Pierwsze walkowery

2008-01-18, Autor:
W I lidze ALS odbyło się tylko jedno spotkanie. Więcej meczów rozegrali siatkarze II ligi.

Jak co roku organizatorzy Amatorskiej Ligi Siatkówki przygotowali BAL SIATKARZA, który odbędzie się 2 lutego (sobota) w Karczmie Sękata – czytaj więcej >>>

Leon Internet Radlin 0:3 Fox Pszów

Na swojej hali Leon nie ugrał nawet seta… W setach do 24, 20 i 17. Sędzia Andrzej Steciuk ocena 5.

Wiarus Rydułtowy 1:3 Geomost Wodzisław

Geomost idzie jak burza… W setach 15-25, 25-21, 22-25 i 19-25. Sędzia Wojciech Bugdol ocena 5.

9.01 środa 19.30

Strzelec Gorzyczki 2:3 Power Team Wilcza

Wilcza wywozi z dalekich Gorzyczek cenne zwycięstwo. Mecz jak zawsze z tymi drużynami wywołał wiele emocji. Walka i chęć zwycięstwa Wilczy która grała w bardzo eksperymentalnym składzie była tak wielka, że gospodarze nie mieli recepty na niesamowite ataki z 2 linii atakującego (zdobył ok. 40 pkt. z czego połowę z 2 lini). Ukłony dla zawodników "zastępców" którzy rozegrali świetny mecz. W setach 20:25, 25:19, 21:25, 25:18, 15:7. Sędzia Robert Tomala ocena 5. (DS)

11.01 piątek 18.30

KMPS Chałupki-LKS Zabełków 3:1 Figo-Fago

Mecz w wykonaniu KMPSu bez rewelacji jednak brak 2 zawodników z pierwszego składu to usprawiedliwia, Figo Fago także wyglądało na osłabione, dużo zepsutych zagrywek po obu stronach powodowało, że byliśmy trochę uśpieni na boisku. W setach 25:18, 22:25, 25:19, 25:19   Sędzia Piotr Rybarz ocena 5. (D)

15.01 wtorek 19.30

Żernica II Team 3:0 Strzelec Gorzyczki

Wreszcie Żernica wyszła w podstawowym składzie i widać efekty, mecz wyrównany w setach do 18; 22; 22.  Sędzia Szczepan Leśnik ocena 3. (SL)

16.01 środa 20.00

Wiarus Rydułtowy 2:3 KMPS Chałupki-LKS Zabełków

Pięć setów walki… W setach 25-22, 21-25, 21-25, 25-22 i 9-15. Sędzia Adam Winczura ocena 4.

Jedynka Jankowice 3:0 Rafbol Żernica

Mecz przebiegał bez większych emocji. W miłej sportowej atmosferze. Od początku do końca spotkanie pod kontrolą gospodarzy. W setach do 18, 14 i 19. Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 5. (B)

10.01            czwartek 18.00
Baterex Nędza 0:3 Dwunastka Rybnik

Dwunastka zdecydowanie lepsza… W setach do 23, 20 i 13. Sędzia Łukasz Stanienda ocena 5.

15.01 – walkower
Silesia 2000 Rybnik 3:0 OKiS Gaszowice

Niestety drużyna z Gaszowic nie dojechała i mamy pierwszy walkower w tym sezonie...

16.01 – walkower
Rafbol Żernica 3:0 OKiS Gaszowice

Niestety drużyna z Gaszowic znowu nie dojechała i mamy już drugi walkower w tym sezonie...

17.01            czwartek 18.00
Baterex Nędza 0:3 Silesia 2000 Rybnik

Jak na lidera przystało, bez straty seta… W setach do 17, 20 i 19. Sędzia Rafał Stanienda ocena 5.