Emocje do ostatnich sekund w starciu RMKS-u Xbest Rybnik z Ostrovią

2024-02-24, Autor:

W jedynym rozegranym dziś meczu w grupie B pierwszej ligi koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik pokonały w hali w Boguszowicach KS Basket Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

Spotkanie RMKS-u Xbest Rybnik z Ostrovią było bardzo zacięte. W hali w Boguszowicach początek należał do przyjezdnych, które prowadziły 12:4. Pod koniec pierwszej kwarty był już jednak remis 18:18.

W drugiej kwarcie to RMKS Xbest prowadził 32:23, by po pierwszej połowie wygrywać już tylko jednym punktem 36:35.

Po trzech kwartach Ostrovia była lepsza o dwa oczka. Wynik 51:49 dla przyjezdnych zapowiadał wielkie emocje w końcówce spotkania. W połowie 4 kwarty na prowadzeniu ponownie był RMKS Xbest 57:53.

Na minutę i 37 sekund przed końcem meczu Klaudia Keller trafiając drugi rzut wolny doprowadziła do remisu 64:64. Po dwóch niecelnych rzutach Ostrovii tym razem Oliwia Węglarz trafiła jeden z dwóch rzutów wolnych, wyprowadzając RMKS Xbest na jednopunktowe prowadzenie 65:64. Po niecelnych rzutach z obydwu stron na 17 sekund przed końcową syreną Ostrovia nie wykorzystała dwóch rzutów wolnych i musiała szybko przerywać akcję rybniczanek faulem. Dominika Bednarek trafiła jeden z dwóch rzutów wolnych. Przyjezdne w ostatniej sekundzie meczu rzutem z własnej połowy próbowały odmienić losy meczu, ale piłka tylko trafiła w tablicę. W rybnickim obozie zapanowała wielka radość. RMKS Xbest wygrał 66:64.

W następnej kolejce rybniczanki zagrają na wyjeździe z Eneą AZS-em II Poznań.

RMKS Xbest Rybnik - KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp. 66:64 (18:18, 18:17, 13:16, 17:13)

RMKS Xbest Rybnik: K. Keller 25 (1x3), O. Węglarz 16 (3x3), D. Bednarek 14 (2x3), P. Rogalska 10 (2x3), Z. Piwkowska 1, N. Rudzińska 0, O. Hopkalo 0, O. Keller 0