Zabrakło czasu

2006-09-23, Autor:
Po sześciu zwycięstwach przyszła kolej na remis. Na boisku Startu w Mszanie Energetyk ROW Rybnik zremisował 2:2.

Do meczu w Mszanie piłkarze Energetyka ROW przystąpili w roli zdecydowanego faworyta. Swoją wyższość, przynajmniej w tabeli IV ligi, udokumentowali już w 3 minucie. Gola zdobył Kamil Kostecki. Wydawało się, że rybniczanie pójdą za ciosem i kolejne bramki będą tylko kwestią czasu. Niestety w 31 minucie po błędzie obrońców wyrównał Błażej Pawliczek. Energetyk ROW próbował odzyskać prowadzenie, ale znakomite sytuacje marnowali kolejno Marcin WodeckiWojciech Szewieczek. W ostatnich minutach pierwszej połowy 100% sytuację miał strzelec wyrównującej bramki dla Startu – Pawliczek. Na szczęście dla rybniczan z bliskiej odległości strzelił nad bramką.

Przewaga Energetyka ROW była widoczna również w drugiej połowie. Niestety grali rybniczanie, a gole strzelali gospodarze. W 60 minucie drugą bramkę dla Startu zdobył Marcin Moskal. Między czasie trener Piotr Piekarczyk ściągnął nieskutecznych Wodeckiego i Szewieczka i dał szansę Arturowi JaśkiewiczowiDanielowi Tomiczkowi. Ten drugi zrewanżował się trenerowi golem w samej końcówce meczu. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Kosteckiego Tomiczek głową skierował piłkę do bramki gospodarzy. Do końca meczu pozostało jeszcze kilka minut, ale na zdobycie zwycięskiego gola nie wystarczyło już czasu.

Na kameralnym stadionie w Mszanie pojawiła się spora grupa kibiców ROW Rybnik. Przez 90 minut głośno wspierali swoich ulubieńców. Po meczu piłkarze podziękowali fanom za kulturalny doping.

Najgroźniejszy rywal Energetyka ROW w walce o fotel lidera – Koszarawa Żywiec, wygrał z Polonią Łaziska 2:1. Trzecia w tabeli Przyszłość Rogów również odniosła zwycięstwo i jest coraz bliżej piłkarzy z Rybnika.

Start Mszana - Energetyk ROW Rybnik 2:2 (1:1)

Bramki: 0:1 - Kostecki (3), 1:1 - Pawliczek (31), 2:1 - Moskal (60), 2:2 - Tomiczek (87).

Energetyk ROW: Skrocki – Kacprzak, Nowak, Krzysztoporski, Sitko – Dzięgielowski, Reclik (kpt.), Kostecki, Kuś – Wodecki (57 min. – Jaśkiewicz), Szewieczek (67 min. –Tomiczek).

IX kolejka (23-24 września)
LKS Pasjonat Dankowice - GKS Pniówek Pawłowice 0:0
LKS Skałka Żabnica - KS Beskid Skoczów  1:0

BKS Stal Bielsko-Biała - LKS Łąka 0:0
LKS Gwiazda Skrzyszów - KS Przyszłość Rogów 0:2
TS Koszarawa Żywiec - KS Polonia Łaziska 2:1
GKS Victoria Jaworzno - KS Polonia Marklowice 1:1