Zwycięstwo na inaugurację

2008-09-22, Autor:
W pierwszym meczu tego sezonu UTEX ROW Rybnik pokonał Cukierki Odrę Brzeg 71:58.

Od lewej: Terry, Atkinson

i Chomać. Fot. Justyna Jurczyk.

Magdalena Radwan, Elżbieta Międzik, Aleksandra Chomać, LaTangela AtkinsonKasha Terry – taką piątką mecz z Cukierkami rozpoczęły koszykarki Mirosława Orczyka. Największą niespodzianką w składzie była obecność tej ostatniej. Nowa zawodniczka zza oceanu dotarła do Polski dopiero w sobotę w okolicach południa, a już o 17:00 wzięła udział w pierwszym treningu: - Odczuwam lekkie zmęczenie, bo dopiero wczoraj przyjechałam – mówiła po meczu Terry, która w znaczący sposób przyczyniła się do sukcesu UTEX-u ROW. Początek jednak nie był tak obiecujący. Przewagę miały koszykarki z Brzegu, które prowadziły już 19:10. Po wejściu Małgorzaty Chomickiej strata przed przerwą zmalała do dwóch punktów.

W drugiej kwarcie popis gry dała Terry. Właśnie ta zawodniczka wyprowadziła UTEX ROW na pierwsze prowadzenie 28:27. Amerykanka była nie do zatrzymania. – Muszę przyzwyczaić się do stylu gry w Polsce. Myślę, że z meczu na mecz będzie jeszcze lepiej – komentowała swój dobry występ Terry.

W drugiej połowie dała o sobie znać druga Amerykanka – Atkinson. To głównie dzięki niej UTEX ROW wyszedł z wyniku 38:44 na 48:44! – Amerykanki zrobiły to, co do nich należało – mówił zadowolony trener Orczyk. Czteropunktowa przewaga ROW-u utrzymała się do końca trzeciej kwarty (54:50).

Ostatnia część meczu należała zdecydowanie do ROW-u. Swoje pięć minut miała Chomać, która wyprowadziła ROW na trzynastopunktowe prowadzenie. W samej końcówce Orczyk wpuścił na parkiet Karolinę StanekNatalię Przekop. Mecz zakończyła „trójka” w wykonaniu Międzik. Był to pierwszy i ostatni celny rzut tej zawodniczki w meczu: - Czeka nas jeszcze sporo pracy. W zasadzie w tym składzie jesteśmy dopiero od soboty. Myślę, że z czasem będziemy grać dużo lepiej – powiedziała po meczu Międzik.

Grymas na twarzy Radwan

mówi sam za siebie...

W ostatniej kwarcie groźnie upadła Radwan. Koszykarka z bólem ręki opuściła parkiet. Po spotkaniu udała się na prześwietlenie.

Najlepszymi zawodniczkami ROW-u były Amerykanki. Atkinson zdobyła 19 punktów, a Terry – 16. Dobrą partię, szczególnie w końcówce, rozegrała Chomać. Zdobyła 12 punktów, podobnie jak Nataliya Trafimava.

Kolejny mecz UTEX ROW zagra już w środę w Poznaniu z tamtejszą Ineą.

> Więcej zdjęć w fotogalerii.

UTEX ROW Rybnik - Cukierki Odra Brzeg 71:58 (17:19, 16:12, 21:19, 17:8)

UTEX ROW: LaTangela Atkinson 19, Kasha Terry 16, Aleksandra Chomać 12, Natalia Trafimawa 12, Magdalena Radwan 6, Małgorzata Chomicka 3, Elżbieta Międzik 3, Karolina Stanek 0, Natalia Przekop 0.

Cukierki: Amber Petillon 17, Eliza Gołumbiewska 11, Bozeman Tysell 9, Magdalena Rzeźnik 8, Ofa Tulikihihifo 7, Justyna Daniel 4, Agnieszka Pietraszek 2, Ewelina Buszta 0.

I kolejka Ford Germaz Ekstraklasy

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - Lotos PKO BP Gdynia 83:76 (23:12, 11:20, 26:18, 9:19, dogr. 14:7)
MUKS Poznań - Finepharm AZS KK Jelenia Góra 64:73 (11:20, 20:20, 17:18, 16:15)
ŁKS Siemens AGD Łódź - Wisła Can Pack Kraków 53:85 (18:22, 13:17, 5:30, 17:16)
PKM Duda Super Pol Leszno - PTK Aflofarm Vicard Pabianice 77:58 (26:18, 15:10, 20:12, 16:18)
Energa Toruń - CCC Polkowice 66:65 (26:13, 12:17, 16:19, 12:16)