Zgasili „Płomień”

2006-10-17, Autor:
Siatkarze TS Volley Rybnik pokonali w minioną sobotę na własnym parkiecie drużynę Płomienia Sosnowiec.

Pierwszy set to wyrównana gra tylko do stanu 4:3 dla gospodarzy. W dalszej części pierwszej partii zawodnicy miejscowego klubu już zdecydowanie dominowali. Głównie dzięki bardzo dobrej grze zagrywką (m.in. cztery asy serwisowe) uzyskali znaczną przewagę, dochodzącą momentami do 10 punktów. Set zakończył się wynikiem 25:15 dla rybniczan.

Druga odsłona meczu to praktycznie kopia seta pierwszego. Wyrównana gra tylko do stanu 4:3, równie skuteczna gra zagrywką i spora przewaga TS Volley utrzymana do końca. W wyniku czego set zakończył się wynikiem 25:16 dla miejscowych.

Trzeci set był bardzo wyrównany, ale nie ze względu na dobrą grę drużyny z Sosnowca, lecz nagły brak koncentracji, chaos w grze i zbyt wielka pewność siebie zawodników z Rybnika. Było to widać szczególnie w końcówce seta. Trzy niedokładne odbiory i niekończone ataki doprowadziły do stanu 22:24 dla przyjezdnych. W rezultacie partia zakończyła się wynikiem 23:25 dla Płomienia.

Czwarta część spotkania to juz tylko formalność. Po małym potknięciu w poprzednim secie, rybniczanie pokazali na co ich stać. Gładko wygrali 25:17 i zwyciężyli całe spotkanie 3:1 (25:15; 25:16; 23:25; 25:17).