrywają na własne życzenie i jest 2:2 w setach. Dopiero tiebreak rozstrzyga mecz na korzyść zespołu z Wilczy, wygrany dzięki rewelacyjnej grze w bloku i obronie. Atmosfera meczu bardzo dobra, aczkolwiek wiele błędów sędziego nie powinno mieć miejsca.  Sędzia Grzegórzek Michał ocena 3 (TS)

6.12     środa 18.00
Świerklany Żywiec Zdrój 3:0 ANT Szkoła Języków Obcych

W setach 25:16, 25:17, 25:21.  Sędzia Janusz Kuczera ocena 5 (GW)

7.12     czwartek 17.30
UKS Czuchów 1:3 TKKF Piaski

Mecz od pierwszej piłki nie układał się pomyślnie dla gospodarzy złe przyjęcie uniemożliwiło skuteczny atak i tym samy partię pierwszą przegrali do 16. W drugim secie już zaczęła się rywalizacja set był bardzo zacięty cios za cios. Partia druga wygrana przez przyjezdnych do 26. Odsłona trzecia przyniosła niespodziewany zwrot wydarzeń i gospodarze wygrali do 26. Czwarty set jak na drużynę dominującą od początku przystało, goście wygrali bez kłopotów do 15 i mecz zakończył się zwycięstwem Piasków 3;1.  Sędzia Michał Lasia ocena 4 (AP)

Beer Team II Rybnik 3:1 Top Ten Rybnik

Prawdziwy mecz na szczycie, spotkały się dwie drużyny pretendujące do gry w pierwszej lidze. Można powiedzieć, że ten mecz miał decydujące znaczenie dla końcowego układu tabeli, i rzeczywiście walka była... W setach do -23, 16, 18 i 18.  Sędzia Jacek Matczak (Mikołaj) ocena 5 (A)

6.12     środa  20.00
Żernica II Team 2:3 Rafbol Żernica

Bardzo wyrównany pojedynek, jak na derby przystało, losy meczu ważyły się do ostatnich piłek! W setach 22:25, 25:22, 26:24, 13:25 i 9:15. Sędzia Szczepan Leśnik ocena 5 (A)